Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Šéf FEDu nie je z kryptomien nadšený

Článok

peniaze
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Šéf FEDu v americkom štáte St. Louis James Bullard vníma kryptomeny ako súčasť globálnej menovej konkurencie voči doláru a myslí si, že v konečnom dôsledku sú pre trh nezdravé.

Svoje názory vyjadril počas výročnej schôdze Výskumného združenia centrálnych bánk v rámci diskusie s názvom „Verejná a súkromná menová súťaž“.

Bullard v rámci rozhovoru poznamenal, že existuje určitý historický precedens spojený s kľúčovými črtami kryptomien. ,,Globálna menová konkurencia nie je ničím novým a ani v prípade, že ide o elektronickú formu,” uviedol.

Uviedol tiež, že verejné a súkromné meny si môžu navzájom konkurovať a koexistovať medzi sebou v rámci určitej rovnováhy, no znepokojuje ho, že v súčasnosti je možné sledovať zjavnú trajektóriu smerom k lokalizovanej nerovnosti. Podľa neho existujú rôzne dôkazy, ktoré naznačujú, že ide o nepriaznivý vývoj. ,,Kryptomeny vedú k nejednotnej mene v USA, čo je stav, ktorý existoval historicky, ale bol neobľúbený a nakoniec bol nahradený,” skonštatoval počas toho, ako citoval knihu „Jacksonianská ekonomika“ od Petra Menina, ktorá uvádza, že 90 percent amerických peňazí v 30. rokoch 19. Storočia bolo vydaných prostredníctvom súkromných bankárov, čo viedlo k rôznym problémom.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne