Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

CEO BlackRock: Nepotrebujeme Libru, potrebujeme technológiu

Avatar

Článok

zo dňa

Libra Facebook

Generálny riaditeľ najväčšieho svetového poskytovateľa devízových obchodov BlackRock Larry Fink povedal v rozhovore pre CNBC, že existuje obrovský dopyt po možnostiach demokratizácie výmeny cudzích mien pri cezhraničných transakciách a po znížení poplatkov za tieto výmeny.

V rozhovore Fink poukázal na súčasný veľmi znepokojivý stav, pri ktorom ľudia, ktorí potrebujú zamieňať peniaze po celom svete, musia častokrát využívať služby tretích strán, ktoré si za to účtujú od 5 do 10 percent.

Na zníženie medzibankových poplatkov však podľa neho nie je potrebná pripravovaná kryptomena Facebooku Libra. ,,Nemyslím si, že potrebujeme vytvoriť novú menu. Potrebujeme technológiu na okamžitú kalibráciu všetkých mien. Toto by sa malo spraviť,” vyhlásil a dodal, že je potrebné len plnohodnotne využiť technologické mechanizmy, ktoré umožnia minimalizáciu transakčných nákladov. ,,Máme počítače, ktoré môžu speňažiť a kalibrovať euro na dolár a to okamžite,” uviedol.

Tieto vyhlásenia prichádzajú v rovnakom čase, ako spoločnosť Blackrock zakladá pracovnú skupinu, ktorá má vyhodnotiť potenciálne zapojenie tejto spoločnosti do trhu s Bitcoinom, vrátane ponúkania investícii do Bitcoin Futures. Fink bol však v minulosti voči Bitcoinu kritický. V októbri 2017, dva mesiace predtým, než Bitcoin dosiahol svoju doposiaľ rekordnú hodnotu 20 tisíc dolárov, uviedol, že ide o skvelý spôsob na pranie špinavých peňazí.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Bitcoin

Počet Bitcoin veľrýb je na historickom maxime!

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin veľryba - Whale

Počet bitcoinových veľrýb dosiahol v priebehu minulého týždňa nové historické maximum. Upozornila to analytická platforma Glassnode, ktorá podrobne sleduje dianie na bitcoinovom blockchaine.

Podľa zistení Glassnode existovalo k 20. októbru 2 178 BTC adries, na ktorých bolo aspoň 1 000 BTC. Do 25. októbra, teda do nedele, sa tento počet zvýšil až na 2 231 BTC. V súčasnosti predstavuje 1 000 BTC hodnotu okolo 13 miliónov dolárov.

Práve počet 1 000 BTC pripadajúci na jednu adresu je považovaný za metriku, pri ktorej hovoríme, že majiteľom daných bitcoinov je tzv. veľryba, ktorá má potenciál výraznejšie zamávať trhovou cenou BTC.

Glassnode konštatuje, že veľryby majú na základe týchto údajov pod kontrolou okolo 2,23 milióna BTC, čo predstavuje okolo 12% všetkých BTC v v obehu.

Zaujímavé je, že dáta Glassnode nesedia s údajmi, ktoré referuje portál BitcoinCharts. Ten totiž uvádza, že adresy, na ktorých sa nachádza viac ako 1000 BTC majú dokopy pod kontrolou až 7 902 469 BTC, čo je okolo 42% celkového počtu BTC v obehu.

Tak či onak, je dôležité uviesť, že niektorí entity môžu mať pod kontrolou viac takýchto adries a naopak niektoré adresy, na ktorých je napríklad 1000 BTC, môžu mať viacerých majiteľov (napr. môžu patriť custody službe, ktorá drží bitcoiny za viaceré inštitúcie alebo solventných retailových investorov). To znamená, že nevieme určiť, koľko spoločnosti respektíve milionárov drží tieto bitcoiny.

Napríklad spoločnosť Microstrategy má pod kontrolou 32 500 BTC, Firma Square okolo 8000 BTC a Grayscale Investments pokrýva v súčasnosti viac ako 2,5% celkového súčasného počtu BTC v obehu.

Treba taktiež uviesť, že podľa odhadov sa nachádza až 1,1 milióna BTC na adresách, ktoré pripadajú Satoshimu Nakamotovi, teda záhadnému tvorcovi bitcoinu, ktorého totožnosť dodnes nie je známa, keďže v roku 2011 sa úplne odmlčal.

