Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

3 dôvody, ktoré mohli pomôcť rastu ceny Bitcoinu

Článok

Bitcoin raketa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Nejde síce o žiadny dramatický nárast ceny, no v období, kedy je volatilita Bitcoinu blízko svojim historickým minimám, je aj pohyb jeho ceny nad úroveň 9500 dolárov vítanou zmenou. Portál Cointelegraph publikoval niekoľko dôvodov, ktoré mohli prispieť tomuto rastu.

Prvým dôvodom môže byť rozhodnutie amerického Úradu kontrolóra mien (OCC), ktorý udelil bankám súhlas na poskytovanie služieb týkajúcich sa úschovy kryptomien. ,,Organizácia OCC uznáva, že v období, kedy sa finančné trhy stávajú viac technologickejšími, bude pravdepodobne potrebné, aby banky a iní poskytovatelia služieb využívali nové technológie a inovatívne spôsoby poskytovania tradičných služieb v mene zákazníkov,” uviedla organizácia, ktorej rozhodnutie s týka bánk na federálnej teda celoštátnej úrovni USA.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ďalším fundamentom, ktorý mohol nepatrne pomôcť aj cene Bitcoinu bolo schválenie finančnej dotácie zo strany Európskej únie v hodnote 857 miliárd eur, ktoré budú stimulom pre krajiny EÚ na opätovne nakopnutie ich pandémiou koronavírusu poznačených ekonomík.

Nuž a v neposlednej rade v USA sa očakáva, že FED schváli ďalšie stimulačné balíčky – inak povedané tlačenie nových peňazí. Malo by ísť o jeden až dva bilióny dolárov. Tento očakávaný krok sa už zjavne odzrkadľuje na hodnote cenných kovov. Zlato sa blíži k novým rekordným hodnotám a výrazne posilňuje podľa mnohých aj výrazne podhodnotené striebro.

,,FED pokračuje v iniciatíve, ktorá pomôže bitocinovemu bullrunu,” tweetoval na margo ďalšieho tlačenia peňazí Tyler Winklevoss, ktorý je CEO poprednej americkej kryptoburzy Gemini.

Tlačenie peňazí a s ním vznikajúce riziko stúpajúcej inflácie fiatových mien sú podľa mnohých odborníkov impulzmi, ktoré vedú k stúpajúcemu záujmu o cenné komodity typu zlata a striebra. Fanúšikovia kryptomien veria, že podobný efekt bude čoraz badateľnejší aj v prípade záujmu o Bitcoin, ktorý má podobne ako zlato a striebro obmedzené množstvo.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.