Sme aj na sociálnych sieťach
do workshopu o ťažbe kryptomien

Bitcoin

Krypto správy dňa (22.7.): Bitcoin napodobňuje záver roka 2018

Avatar

Článok

zo dňa

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Volatilita Bitcoinu sa blíži k hodnotám zo záveru roka 2018

Cena Bitcoinu sa v posledných týždňoch prakticky nehýbe a pred včerajším miernym posilnením ceny k úrovniam takmer 9400 dolárov sa po väčšinu mesiaca obchodovala v rozmedzí necelých dvoch percent. Naposledy bitcoin vykazoval podobnú nízku volatilitu na prelome októbra a novembra 2018, kedy 15 po sebe idúcich dní bola jeho volatilita nižšia než 1,5%. Všetko sa to následne zmenilo 14. novembra, kedy praskol jeho silný support na cene 6000 dolárov a cena sa prepadla až k 3650 USD. V horizonte necelých dvoch týždňov Išlo teda o prepad o vyše 42%. Súčasný trend nízkej volatility Bitcoinu, ktorý atakuje historické hodnoty, sa zatiaľ nedá považovať za býčí ani medvedí signál. Kým niektorí upozorňujú, že by  mohol byť predzvesťou, že nás čaká rovnaký prepad ceny ako v novembri 2018, iní analytici naznačili, že toto obdobie je jednoducho len fázou akumulácie pred ďalším rastom. Zohľadniť treba taktiež to, že je leto, ktoré je typické nižšou aktivitou na trhoch, no a aj netradičný fakt, že akciový trh, ktorý zažíva turbulentnejšie obdobie, mohol prilákať mnohých investorov, ktorí sa predtým sústredili na volatilenjšie kryptomeny.

Ethereum predbieha Bitcoin sa stáva sa najpoužívanejším blockchainom

Kým cena Bitconu sa za posledný mesiac obchodovala v obmedzenom rozsahu, niekoľko tokenov na sieti Ethereum, obzvlášť stablecoiny a tie, ktoré sa sústredia na decentralizované financovanie (DeFi), bolo viac než viditeľných.  Nové údaje z analytickej platformy Messari dokonca ukazujú, že sieť Ethereum aj vďaka tomu už dokázala v dennom dolárovom vyjadrení hodnoty prevedených transakcií predbehnúť jednotku na trhu Bitcoin. Téme sme sa podrobnejšie venovali v tomto článku.

Finálny testnet Ethereum 2.0 je pripravený na spustenie

Dlhoočakávaný príchod Ethereum 2.0 sa posúva opäť o malý krôčik bližšie. Vyzerá to tak, že spustenie finálneho testnetu by mohlo byť realizované už v horizonte dvoch týždňov. Vývojár Danny Ryan, ktorý patrí medzi hlavných koordinátorov spustenia novej éry Ethereum 2.0, zdieľal  novinky ohľadom spustenia testnetu na Discorde, kde prezradil, že predpokladaným dátumom je 4. august. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Peter Shiff: Ľudia nekupujú Bitcoin, pretože je držiteľom hodnoty

Propagátor investícii do zlata a známy kritik Bitcoinu Peter Schiff skonštatoval, že investori do kryptomien v skutočnosti nehľadajú v Bitcoine bezpečný prístav pre ochranu ich majetku, ako je to  častokrát v médiách prezentované, ale len nástroj, ako dosiahnuť výrazný zisk, nuž a hoci v mnohých iných veciach v súvislosti s Bitcoinom sa mýlil, v tomto musíme uznať, že má z časti pravdu. Viac sa dočítate v tomto článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

Paul Tudor Jones si myslí, že cena Bitcoinu „je zlá“

Avatar

Článok

zo dňa

od

Paul Tudor Jones Bitcoin

Rešpektovaný investor Paul Tudor Jones, ktorý je vôbec prvým miliardárom mimo kryptosektor, ktorý sa odvážil v úvode roka po vypuknutí pandémie koronavírusu označiť Bitcoin za potenciálne najlepšieho držiteľa hodnoty a hedge voči inflácii, o ňom hovoril opäť v rámci rozhovoru pre Yahoo Finance.

Paul Tudor Jones sa rozprával o svojich víziách pre kryptomeny s moderátorkou Juliou LaRoche, no hneď v úvode divákov upozornil, že v žiadnom prípade nie je odborníkom na Bitcoin. Keď sa však pozrel na jeho trhovú kapitalizáciu a potenciál, ktorý v ňom vidí, domnieva sa, že súčasná cena nie je správna.

,,Keď sa pozriete, že kapitalizácia trhov je okolo 90 biliónov dolárov a boh vie, koľko biliónov je vo fiatových menách, tak kapitalizácia 500 miliárd USD (Bitcoinu) je zlá,” vyhlásil. ,,Bitcoin mi veľmi pripomína internetové akcie z roku 1999, keď bol internet ešte v plienkach. Nikto nevedel, ako si ich má vážiť, pretože nikto nevedel, čo náš čaká.”

Jones si myslí, že všetci, vrátane štátov, budú v najbližších 20 rokoch používať nejaký druh digitálnej meny. Do tej doby bude kryptotrh podľa jeho názoru podobný trhu s cennými kovmi. Bitcoin prirovnal k zlatu, kým ostatne kryptomeny vníma ako priemyselné kovy typu meď či hliník.

V podobnom čase ako Tudor Jones hovoril o Bitcoine v pozitívnom zmysle na Yahoo Finance upozornil na jeho úžasnú výkonnosť zakladateľ a šéf firmy Shapeshift Erik Voorhees. Ten na Twitteri zdieľal tabuľku spoločnosť Messari, ktorá poukázala na to, ako sa Bitcoinu darilo za posledných 10 rokov v porovnaní s inými trhmi. Kým zlato prinieslo za poslednú dekádu investorom zisk okolo 32% a S&P500 strojnásobil ich vklad, Bitcoin predviedol neuveriteľné zhodnotenie o 7 837 884%.

,,Dalo by sa odpustiť, ak niekto nerozumel Bitcoinu pred 8 rokmi. Ale každý správca aktív na svete, ktorá dnes tento fenomén nepozná, by sa mal poriadne zamyslieť,” upozornil.

V pozitívnom duchu o Bitcoine hovoril tento týždeň aj CEO najväčšej správcovskej spoločnosti na svete BlackRock Larry Fink, ktorý skonštatoval, že Bitcoin má potenciál stať sa globálnym trhom. Nuž a Danny Masters, ktorý v minulosti pracoval pre JP Morgan, uviedol, že každý investor, ktorý nebude mať v budúcnosti vo svojom portfóliu Bitcoin, bude ohrozovať svoju vlastnú kariéru.

Zdroje: cointelegraph.com ,  cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Prevádzkovateľ S&P500 indexu spustí vlastný kryptomenový index

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin Wall Street

Prevádzkovateľ S&P500 Indexu, S&P Dow Jones Indicies (DJI), teda spoločnosť, ktorú spoločne vlastnia traja finanční giganti S&P Global, CME Group a News Corp, pravdepodobne už v úvode roka predstaví debutový index pre kryptomeny, vďaka čomu sa digitálne aktíva opäť výraznejšie priblížia Wall Street.

V tlačovej správe k tejto novinke označila firma S&P Dow Jones Indicies kryptomeny na čele s Bitcoinom za rozvíjajúcu sa triedu aktív, ktorá upútala ich pozornosť. Index, ktorý pripravia, by mal údajne pokrývať až 550 kryptomien.

,,Vzhľadom k tomu, že sa digitálne aktíva, ako sú kryptomeny, stávajú rýchle sa rozvíjajúcou triedou aktív, nastal čas pre nezávislé, spoľahlivé a užívateľsky prívetivé metriky (tohto sektora)“ uviedol v tlačovej Peter Roffman, ktorý je globálnym vedúcim pre inovácie a stratégie v S&P DJI. ,,Sme nadšení, že môžeme spolupracovať so spoločnosťou Lukka, ktorá je lídrom v spracovaní digitálnych dát, ktorá prinesie viac transparentnosti v tomto rodiacom sa sektore.”