Na záver doplníme, že viac ako 62% súčasných BTC v obehu sa nepohlo viac než jeden rok a viac než tretina vyše 3 roky. To naznačuje, že mnoho veľrýb razí stratégiu držať svoje bitcoiny dlhodobo.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Padol novy rekord. Previedli sa bitcoiny v najvyššej dolárovej hodnote v histórii

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin Lightning Network

V čase, kedy sa Bitcoin stále drží okolo úrovne 13 tisíc amerických dolárov, sa na jeho blockchaine udiala veľmi zaujímavá transakcia. Ktosi previedol viac ako 88 857 BTC – v súčasnej hodnote okolo 1,15 miliardy amerických dolárov.

Poplatok za túto transakciu bol len 0,00027847 BTC, alebo ak chcete 3,58 amerického dolára. Je dobré pri výške tohto poplatku spomenúť a možno si trochu zašpekulovať v súvislosti so zlatom, s ktorým je Bitcoin častokrát porovnávaný. Ak by ste totiž  chceli realizovať transakciu zlata v takejto hodnote, vyšlo by vás to neporovnateľne viac. Na druhú stranu treba uviesť, že transakčné poplatky v bitcoinovej sieti nezávisia od hodnoty danej transakcie, ale od aktuálneho stavu siete. Pri prevode omnoho menšieho množstva BTC by ste teda zaplatili v danom čase podobnú čiastku.

Analytická platforma CrystalBlockchain sa domnieva, že bitcoiny boli prevedené z peňaženky, ktorá bola spájaná s firmou Xapo a keďže tá od roku 2019 spolupracuje s Coinbase Custody, je možné, že išlo práve o prevod realizovaný týmito spoločnostiam.

Portál Cointelegraph upozornil, že ide o najväčší pohyb kryptomien v histórii pokiaľ ide o ich dolárovú hodnotu v čase realizácie. Predchádzajúci rekord patril prevodu burzy Bitfinex – tá síce minulý rok previedla až 161 500 BTC, no v tom čase mali hodnotu o 1,1 miliardy dolárov. Mimochodom vtedajší poplatok za transakciu bol len 0,68 USD.

Pokiaľ ide o najväčšiu transakciu bitocinov bez ohľadu na ich dolárovú cenu, tá sa realizovala 16. novembra 2011 – išlo o prevod 550 000 BTC. Realizovala ho vtedy burza Mt. Gox a hodnota transakcie v dolároch bola vtedy len 1,32 milióna dolárov. V súčasnosti by to bolo až 7 miliárd.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Analýzy

Analýza Bitcoinu (26.10.): Blíži sa ďalšie pokračovanie rastu ceny?

Avatar

Článok

zo dňa

Analýza Bitcoin

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Minulý týden jsme se konečně dočkali pohybu ceny bitcoinu, avšak tento pohyb byl doprovázen krvavým poklesem altcoinů. Ono se nebylo čemu divit, neboť při stagnaci bitcoinu se již altcoiny připravovaly na své klesající struktury a my jsme se signály čekaly a dokonce jsme vypnuli i všechny naše altcoinové algoritmy.

BTC/USD

Jsem si aktuálně hodně jistý, že si velcí hráči nabírají shorty směrem k bodu kontroly tj. do oblasti kolem 9 – 10 000 USD. Je to vidět na grafu těmi prudkými červenými svícemi, kdy to pomalinku dojezdově jede nahoru a pak prudké sražení velkým marketem.

Analýza bitcoinu

Analýza bitcoinu

Osobně se přikláním k vysoce pravděpodobnému sestřelu ceny bitcoinu a to buď rovnou s poklesem z aktuálního růstového kanálu, nebo ještě s fejkovým průrazem do prostor nad 13 500 USD. Upřímně bych se nedivil, kdyby to už nyní takto spadlo. Pokud si velcí budou chtít nabrat extrémní likviditu, pošlou to ještě nahoru, aby další malí spekulanti naskákaly a velcí měli poptávku po bitcoinu pro své prodejní příkazy.

Dominance bitcoinu

Z grafu vidíme, že dominance bitcoinu se chystá k dalšímu otestování rezistence na 63 %. Objemy s růstem dominance klesají a dle mě je jenom otázkou času, kdy altcoiny ukončí své downtrendové rallye a začnou zase růst ke svým férovým strukturám. Aktuálně buď spadne cena bitcoinu a altcoiny prudce spadnou, nebo poroste bitcoin a altcoiny budou lehce padat. Reálně pro altcoiny není ani jedna situace pozitivní.

Analýza dominance bitcoinu

Analýza dominance bitcoinu

Zlato

Vzhledem k tomu, že index vix se od března uklidňuje, tak to vypadá, že zlato by mohlo pokračovat v korekci do voleb v USA (3. listopadu), kde následně očekávám vyšší volatilitu. Upřímně si myslím, že zlato nové high do konce roku nedá a vzhledem k očekávanému poklesu meziroční globální inflace není úplný důvod pro další růst ceny zlata. Vyhrození pandemi donutí spekulanty prodávat zlaté kontrakty a to opět není dobré znamení pro zlato.

Analýza zlata

Analýza zlata

Nasdaq

Objemy na amerických akciových indexech začínají klesat a spekulanti nedočkavě čekají na výsledky voleb v USA. Proto očekávám konsolidační struktur mezi 12 000 – 10 700 USD. Nasdaq bude mít velký problém, pokud se cena dostane pod 10 700 USD a pro mě to bude znamení připravit své nákupní příkazy na jednotlivé akcie.

Analýza Nasdaqu

Analýza Nasdaqu

Závěr analýzy

Očekávám, že tento týden bude relativně klidný na trzích. Altcoiny bych rozhodně nyní nenakupoval a bitcoin také ne, neboť jeho cena je vysoko nad férovou cenou (bodem kontroly). Počkáme na vyšokování trhu a následně budeme nakupovat. Dle mě zásadní fundamenty teprve přijdou včetně důsledků pandemie (kolaps zdravotnictví, kolaps restaurací a pensionů). Nezapomeň, že bohatství se přerozděluje v medvědím trhu.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (26.10.): Názor na Bitcoin sa mení, inštitúcie ale ešte nie sú v hre

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.   

J.P. Morgan už verí v Bitcoin. Uviedla 3 faktory, ktoré budú poháňať jeho rast

Najväčšia americká banka JP Morgan Chase, ktorá sa radila v minulosti medzi inštitúcie, ktoré označovali Bitcoin za podvod či Ponzi schému, aktuálne výrazne mení svoj názor na najznámejšiu digitálnu menu. Naposledy dokonca vymenovala faktory, ktoré budú pozitívne vplývať na jej ďalší rast ceny. Téme sme sa viac venovali tu.

Keiser očakáva prílev inštitúcii: Ak vyhrá Biden, rast Bitcoinu bude prudší

Max Keiser, ktorý je autorom ostro sledovanej ale aj kontroverznej Keizer Show a je známym bitcoinovým býkom, poskytol rportálu Cointelegraph rozhovor, v ktorom sa vyjadril okrem iného aj k americkým voľbám v súvislosti s Bitcoinom, či k rastúcemu inštitucionálnemu záujmu o túto kryptomenu. Ak chcete vedieť viac, otvorte si tento článok.

Hoskinsona nahneval email od CEO firmy Expensify

Šéf spoločnosti IOHK, ktorá zohráva významnú úlohu pri vývoji kryptomeny Cardano, Charles Hoskinson, informoval na Twitteri, že všetci zamestnanci jeho firmy dostali politický email of CEO partnerskej firmy Expensify Davida Barretta, ktorého obsahom bolo propagovanie voľby Joea Bidena v blížiacich sa novembrových prezidentských voľbách. Hoskinson to tvrdo odsúdil a naznačil, že s firmou Expensify z tohto dôvodu pravdepodobne ukončia spoluprácu. Hoci Hoskinson nie je fanúšikom Donalda Trumpa, tvrdí, že zneužívanie firemných emailov na tieto účely je neprijateľné. On sám sa rád vyjadruje k politike, ale vždy skrz svoje vlastne kanály a nie pod firemnou značkou. (cointelegraph.com)

Winklevossovci: Inštitúcie v Bitcoine ešte nie sú, cena $500k je konzervatívna

Bratia Tyler a Cameron Winklevossovci stojaci za americkou kryptoburzou Gemini počas podcastu s Petrom McCormackom skonštatovali, že “otázkou nie je to či, ale len kedy“ dosiahne Bitcoin hodnotu 500 000 dolárov. ,,Dokonca by som povedal, že cena 500 000 dolárov za Bitcoin je celkom konzervatívna a skutočná hra ešte v podstate ani nezačala,” uviedol Cameron počas spomínaného rozhovoru. Viac sa dočítate tu.

