Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Chystá sa burza Binance kúpiť banku?

Článok

binance
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Šéf a zakladateľ najúspešnejšej kryptomenovej burzy súčasnosti Číňan Changpeng Zhao počas pravidelnej rubriky Ask me Anything (AMA), v rámci ktorej mu môžu internetoví užívatelia klásť rôzne otázky, priznal, že burza Binance možno v budúcnosti kúpi banku.

Zhao, ktorý je známy aj pod skratkou “CZ”, dokonca uviedol, že myšlienka kúpy alebo vybudovania vlastnej banky nie je nová a na úrovni Binance sa o nej hovorí už dlhšie. ,,O nápade kúpiť banku sme sa bavili hádam už tisíckrát,” priznal.

Recenzia Binance: História, skúsenosti, ponuka kryptomien, Binance Coin, bezpečnosť či poplatky

CZ následne dal veci na pravú mieru, keď skonštatoval, že zatiaľ k takejto akvizícii nedošlo a pravdepodobne tak skoro ani nedôjde. ,,Existuje ohľadom toho zatiaľ niekoľko iniciatív a diskusií, ktoré práve teraz prebiehajú,” uviedol a doplnil že v Binance majú niekoľko tímov, ktoré sa špecializujú predovšetkým na príležitosti súvisiace s bankovníctvom.

A prečo je pre Binance vôbec zaujímavé kúpiť banku? Môže ísť aj o regulácie, čo naznačil v ďalšej odpovedi: ,,Ak by sme kúpili banku, nevyriešili by sme všetky problémy. Pravdepodobne by nám to ale poskytlo jednoduchší kanál na rozhovory s regulátormi.”

Zhao v rámci AMA taktiež povedal, že medzi bankovým teda tradičným finančným systémom a kryptografickým priemyslom došlo v posledných rokoch k výraznej zmene pokiaľ ide o ich vzájomné vzťahy. Pred dvoma rokmi podľa neho žiadna z tradičných bánk nechcela spolupracovať s kryptomenovými burzami, no teraz už mnohé veľké banky prejavujú záujem o kryptomeny a sú tú firmy, ktoré ich podporujú skrz svoje kreditné karty.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne