Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

CEO BlackRock: Nepotrebujeme Libru, potrebujeme technológiu

Článok

Libra Facebook
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Generálny riaditeľ najväčšieho svetového poskytovateľa devízových obchodov BlackRock Larry Fink povedal v rozhovore pre CNBC, že existuje obrovský dopyt po možnostiach demokratizácie výmeny cudzích mien pri cezhraničných transakciách a po znížení poplatkov za tieto výmeny.

V rozhovore Fink poukázal na súčasný veľmi znepokojivý stav, pri ktorom ľudia, ktorí potrebujú zamieňať peniaze po celom svete, musia častokrát využívať služby tretích strán, ktoré si za to účtujú od 5 do 10 percent.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Na zníženie medzibankových poplatkov však podľa neho nie je potrebná pripravovaná kryptomena Facebooku Libra. ,,Nemyslím si, že potrebujeme vytvoriť novú menu. Potrebujeme technológiu na okamžitú kalibráciu všetkých mien. Toto by sa malo spraviť,” vyhlásil a dodal, že je potrebné len plnohodnotne využiť technologické mechanizmy, ktoré umožnia minimalizáciu transakčných nákladov. ,,Máme počítače, ktoré môžu speňažiť a kalibrovať euro na dolár a to okamžite,” uviedol.

Tieto vyhlásenia prichádzajú v rovnakom čase, ako spoločnosť Blackrock zakladá pracovnú skupinu, ktorá má vyhodnotiť potenciálne zapojenie tejto spoločnosti do trhu s Bitcoinom, vrátane ponúkania investícii do Bitcoin Futures. Fink bol však v minulosti voči Bitcoinu kritický. V októbri 2017, dva mesiace predtým, než Bitcoin dosiahol svoju doposiaľ rekordnú hodnotu 20 tisíc dolárov, uviedol, že ide o skvelý spôsob na pranie špinavých peňazí.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.