Novogratz si myslí, že PayPal prispeje k popularizácii Bitcoinu medzi inštitúciami

Generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital Michael Novogratz počas rozhovoru v relácii CNBC Squawk Box povedal, že vstup spoločnosti PayPal do kryptosektora motivuje ďalších veľkých hráčov zaujímať sa viac o tento trhový segment. ,,Myslím si, že oznámenie PayPalu bolo výstrelom, ktorý bol počuť po celom svete a aj na Wall Street. PayPal má 346 miliónov účtov (zákazníkov). Sú 30. najväčšou bankou v USA s depozitmi a každá inštitúcia sa teraz pýta sama seba: ,,Počkať, čo to robíme?“. Viac sa na túto tému dozviete v tomto článku.

Michael Saylor: Naše bitcoiny budeme držať aj 100 rokov

Generálny riaditeľ firmy Microstrategy Mkichael Saylor, ktorý sa zviditeľnil v kryptomenovom sektore tým, že na jeho popud spomínaná firma naakumulovala tento rok 32 500 BTC, tvrdí, že tieto BTC neboli nakúpené na špekuláciu, ale dlhodobé držanie. ,,Nie je to špekulácia, je to typ zaistenia. Prijímame Standard bitcoinu ako formu našej korporátnej stratégie,” zopakoval v rozhovore s generálnym riaditeľom Real Vision Raoulom Palom. Saylor si dokonca myslí, že Bitcoin je lepší než zlato a verí, že jeho firma bude držať BTC ešte dlho po jeho smrti. ,,Ľudia nerozumejú tomu, čo je myslené pod pod pojmom dlhodobo. Kúpil som to pre niekoho, kto bude pracovať pre týpka, ktorého najal človek, ktorý o 100 rokov prevezme moju prácu,” doplnil. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku.

Čítať ďalej

Bitcoin

Novogratz si myslí, že PayPal prispeje k popularizácii Bitcoinu medzi inštitúciami

Avatar

Článok

zo dňa

od

Michael Novogratz

Generálny riaditeľ spoločnosti Galaxy Digital Michael Novogratz počas rozhovoru v relácii CNBC Squawk Box povedal, že vstup spoločnosti PayPal do kryptosektora motivuje ďalších veľkých hráčov zaujímať sa viac o tento trhový segment.

,,Myslím si, že oznámenie PayPalu bolo výstrelom, ktorý bol počuť po celom svete a aj na Wall Street. PayPal má 346 miliónov účtov (zákazníkov). Sú 30. najväčšou bankou v USA s depozitmi a každá inštitúcia sa teraz pýta sama seba: ,,Počkať, čo to robíme? (v zmysle: “na čo čakáme?“ pozn.red.)”

Novogratz si myslí, že otázku, či už je čas vstúpiť do tohto sektora, si kladie aktuálne väčšina veľkých firiem. ,,Ak ste v zasadacej miestnosti v Morgan Stanley, Goldman Sachs alebo Bank of America, tak práve rozmýšľate o tom, ako sa môžete pridať,” uviedol Novogratz, ktorý očakáva, že v nasledujúcich rokoch dôjde k veľkej zmene finančnej infraštruktúry vďaka blockchain technológii.

Pokiaľ ide o adopciu Bitcoinu, ale aj iných kryptomien, domnieva sa, že svoje zohrala aj pandémia koronavírusu. ,,Vírus COVID to naozaj zrýchlil – hoci to znie hrozne – a to dvomi spôsobmi – spropagoval makro príbeh o Bitcoine a možno, čo je ešte dôležitejšie, upozornil na potrebu digitalizácie hotovosti a digitalizácie finančných služieb, ktoré sú postavené na Ethereum.”

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Winklevossovci: Inštitúcie v Bitcoine ešte nie sú, cena $500k je konzervatívna

Avatar

Článok

zo dňa

od

Winklevossovci

Bratia Tyler a Cameron Winklevossovci stojaci za americkou kryptoburzou Gemini počas podcastu s Petrom McCormackom skonštatovali, že “otázkou nie je to či, ale len kedy“ dosiahne Bitcoin hodnotu 500 000 dolárov.

