Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (20.7.): FED, BlackRock, Buffett, Samsung či Libra

Článok

Kryptomeny
Kryptomeny

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Šéf Fedu nie je z kryptomien nadšený

Šéf FEDU v americkom štáte St. Louis James Bullard vníma kryptomeny ako súčasť globálnej menovej konkurencie voči doláru a myslí si, že v konečnom dôsledku sú pre trh nezdravé. Viac sa dozviete v tomto článku.  

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Šéf FEDu nie je z kryptomien nadšený

Coinbase z ničoho nič zrušila službu Bundle

Americká kryptozmenáreň Coinbase sa rozhodla ukončiť ponúkanie služby Coinbase Bundle a to bez toho, aby poskytla konkrétne dôvody tohto kroku. Služba Coinbase Bundle vznikla na jeseň 2018 s cieľom poskytnúť zákazníkom príležitosť na nákup viacerých popredných kryptomien naraz podľa toho, aké mali zastúpenie na trhovej kapitalizácii. Podrobnosti sa dozviete tu.

Coinbase z ničoho nič zrušila službu Bundle

CEO BlackRock: Nepotrebujeme Libru, potrebujeme technológiu

Generálny riaditeľ najväčšieho svetového poskytovateľa devízových obchodov BlackRock Larry Fink povedal v rozhovore pre CNBC, že existuje obrovský dopyt po možnostiach demokratizácie výmeny cudzích mien pri cezhraničných transakciách a po znížení poplatkov za tieto výmeny. Viac sme sa tejto téme venovali v tomto článku.  

CEO BlackRock: Nepotrebujeme Libru, potrebujeme technológiu

CEO Circle prijal pozvanie na obed s  Buffettom

CEO spoločnosti Circle Jeremy Allaire prijal pozvanie od CEO kryptomeny Tron Justina Suna na spoločný obed s tretím najbohatším človekom na svete investičným mágom Warrenom Buffettom z Berkshite Hathaway. Allaire je tak tretím známym predstaviteľom kryptopriemyslu, ktorý bude mať príležitosť hovoriť s 88-ročným Buffettom o kryptomenách a blockchaine. Podrobnosti sa dozviete tu.

CEO Circle prijal pozvanie na obed s Warrenom Buffettom

Problematická ochranná známka Samsung Coin?

Kórejský gigant  Samsung informoval, že, že osoba Kim Nam-jin, ktorá 10. júla požiadala o registráciu ochrannej známky na slovo “Samsung Coin” v kórejčine aj angličtine, nemá so spoločnosťou nič spoločné. Tá istá osoba sa snažila registrovať aj ochrannú známku na kombináciu slov “ThinQ Wallet”, čo je názov kryptopeňaženky, ktorú pripravuje spoločnosť LG Electronics. Spoločnosť LG však informovala, že na tento názor už vlastní copyright. Špekulácie o tom, či Samsung vydá vlastnú kryptomenu teda zostávajú naďalej len fámami. Isté však je, že Juhokórejčania sa zaujímajú o blockchain a kryptomeny. Len nedávno vydali aktualizovaný softvérový vývojový nástroj (SDK) pre vývoj decentralizovaných aplikácii (DApps) na ich zariadeniach. Pilotným mobilom, ktorý podporuje kryptomeny, aj keď len v niektorých regiónoch, je vlajková loď Samsung Galaxy S10. (cointelegraph.com)

Weidemann nie je proti Libre, no dvíha varovný prst

Jens Weidemann, popredný predstaviteľ Európskej centrálnej banky (ECB) a prezident Deutsche Bundesbank, uviedol počas stretnutí zástupcov G7, že stablecoiny, teda kryptomeny, ktoré sú navrhnuté tak, aby kopírovali hodnotu inej fiatovej meny, napríklad dolára, ponúkajú užívateľom príležitosti na prosperitu, ale treba brať ohľad aj na možné riziká. ,,Nie je dôvod, aby sme boli vystrašení, ale musíme byť ostražití,” uviedol k stablecoinom, spomedzi ktorých vzbudzuje aktuálne najväčšiu pozornosť pripravovaná kryptomena Facebooku Libra.

Weidemann hovoril v prospech tohto projektu, no upozornil, že Facebook musí splniť svoje sľuby, ktoré dal regulátorom. Mnohí iní politici jeho názor nezdieľajú. Francúzsky minister financií Bruno Le Maire uviedol, že „nemôžu akceptovať súkromné spoločnosti, ktoré vydávajú svoje vlastné meny bez demokratickej kontroly.”

Rýchle správy

WEX: Bývalý CEO kryptoburzy WEX Dmitri Vayiliev bol zatknutý v Taliansku. Už v apríli sa stal predmetom vyšetrovania trestného činu týkajúceho sa podvádzania investora v Kazachstane. Burza WEX medzitým podlieha vyšetrovaniu podvodov vo výške 4 miliárd dolárov zo strany Grécka a USA. Jej zakladateľ Alexander Vinnik sa medzitým nachádza vo väzbe v Grécku.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.