Šéf Lukka Robert Materazzi sa na spoluprácu teší a verí, že posunie kryptosektor opäť bližšie k masovej adopcii: ,,Naša spolupráca s S&P DJI je ďalším míľnikom, ktorý preklenuje priepasť medzi ekosystémom kryptomien a tradičnými finančnými službami. V rýchlo sa rozvíjajúcom odvetví je zásadné, aby sa stavalo na inštitucionálnych štandardoch a na práci s vysoko rešpektovanými značkami, ako je S&P DJI. Naša firma je nadšená, že pomôže riadiť neustále nové inovácie v spolupráci s DJI.”

Táto novinka dozaista pôsobí na prvý pohľad pre kryptomeny veľmi pozitívne, no je nutné dodať, že údajný počet kryptomien, ktoré majú byť zaradené do indexu, je priam šokujúci. 550 rôznych digitálnych aktív znamená zahrnutie aj projektov, ktoré majú minimálnu šancu na reálny úspech a mnohé z nich pravdepodobne už vo vývoji ani nepokračujú. Až čas teda ukáže, či bolo zvolenie takéhoto vysokého počtu kryptomien pre index dobrým nápadom.

Ako bolo spomenuté už vyššie, DJI prevádzkuje rešpektované indexy, od ktorých sa odrážajú ETF umožňujúce investovať napríklad do 500 najhodnotnejších spoločnosti obchodujúcich na amerických burzách (S&P500). Ak by ste chceli vedieť viac ako indexoch S&P500 a DOW JONES, pozrite si zaujímavé video z dielne YouTube kanálu Zaujalo ma:

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Šéf PayPal volá po spolupráci kryptosektora s regulátormi

Avatar

Článok

zo dňa

od

paypal-bitcoin

Dan Schulman, šéf spoločnosti PayPal, ktorá v posledných týždňoch výrazným spôsobom ovplyvnila cenu a tiež investičnú náladu okolo Bitcoinu, sa domnieva, že jediná cesta vpred pre kryptosektor je skrz rozvíjajúcu sa spoluprácu s regulačnými orgánmi.

Schulman tieto svoje myšlienky prezentoval počas online konferencie Web Summit, ktorú hostil Andres Ross Sorkin zo Squawk Box. Počas nej vyhlásil, že kryptomenový priemysel musí úzko spolupracovať s finančnými úradmi, aby priniesol kryptomenám väčší úžitok. ,,Existuje iba jeden spôsob, ako k tomu pristupovať, a to ruka v ruke s regulačnými orgánmi,” tvrdil.

Hlavná tvár súčasného PayPalu, ktorý kedysi spoluzakladal Elon Musk, ďalej uviedol, že dodržiavanie predpisov je základom pre poskytovanie služieb v tomto sektore. ,,Súčasťou týchto základných schopnosti je dodržiavanie predpisov, úplne pochopenie bezpečnosti, riadenia rizík, všetkých finančných kontrol, kontrol zo strany FinCenu, kontrol AML (boj proti praniu špinavých peňazí). Bez toho naozaj neexistuje spôsob, ako fungovať v tomto ringu. Musíte to mať.”

Schulman tiež poznamenal, že PayPal robí v tejto oblasti azda najviac zo všetkých. Upozornil, že získali ťažko nadobudnuteľnú licenciu bitLicence od regulačných orgánov v New Yorku. Svoj pozitívny názor na vzťah s regulátormi podčiarkol aj vyhlásením, že “silný regulačný dohľad je mimoriadne dôležitý a ja s tým nemám žiadny problém.”

PayPal podľa firmy Pantera Capital kupoval minulý týždeň ekvivalent okolo 70% novovýťažených bitcoinov. Popri tom, ako spustil svoje kryptoslužby v USA a chystá sa na podobný krok v úvode roka 2021 aj v rámci celého sveta, tak výrazným spôsobom ovplyvnil nielen cenu Bitcoinu, ale aj náladu okolo neho. Treba však upozorniť, že skrz PayPal si užívatelia nemôžu kryptomeny kúpiť a  následne ich vlastniť na vlastných peňaženkách. Investícia do kryptomien skrz PayPal teda funguje len v rámci uzavretého ekosyytému, ktorý nie je v súlade s tým, ako si to predstavuje odborná časť kryptokomunity.

Zdroj: cointelegraph.com

 

Čítať ďalej

Bitcoin

Šéf BlackRock tvrdí, že Bitcoin sa môže vyvinúť vo veľký globálny trh

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Len nedávno sme písali o tom, ako CIO giganta BlackRock, ktorý je vôbec najväčším investičným správcom na svete, hovoril v pozitívnom duchu o Bitcoine. Teraz sa k nemu pridal aj jeho kolega a generálny riaditeľ celej spoločnosti Larry Fink.

Larry Fink hovoril o Bitcoine po boku šéfa britskej centrálnej banky Bank of England Marka Carneyho a ani pred ním sa neštítil pochváliť najslávnejšiu decentralizovanú kryptomenu. ,,Bitcoin si získal pozornosť a predstavivosť mnohých ľudí. Je stále pomerne neotestovaný a je stále relatívne malý v porovnaní s inými trhmi. Môže sa z neho teda vyvinúť globálny trh? Je to pravdepodobné,” skonštatoval.

Ako sme zmieňovali už v úvode, Fink nie je jediným vrcholovým predstaviteľom firmy BlackRock spravujúcej podľa výkazu zo záveru roka 2019 majetok v hodnote vyše 7,4 bilióna dolárov a patriacej do S&P500 aj S&P 100 indexu, ktorý hovoril o Bitcoine v pozitívnom duchu. Ešte skôr než on naň upozornil investičný riaditeľ Rick Rieder, ktorý skonštatoval, že Bitcoin nielen že môže konkurovať zlatu, ale má potenciál ho aj do značnej miery nahradiť. Poukázal pritom na jeho funkčne vlastnosti a ľahšiu použiteľnosť.

CIO giganta BlackRock očakáva, že Bitcoin do značnej miery zaujme pozíciu zlata

Vyjadrenie Finka na adresu Bitcoinu prichádza len pár dní potom, ako sa spoločnosť Guggenheim rozhodla podať na Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC) žiadosť o povolenie expozície do Bitcoinu vo výške 10% spravovaného majetku. Následne bude môcť kúpiť skrz Grayscale Investments bitcoiny v hodnote okolo 480 miliónov dolárov.

Inštitucionálny dopyt po Bitcoine poháňa aj PayPal, ktorý podľa dát Pantera Capital v súčasnosti nakupuje značné množstvo z novo vyťažených BTC (ekvivalent ich počtu). Minulý týždeň malo ísť údajne až o 70 percent.

Zmieňovaná firma BlackRock priamym spôsobom bitcoiny zatiaľ nevlastní, no je akcionárom firmy Microstrategy, ktorá medzi augustom a septembrom nakúpila bitcoiny za 425 miliónov dolárov. V súčasnosti je ich hodnota už vyše 600 miliónov.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

LIVE: Rozhovor naživo s A. Kracíkom o Bitcoine, Ethereum 2.0 a iných kryptomenách

Avatar

Článok

zo dňa

od

Live rozhovor A. Kracík

YouToube kanál Zaujalo ma, ktorý pravidelne v utorky a piatky prináša súhrny top správ zo sveta kryptomien, o ktorých pravidelne píšeme aj v rámci nášho portálu, prináša vôbec prvý rozhovor vysielaný naživo. Hosťom bude na diaľku Adam Kracík, známy československý odborník na kryptomeny, s ktorým bude vedená zaujímavá debata nielen o Bitcoine, ale aj o Ethereum či iných altcoinoch. Témami bude súčasný bullrun, potenciálne regulácie a budúcnosť Bitcoinu, či príchod novej generácie Ethereum s označením Ethereum 2.0. Živé vysielanie začína o 20.00h.

Čítať ďalej

Bitcoin

Novogratz hovorí o skutočnej adopcii Bitcoinu, Schiff kritizuje televíziu CNBC

Avatar

Článok

zo dňa

od

Michael Novogratz, Peter Schiff

Známy bitcoinový býk Michael Novogratz si myslí, že nastala doba, počas ktorej sa inštitúcie definitívne rozhodli seriózne vnímať Bitcoin a investovať doňho. Popri tom si však nemyslí, že by rast Bitcoinu priamo súvisel s predajom zlata.

Téza, že Bitcoin rastie aj vďaka tomu, že niektorí miliardári predávajú svoje zlato a vymieňajú ho za Bitcoin (čo naznačuje nová reklama firmy Grayscale), je podľa Michaela Novogratza zaujímavá, no nemyslí si, že je pravdivá. ,,Skutočný príbeh je samotné prijatie Bitcoinu naprieč širokou škálou účtov,” uviedol popri tom ako poukázal, že o Bitcoin sa najnovšie zaujíma veľký investičný fond Guggenheim, ktorý by doňho mohol (ak získa povolenie od SEC) investovať až takmer 500 miliónov dolárov.

VIDEO: Grayscale vysiela v televízii reklamu, v ktorej sa ľudia zbavujú zlata, aby nakúpili Bitcoin

,,Ide tu o inštitúcie, ktoré menia svoj názor, ,alebo si uvedomujú, že teraz nastal ten správny čas, že je tu už dostatok likvidity, aby sa mohli Bitcoinu zúčastniť,” vyhlásil poukazujúc na nákupy bitocinov v réžii rešpektovaného Paula Tudora Jonesa, či firmy Microstrategy, ktorá nakúpila tento rok bitcoiny za 425 miliónov dolárov.

,,Keby bolo možné bitcoiny jednoducho kúpiť, cena by bola ešte vyššia. Grayscale Trust (od Grayscale Invetments) je zdá sa prvý veľmi zaujímavý spôsob ako získať expozíciu v Bitcoine podobnú ETF,” naznačil dôvod, prečo firmy až teraz akumulujú väčšie množstvá bitcoinov. Mnohé totiž podľa neho doteraz márne hľadali spôsob, ako sa k ním dostať tak, aby bola ich investícia zabezpečená a regulovaná. Nuž a firma Grayscale, ktorá vlastní už viac ako 500 000 BTC, má na takýto druh predaja Bitcoinov všetky regulačné povolenia, preto je pre inštitúcie veľmi atraktívna.

Peter Schiff, ktorý je obhajcom zlata a veľkým kritikom Bitcoinu, medzitým výrazne kritizuje televíziu CNBC, že venuje Bitcoinu až príliš veľkú pozornosť a môže byť spoluzodpovedná za budúce straty investorov. ,,Nadmerné venovanie sa Bitcoinu televíziou CNBC nastavuje nové minimum v etike finančnej žurnalistiky. Ich neustála propagácia legitimizovala toto aktívum v očiach ich publika, v ktorom bude mnoho ľudí, ktorí Bitcoin kúpia a potom im zostane len prázdna taška, keď veľryby predajú to, čo CNBC pomohla pumpovať.”

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

VIDEO: Grayscale vysiela v televízii reklamu, v ktorej sa ľudia zbavujú zlata, aby nakúpili Bitcoin

Avatar

Článok

zo dňa

od

Reklama Grayscale

Najvýznamnejšia inštitúcia hrajúca sa na poli kryptotrhu Grayscale Investments, ktorá má pod kontrolou už približne 500 000 BTC a sprostredkováva možnosť investície do Bitcoinu ďalším inštitucionálnym hráčom skrz jej produkt Bitcoin Grayscale Trust, odštartovala v televízii ďalšiu masívnu reklamnú kampaň na Bitcoin.

V skutočnosti pritom nejde o kampaň, ktorá by vysielala novo natočenú reklamu. Vznikla totiž už v máji 2019, no v onom čase sa šírila predovšetkým cez sociálne siete. Cena BTC bola v tom čase len na úrovni okolo 5400 dolárov a tak šéf Grayscale Barry Silbert tentokrát k novej kampani trefne poznamenal, že azda sa ich radami spred roka a pol inšpiroval aspoň niekto.

Ďalšia dosahovo už výraznejšia kampaň s iným vizuálom sa rozbehla v lete 2020, no čelila kritike za jej spracovanie, ktoré pôsobilo trochu nudne a popri tom dostatočne nezmieňovala samotný Bitcoin. Okrem toho sa vysielala aj na televízií FOX News, z kadiaľ ju neskôr pre kontroverzné vyhlásenia v tejto televízií počas eskalovania napätia v súvislosti s protestmi v USA Grayscale radšej stiahla.

VIDEO: Reklama z mája 2020

Pôvodná reklama, ktorá teraz mieri do televízii, však uspokojí azda každého fanúšika Bitcoinu. Je totiž vtipná a mala by mať podľa všetkého najvýraznejší dosah na zákazníkov spomedzi všetkych reklám, ktoré boli doposiaľ v súvislosti s Bitcoinom v televíziách odvysielané. Jej hlavnou náplňou je porovnávanie Bitcoinu so zlatom, respektíve ilustrácia toho, ako sa všetci investori ponáhľajú predať svoje zlato, aby si zaň mohli kúpiť Bitcoin.

VIDEO: Teraz vysielanú reklamu si môžete pozrieť tu: 

Túto kampaň okomentoval aj Mike Novogratz, ktorý je šéfom Galaxy Digital. Uviedol, že ide o peknú reklamu so zaujímavou myšlienkou, no domnieva sa, že rast Bitcoinu poháňajú iné stimuly než to, že by rástlo vďaka preinvestovaniu zlatých úspor. Každopádne Grayscale pochválil za to, že ide o firmu, ktorá sa stala funkčnou alternatívou pre neexistujúci Bitcoin ETF, ktorý stále nezískal schválenie Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC). Inak povedané, priniesla na trh regulovaný produkt, ktorý umožňuje inštitúciám pohodlne a bezpečne investovať do kryptomien bez toho, aby sa museli trápiť bezpečnosťou ich úschovy a v rámci toho, že je legislatívne všetko v absolútnom poriadku v súlade s platnými zákonmi (nehovoriac o potenciálnych daňových výhodách pre inštitúcie na rozdiel od priamej kúpy BTC).

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

VIDEO: O all-time-high Bitcoinu (aj s infláciou), ako na staking Ethereum či airdrop Spark

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin cover dnes

Tradične v utorok prináša YouTube kanál Zaujalo ma prehľad top správ zo sveta kryptomien za posledných pár dní. Úvodné reportáže patria Bitcoinu, a to či už ide o jeho all-time-high, cenové maximum pri zarátaní inflácie, predikcie do roku 2021 alebo problémy v Číne, ktoré súvisia  s jeho ťažbou. Z videa sa však dozviete aj novinky o Ethereum a ako sa dá naďalej zapojiť do stakingu jeho novej generácie, či o tom, ako môžete získať tokeny Spark pri airdrope v súvislosti s kryptomenou XRP. Zaujímavé novinky sa taktiež dozviete o kryptomene Libra, ktorú pripravuje spoločnosť Facebook.

Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (1.12.): ATH Bitcoinu, inflácia, staking Ethereum, čínsky FUD či názor ekonóma

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ. 

Bitcoin svoje ATH ešte nedosiahol, hoci mnohí to už konštatujú

Včerajší trochu nečakaný prudký rast ceny Bitcoinu viedol k druhému pokusu prekonať historické maximum (ATH) z 17. decembra 2017 v hodnote 20 089 dolárov. Pravdou však je, že toto ATH sa definuje pomerne zložito, pretože na rôznych burzách malo odlišné hodnoty. Napríklad ak by sme brali do úvahy All-time-high Bitcoinu z búrz Binance či Huobi, mohli by sme konštatovať, že Bitcoin už svoje maximum včera prekonal. Na Binance totiž bol 17. decembra 2017 na maximálnej hodnote 19 799 dolárov, no včera vyskočil na krátky moment až k hodnote 19 867 USD. Viac sa dozviete v tomto článku.

Coinbase oznámila, že podporí staking Ethereum. Zrejme nebude jediná

Americká zmenáreň Coinbase potešila mnohých fanúšikov kryptomeny Ethereum (ETH) oznámením, že začne podporovať možnosť stakingu ETH na Beacon chaine novej generácie Ethereum 2.0. Podrobnosti o tom, kedy a ako, sa dozviete v tomto článku.

Ďalší FUD z Číny. Ťažiari Bitcoinu sa nemusia dostať k elektrickej energii

Nebola by to Čína, keby sa v súvislosti s ňou a Bitcoinom nestriedali pozitívne správy s tými negatívnymi. Podľa tých najnovších môžu mať čínski ťažiari Bitcoinu, ktorí sa spoločne podieľajú na viac než polovici celkového bitcoinoveho hashrate (opäť) vážny problém. Uniknuté dokumenty, ktoré zdieľal na sociálnych sieťach kryptomenový reportér Colin Wu, totiž naznačujú, že výrobcovia elektriny v čínskej provincii Yunnan dostali zákaz poskytovať svoje služby čínskym mining poolom. Téme sme sa podrobnejšie venovali v tomto texte.