,,Dokonca by som povedal, že cena 500 000 dolárov za Bitcoin je celkom konzervatívna a skutočná hra ešte v podstate ani nezačala,” uviedol Cameron počas spomínaného podcastu naznačujúc, že do hry vstúpi čoskoro množstvo inštitucionálneho kapitálu.

,,Čo keď každá z TOP 100 firiem alebo TOP500 firiem podľa rebríčku Fortune urobí to iste, čo Microstrategy? Čo keď to začnú robiť aj centrálne banky?” spýtal sa rečnícky Cameron. ,,Ešte to ani nezačalo,” doplnil. Následne poskytol prirovnanie, že Bitcoin je v baseballovej analógii len na prvej méte z deviatich.

,,Wall Street tu ešte ani nie je. Inštitúcie v súčasnosti v Bitcoine nefigurujú. Za posledné desaťročie to bol len fenomén retailu. Takže Wall Street o tom hovorí, vedia, čo je Bitcoin, ale z nášho pohľadu v tomto trhu ešte nie sú. No začína sa to postupne meniť.”

Cameron a Tyler, ktorí mali mimochodom prsty aj v založení Facebooku, tvrdia, že hlavným poháňačom Bitcoinu je americká politika vedúca k oslabovaniu hodnoty dolára. V súvislosti s tým dôjde k presunu kapitálu do Bitcoinu ako aktíva, ktoré má deflačné črty v kombinácii s tým, že je ľahko prevoditeľné, decentralizované a deliteľné. Jednoducho podobne zlatu, no s niektorými extra vlastnosťami navyše vďaka dobe digitalizácie.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Keiser očakáva prílev inštitúcii: Ak vyhrá Biden, rast Bitcoinu bude prudší

Avatar

Článok

zo dňa

od

Max Keiser

Max Keiser, ktorý je autorom ostro sledovanej ale aj kontroverznej Keiser Show a je známym bitcoinovým býkom, poskytol portálu Cointelegraph rozhovor, v ktorom sa vyjadril okrem iného aj k americkým voľbám v súvislosti s Bitcoinom, či k rastúcemu inštitucionálnemu záujmu o túto kryptomenu.

Keď bola Keiserovi položená otázka ohľadom novembrových volieb, v ktorých si budú Američania vyberať medzi republikánom Donaldom Trumpom, ktorý je súčasným americkým prezidentom, a demokratom Joeom Bidenom a ich súvislosti s Bitcoinom, Max odpovedal:

,,Ak vyhrá Biden, znamená to, že vyhrá korupcia a Deep State, takže očakávam, že cena Bitcoinu pôjde prudšie hore, pretože ľudia budú v panike nakupovať nekonfliktné bitcoiny pred Bidenovými socialistickými násilníkmi, ktorí chcú zabavovať všetko v repríze Krištáľovej noci z roku 1938 (Keiser hovorí o nemeckom pogrome z roku 1938, kedy nacisti zabili takmer sto Židov a viac ako 30 000 Židov presunuli do koncentračných táborov pozn. red.). Ak vyhrá Trump, Bitcoin má šancu na pokojnejší vývoj, takže cena sa bude pohybovať pomalšie.”

Redakcia Cointelegraph položila Keiserovi aj otázku, či budú pribúdať ďalšie firmy vrátane gigantov ako sú Google a Amazon, ktoré budú kupovať bitcoiny podobne ako to urobil Michael Saylor s jeho firmou Microstrategy alebo Jack Dorsey so spoločnosťou Square. Keiser sa domnieva, že sa tak skôr či neskôr stane.

,,Áno, inflačný džin sa už dostal von. Dôležité však je, že Michael Saylor išiel proti prevládajúcej stratégii spätného odkupu vlastných akcii, čo je ťah, ktorý pomáha Fedu, ktorý tlačí peniaze, a miesto toho v podstate vstúpil do vojny s FED-om, tým že prijal Bitcoin – aktíva, ktoré tvrdo idú proti americkej centrálnej banke (FED). Ako to uvádza aj genesis blok bitcoinu, bol navrhnutý ako zabijak centrálnych bank. Michael Saylor to pochopil a vie, že musí byť na správnej strane histórie a nenechať sa sfúknuť. Každá spoločnosť na svete bude čeliť rovnakému rozhodnutiu. Buď podporia centrálne banky alebo sa pokúsia prežiť skrz to, že pomôžu rozvoja sveta, v ktorom takéto banky už existovať nebudú.”

