Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (22.7.): Bitcoin napodobňuje záver roka 2018

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Volatilita Bitcoinu sa blíži k hodnotám zo záveru roka 2018

Cena Bitcoinu sa v posledných týždňoch prakticky nehýbe a pred včerajším miernym posilnením ceny k úrovniam takmer 9400 dolárov sa po väčšinu mesiaca obchodovala v rozmedzí necelých dvoch percent. Naposledy bitcoin vykazoval podobnú nízku volatilitu na prelome októbra a novembra 2018, kedy 15 po sebe idúcich dní bola jeho volatilita nižšia než 1,5%. Všetko sa to následne zmenilo 14. novembra, kedy praskol jeho silný support na cene 6000 dolárov a cena sa prepadla až k 3650 USD. V horizonte necelých dvoch týždňov Išlo teda o prepad o vyše 42%. Súčasný trend nízkej volatility Bitcoinu, ktorý atakuje historické hodnoty, sa zatiaľ nedá považovať za býčí ani medvedí signál. Kým niektorí upozorňujú, že by  mohol byť predzvesťou, že nás čaká rovnaký prepad ceny ako v novembri 2018, iní analytici naznačili, že toto obdobie je jednoducho len fázou akumulácie pred ďalším rastom. Zohľadniť treba taktiež to, že je leto, ktoré je typické nižšou aktivitou na trhoch, no a aj netradičný fakt, že akciový trh, ktorý zažíva turbulentnejšie obdobie, mohol prilákať mnohých investorov, ktorí sa predtým sústredili na volatilenjšie kryptomeny.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ethereum predbieha Bitcoin sa stáva sa najpoužívanejším blockchainom

Kým cena Bitconu sa za posledný mesiac obchodovala v obmedzenom rozsahu, niekoľko tokenov na sieti Ethereum, obzvlášť stablecoiny a tie, ktoré sa sústredia na decentralizované financovanie (DeFi), bolo viac než viditeľných.  Nové údaje z analytickej platformy Messari dokonca ukazujú, že sieť Ethereum aj vďaka tomu už dokázala v dennom dolárovom vyjadrení hodnoty prevedených transakcií predbehnúť jednotku na trhu Bitcoin. Téme sme sa podrobnejšie venovali v tomto článku.

Finálny testnet Ethereum 2.0 je pripravený na spustenie

Dlhoočakávaný príchod Ethereum 2.0 sa posúva opäť o malý krôčik bližšie. Vyzerá to tak, že spustenie finálneho testnetu by mohlo byť realizované už v horizonte dvoch týždňov. Vývojár Danny Ryan, ktorý patrí medzi hlavných koordinátorov spustenia novej éry Ethereum 2.0, zdieľal  novinky ohľadom spustenia testnetu na Discorde, kde prezradil, že predpokladaným dátumom je 4. august. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Peter Shiff: Ľudia nekupujú Bitcoin, pretože je držiteľom hodnoty

Propagátor investícii do zlata a známy kritik Bitcoinu Peter Schiff skonštatoval, že investori do kryptomien v skutočnosti nehľadajú v Bitcoine bezpečný prístav pre ochranu ich majetku, ako je to  častokrát v médiách prezentované, ale len nástroj, ako dosiahnuť výrazný zisk, nuž a hoci v mnohých iných veciach v súvislosti s Bitcoinom sa mýlil, v tomto musíme uznať, že má z časti pravdu. Viac sa dočítate v tomto článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.