Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Chystá sa burza Binance kúpiť banku?

Článok

binance
Binance.com

Šéf a zakladateľ najúspešnejšej kryptomenovej burzy súčasnosti Číňan Changpeng Zhao počas pravidelnej rubriky Ask me Anything (AMA), v rámci ktorej mu môžu internetoví užívatelia klásť rôzne otázky, priznal, že burza Binance možno v budúcnosti kúpi banku.

Zhao, ktorý je známy aj pod skratkou “CZ”, dokonca uviedol, že myšlienka kúpy alebo vybudovania vlastnej banky nie je nová a na úrovni Binance sa o nej hovorí už dlhšie. ,,O nápade kúpiť banku sme sa bavili hádam už tisíckrát,” priznal.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Recenzia Binance: História, skúsenosti, ponuka kryptomien, Binance Coin, bezpečnosť či poplatky

CZ následne dal veci na pravú mieru, keď skonštatoval, že zatiaľ k takejto akvizícii nedošlo a pravdepodobne tak skoro ani nedôjde. ,,Existuje ohľadom toho zatiaľ niekoľko iniciatív a diskusií, ktoré práve teraz prebiehajú,” uviedol a doplnil že v Binance majú niekoľko tímov, ktoré sa špecializujú predovšetkým na príležitosti súvisiace s bankovníctvom.

A prečo je pre Binance vôbec zaujímavé kúpiť banku? Môže ísť aj o regulácie, čo naznačil v ďalšej odpovedi: ,,Ak by sme kúpili banku, nevyriešili by sme všetky problémy. Pravdepodobne by nám to ale poskytlo jednoduchší kanál na rozhovory s regulátormi.”

Zhao v rámci AMA taktiež povedal, že medzi bankovým teda tradičným finančným systémom a kryptografickým priemyslom došlo v posledných rokoch k výraznej zmene pokiaľ ide o ich vzájomné vzťahy. Pred dvoma rokmi podľa neho žiadna z tradičných bánk nechcela spolupracovať s kryptomenovými burzami, no teraz už mnohé veľké banky prejavujú záujem o kryptomeny a sú tú firmy, ktoré ich podporujú skrz svoje kreditné karty.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.