Keiser v spomínanom interview taktiež označil DeFi horúčku za podobnú bubline okolo ICO z roku 2017 a ľudom odporúča, aby sa jej vyhli. Zároveň si myslí, že volatilita bitcoinu je dobrá vec a nedokáže vylúčiť, či sa náhodou ešte nezopakuje “čierny štvrtok” z marca 2020, kedy sa cena BTC prudko prepadla v dôsledku vypuknutia pandémie koronavírusu. Z dlhodobého hľadiska však verí, že Bitcoin bude stáť šesťcifernú čiastku.

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

J.P. Morgan už verí v Bitcoin. Uviedla 3 faktory, ktoré budú poháňať jeho rast

Avatar

Článok

zo dňa

od

JPMorgan Bitcoin

Najväčšia americká banka JP Morgan Chase, ktorá sa radila v minulosti medzi inštitúcie, ktoré označovali Bitcoin za podvod či Ponzi schému, aktuálne výrazne mení svoj názor na najznámejšiu digitálnu menu.

Hlavným faktorom, ktorý môže podľa JP Morgan Chase poháňať Bitcoin v raste ceny je jeho konkurencieschopnosť so zlatom. ,,Potenciál pre dlhodobý rast ceny bitcoinu je značný, ak bude naďalej konkurovať zlatu ako alternatívnej mene, v ktorú veríme a to hlavne vzhľadom na to, že mileniáli sa postupom času stanú čoraz dôležitejšou súčasťou investičného sektora,“ uviedla banka vo svojej analýze.

Mileniáli aktuálne patria k najmenej solventným ľudom v americkej ekonomike. V najbližších desaťročiach sa to však môže výrazne zmeniť, pretože od generácie Baby boomerov, ktorá je naopak v súčasnosti najbohatšou generáciou, zdedia desiatky biliónov dolárov. Mileniáli, ktorí podľa mnohých prieskumov najviac inklinujú k Bitcoinu, by tak mohli presúvať svoj budúci kapitál práve týmto smerom.

TIP: Chceli by ste vedieť viac o generáciách a potenciálnom presune bohatstva? Pozrite si video YouTube kanálu Zaujalo ma práve na túto tému:

JP Morgan Chase je v súvislosti s Bitcinom býčia hlavne z troch dôvodov. Prvým je skutočnosť, že v porovnaní so zlatom je Bitcoin v kapitalizácii zatiaľ mnohonásobne menší (kapitalizácia zlata je 2,6 bilióna dolárov, kým Bitcoin má kapitalizáciu len okolo 240 miliárd USD pozn.red).

Za ďalšie dva dôvody označila táto banka vstup spoločnosti PayPal do sektora kryptomien a rastúci inštitucionálny záujem o Bitcoin, čo potvrdzujú akvizície firiem ako sú Microstrategy, Square či Stone Ridge.

JP Morgan uviedla aj dôvody, prečo môže Bitcoin konkurovať zlatu. Okre toho, že majú spoločnú vzácnosť pre obmedzené množstvo je výhodou BTC oproti tomuto drahému kovu to, že je ľahko prevoditeľný a deliteľný. U fyzického zlata je dodanie a delenie veľmi komplikované.

,,Kryptomeny získavajú hodnotu nielen preto ,že slúžia ako úložisko hodnoty, ale taktiež vďaka ich užitočnosti ako platobného prostriedku. Čim viac firiem príjme kryptomeny ako platobný prostriedok, tým väčšia bude ich užitočnosť a hodnota,” dodala americká banka, do ktorej investuje napríklad aj Warren Buffett.

TIP: O investičnom portfóliu firmy Warrena Buffetta Berkshire Hathaway sa viac dozviete v tomto videu:

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Bitcoin

Je lepšie ťažiť kryptomeny samostatne, alebo využiť pool?

Kryptonovinky

Článok

zo dňa

Ťažba Bitcoin

Při nastavování těžební sestavy máte sami možnost si vybrat způsob těžby. Jsou dvě základní možnosti – společná těžba v poolu a sólo těžba. Vaše volba následně určí, jak často budete dostávat zisk v podobě dané kryptoměny.