Britský ekonóm: USA by malo integrovať Bitcoin do svojho finančného systému

Niall Ferguson, ktorý je rešpektovaným britským ekonómom a finančným historikom, tvrdí, že Spojené štáty Americké si musia nájsť vlastný spôsob, akým prispejú k adopcii kryptomien bez toho, aby sa inšpirovali tým, ak to robí Čína pri realizácii svojich elektronických platobných systémov. Poukázal popri tom na Bitcoin, ktorý je tým smerom, akým by sa podľa neho mala administratíva Joea Bidena pozerať. Viac v tomto článku.

Rátate aj s infláciou? V tom prípade je ATH Bitcoinu a zlata ďalej

Bitcoin delilo včera od svojho all-time-high, teda historicky najvyššej ceny, prakticky len niekoľko dolárov a to bez ohľadu na to, či sa berie do úvahy historicky najvyššia cena 20 089 USD, alebo hodnota 19 989,99 USD zo zmenárne Coinbase, ktorá je dá sa povedať vzhľadom na veľkosť tejto platformy najrešpektovanejšia. Tak či onak Bitcoin aj zlato delí od historického maxima, ak zohľadníme aj infláciu, ešte o čosi viac. Podrobnosti sa dozviete v tomto článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Čítať ďalej

Bitcoin

Rátate aj s infláciou? V tom prípade je ATH Bitcoinu a zlata ďalej

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin Zlato

Bitcoin delilo včera od svojho all-time-high, teda historicky najvyššej ceny, prakticky len niekoľko dolárov a to bez ohľadu na to, či sa berie do úvahy historicky najvyššia cena 20 089 USD, alebo hodnota 19 989,99 USD zo zmenárne Coinbase, ktorá je dá sa povedať vzhľadom na veľkosť tejto platformy najrešpektovanejšia. Tak či onak Bitcoin aj zlato delí od historického maxima, ak zohľadníme aj infláciu, ešte o čosi viac.

Keď zohľadňujeme aj infláciu, ani zlato tento rok svoje maximum ešte nevytvorilo. Datuje sa k roku 1980, kedy stálo 678 dolárov. Ak by ste totiž na túto čiastku aplikovali dáta o inflácii z portálu Officialdata.org, zistili  by ste, že vtedajšia hodnota zlata bola súčasných 2 142 dolárov, čo je viac, než 2 079 USD, ktoré dosiahlo v auguste tohto roka.

Nuž a pokiaľ ide o Bitcoin, ten by pri zohľadnení inflácie musel dnes prekonať nie cenu 19 989,99 USD (Coinbase), ale hodnotu 21 132 USD, nakoľko aj medzi rokmi 2017 a 2020 došlo k rastu inflácie.

Zlato a Bitcoin sú dve najčastejšie porovnávané aktíva pre ich podobné vlastnosti vzácnosti. Bitcoin má výhodu v tom, že je ľahko prevoditeľný a deliteľný. Jednoducho funguje v digitálnom svete. Naopak zlato sa teší svojej dlhodobej tradícii a dôvere, ktorú si Bitcoin len buduje. Kapitalizácia zlata je približne 30-násobne vyššia ako Bitocinu a ak ho teda raz Bitcoin doženie, musí ešte mnohonásobne zvýšiť svoju hodnotu. V predošlých týždňoch sa však viacero analytikov zhodlo na tom, že Bitcoin na to potenciál má.

,,Mám zajtra v pláne predať všetko moje zlato a nakúpiť Bitcoin a Ethereum v pomere 80:20. Nevlastním už nič iné (okrem niekoľko dlhopisov). 98% môjho čistého imania je v kryptomenách,” napísal 29. novembra na Twitteri Raoul Pal, rešpektovaný makroinvestor stojaci na čele firmy Real Vision, ktorý predikuje, že cena Bitcoinu bude budúci rok poháňaná minimálne na hodnotu 150 tisíc dolárov, čo ešte označil za konzervatívny scenár.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-