Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (2.5.): Americké burzy zaostrili na Bitcoin, transakcie BTC atakujú maximá!

Článok

Bitcoin USA
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Je to tu? Americké burzy zaostrili na Bitcoin

Podľa novinára Nathaniela Poppera z New York Times vstupuje do kryptomien veľká americká finančná burza eTrade. Ak sa táto správa potvrdí, obchodovanie s kryptomenami Bitcoin a Ethereum bude k dispozícií jej 5 miliónom užívateľov. To však nie je všetko. Podobne by mohla konať aj konkurenčná burza s 11 miliónmi zákazníkov. Čítajte náš článok.

Vstúpia giganti do kryptomien? Americké burzy so 16 miliónmi užívateľov sa zamerali na Bitcoin

Transakcie BTC atakujú historické maximá, no poplatky sú nízke

Transakcie Bitcoinu sa blížia historickým maximám, no poplatky za transakcie zostávajú nízke. Počet transakcií BTC je dokonca porovnateľný s údajmi, ktoré sme sledovali v decembri 2017, kedy vrcholil býčí trh, avšak na rozdiel od tohto obdobia sú poplatky za transakcie o 85 percent nižšie. Prečo je tomu tak? Prečítajte si o možných dôvodoch v tomto našom článku.

Transakcie Bitcoinu atakujú historické maximá, no poplatky sú nízke. Vďaka čomu?

CoinMarketCap predstavil riešenie pre fake volume

Portál CoinMarketCap reaguje na stupňujúce sa pochybnosti týkajúce sa údajov, ktoré mu poskytujú neregulované burzy. Rozhodol sa, že od nich bude požadovať podrobnejšie reporty, inak prestane ich údaje zverejňovať. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.

CoinMarketCap prišiel s riešením pre „falošné volume“. Burzám dal ultimátum

Bitfinex chce vydať vlastný “Binance Coin”

Jeden z hlavných akcionárov kryptoburzy Bitfinex, Zhao Dong, odhalil podrobnosti o pláne burzy vydať svoj vlastný natívny token, ktorý bude ponúkaný v rámci IEO (prvotná ponuka mincí v rámci burzy). Burza chce na ňom zarobíť miliardu dolárov. Viac sme sa tejto téme venovali tu.

Bitfinex chce vlastnú verziu “Binance Coinu”. Zarobí na ňom miliardu dolárov?

Rýchle správy

MALWARE: Bezpečnostná firma Theat Stack informovala, že mallware s označením Shellbot, ktorý funguje už od roku 2005, prešiel významnou aktualizáciou. Po novom je schopný v rámci cryptojackingu využiť výpočtový výkon napadnutého zariadenia na ťažbu kryptomeny Monero. To však nie je všetko. V rámci napadnutej siete je dokonca schopný vypnúť ostatných minerov fungujúcich na rovnakých strojoch.

BANKOMATY a TETHER: Operátor bankomatov CoinFlip sa rozhodol pozastaviť podporu pre stablecoin Tether (USDT). CoinFlip pritom ešte 30. apríla uviedol, že začne podporovať USDT fungujúci na blockchaine TRON v rámci svojich 180 bankomatov. Generálny riaditeľ spoločnosti teraz uviedol, že najprv chce CoinFlip ubezpečenie, že USDT je stabilný a Tether s Bitfinexom dodržujú zákony USA.

IOTA: Nadácia IOTA Foundation uzavrela partnerstvo s dopravným oddelením amerického mesta Austin v Texase, aby spoločne vyvinuli interoperabilný dopravný ekosystém. Predstavou Austinu je vytvoriť systém, v ktorom môže každý tranzitný systém komunikovať s rovnakou platobnou aplikáciou s jednotnou digitálnou identitou. Všetko by malo fungovať pomocou distribuovanej technológie IOTA.

STABLECOIN: Spoločnosť TrustToken vydala 1. mája nový stablecoin viazaný na kanadský dolár TrueCAD. Ide už o štvrtý stablecoin po TrueUSD (americký dolár), TrueAUD (austrálsky dolár) a TrueGBP (britská libra), pričom sa očakáva, že na trh uvedie aj TrueEUR viazaný na euro a TrueHKD na hongkonský dolár. Všetky tieto stablecoiny je možné používať v aplikácii TrustToken a predpokladá sa, že v najbližších týždňoch budú zalistované na burzách ako sú Binance, Houbi či OKEx.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.