Na poolech všichni těží společně

Při těžbě v poolu jednoduše dáte svůj výkon do vybraného poolu. V tom všichni účastníci těží společně a když se někomu podaří vytěžit blok, odměna z něho je podle specifického klíče rozdělena mezi účastníky dle výkonu, který propůjčují danému poolu. Pokud se někomu podaří vytěžit blok s vysokými poplatky za transakce, dojde k rozdělení mezi všechny účastníky. Tento typ je jednoznačně vhodný pro domácí těžbu a malou průmyslovou těžbu. Například malá průmyslová farma s výkonem 50 000 MH/s dostane při současné výtěžnosti přibližně 3,3–3,9 ETH/den s výplatou každý den.

10xlaboratory-banner

Kdy se vyplatí těžt samostatně?

Při samostatné těžbě hledáte blok sami, a když ho najdete, je celý váš. To znamená, že při stejném příkladu, tj. malé průmyslové farmy, dostanete 1–2 bloky denně. To ale neznamená, že každý den musíte dostat min. 1 blok, ale že při měsíčním a delším horizontu budete mít v průměru tento počet bloků denně. A tady začne vznikat odlišná situace oproti poolu. Může se Vám stát, že budete těžit 3 dny a nenajdete žádný blok, a pak 4. den najdete bloků 5. Pokud byste měli farmu 10x menší, budete muset v průměru těžit okolo 8 dní, abyste vůbec našli jeden blok. Ale opět se může stát to, že budete těžit celý měsíc a nenajdete žádný. 

Existuje ještě jedna možnost, a to těžit sólo na poolu za podmínky, že všechny vytěžené mince končí u vás (mínus poplatek poolu, který bývá okolo 1,5 %). Toto je jednodušší varianta než čistě samostatná těžba. Samozřejmě ale záleží na typu mince, kdy těžbu některých spustíte velice snadno, ale jiné mají ne úplně jednoduché nastavení těžby.

Pokud ale budete těžit menší měny, kde není takový výkon, tak se ve většině případu sólo mining vyplatí. Nebo se vyplatí, když si vytvoříte vlastní pool. My jsme například vlastní pool pro těžbu Etherea začali řešit až od 300 000 MH/s a do té doby jsme využívali ty již existující.

Těžba na českých poolech a daňový dopad

Pokud by česká společnost těžila na českém poolu, existuje možný výklad, že dochází k tuzemskému plnění. To znamená, že česká společnost dodává výkon do jiné české společnosti a ta jí za to odesílá kryptoměny. Toto může být z hlediska finančního úřadu vnímáno jako tuzemské plnění, které podléhá DPH. Jinými slovy veškeré krypto, které dostanete, je platbou za službu. My máme dvě naprosto protichůdná daňová memoranda, kde je v každém tvrzen přesný opak, a zdá se, že to reálně rozhodne finanční úřad, co přijde na kontrolu. Obecně doporučujeme všem se vyvarovat jakémukoliv nárokování DPH a věcem spojeným s tuzemským plněním, ze kterého se neodvádí DPH.

Rád bych vás společně s našim těžebním týmem pozval na unikátní webinář o ziskové těžbě kryptoměn, kde se dozvíte vše o aktuálním těžebním know-how. ZDE se můžete zaregistrovat!

Ing. Michal Bezvoda
Zakladatel a spolumajitel Starmine holdingu
Spolumajitel a technický ředitel 10x laboratory s.r.o.

Čítať ďalej

Cardano

VIDEO: Čo je to kryptomena Cardano (ADA)?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Cardano (ADA)

Cardano (ADA) je právom považované za jeden z najambicióznejších kryptomenových projektov. YouTube kanál Zaujalo ma vo svojom nedeľňajšom video rozobral najzaujímavejšie fakty o tejto kryptomene a tiež niekoľko zaujímavostí, ktoré naznačujú jej možnú perspektívu. Dozviete sa viac o samotných fázach vývoja projektu, o tom, aké firmy sa podieľajú na jeho vývoji, že akademické základy sú pre tento projekt kľúčové a okrem iného bližšie spoznáte aj hlavného predstaviteľa Cardano Charlesa Hoskinsona.

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-