Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (2.3.): Bitcoin, Ripple, Cardano, stablecoiny, Akon a koronavírus

Článok

Kryptomeny novinky

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Buterin označil Stock-to-Flow model Bitcoinu za hlúposť. Back mu oponoval

Spoluzakladateľ kryptomeny Ethereum a stále jeden z najrešpektovanejších vývojárov v oblasti blockchain technológii Vitalik Buterin sa rozhodol kritizovať množstvo cenových predpovedí pre Bitcoin. Do tejto kategórie zaradil aj rešpektovaný model Stock-to-Flow, čo sa nepáčilo Adamovi Backovi. Ten ho za to skritizoval a naznačil, že Ethereum je centralizovaný altcoin. Viac sa dozviete tu.

Mr. Doom upozorňuje na ekonomické dôsledky koronavírusu

Nouriel Roubini, ktorý úspešne predpovedal vypuknutie ekonomickej krízy v roku 2008 (za čo si získal prezývku “Mr. Doom“) a je známy ako jeden z najhlasnejších kritikov Bitcoinu, povedal v rozhovore pre Del Spiegel, že ekonomické dôsledky koronavírusu sú podceňované. ,,Všetci sú presvedčení, že pôjde o recesiu v tvare V, ale ľudia nevedia o čom hovoria. Radšej veria v zázraky,“ vyhlásil. Nám neostáva nič iné len dúfať, že tentokrát na rozdiel od roku 2008 nebude mať pravdu. (cointelegraph.com)

Stablecoiny na XRP Ledgeri? CTO Ripple to nevylučuje

Funkcionalita RippleNet poskytuje bezpečnú, pohodlnú a ľahko použiteľnú peňaženku pre držiteľov kryptomeny XRP a funkcie tohto ledgera sa môžu časom rozširovať. Dokonca by na ňom mohli fungovať aj stablecoiny. Tvrdí to spoločnosť Ripple stojaca za jej vývojom. Viac sa dozviete tu.

Cardano v roku 2020: Prioritou IOHK je vzdelávanie

Cieľom spoločnosti IOHK, ktorá je jednou z troch, ktoré stoja za budovaním kryptomeny Cardano, je v tomto roku predovšetkým vzdelávanie komunity a potenciálnych “zákazníkov” o prínosoch a možnostiach tohto blockchainoveho ekosystému. IOHK zverejnila rozsiahly plán hlavných úloh pre rok 2020. Možno z nich pochopiť, že prioritou je preklenúť priepasť medzi akademickými prácami o Cardano a bežným chápaním toho, čo má Cardano priniesť svetu. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali tu.

Zaujímavé rozdiely medzi Ethereum a Ethereum Classic

Spoločnosť IntoTheBlock sa pokúsila porovnať blockhainy Ethereum a Ethereum Classic z pohľadu toho, ako sa darí investorom týchto kryptomien. Pri hlbšom pohľade na dostupné štatistiky a pomocou indikátoru In/Out Money (IOM) došli k záveru, že 47% všetkých adries v Ethereum má kladnú rovnováhu, kým u Ethereum Classic ide len o 36 percent. Ethereum dominuje aj v prípade hodnoty transakcii. Tie s hodnotou vyššou ako 100 000 dolárov sa denne pohybujú medzi 150-timi až tisíckou. V prípade Ethereum CLassic takéto vysoké transakcie v niektorých dňoch ani neexistovali a zväčša sa pohybujú medzi 0 až 150-timi. (cryptoslate.com)

Akon spúšťa na Stellar kryptomenu Akoin. Má pomôcť Afrike

Spevák Akon, držiteľ prestížneho ocenenia Grammy, spúšťa vlastný token s názvom Akoin, ktorý je postavený na blockchaine Stellar (XLM). Aikon má podľa umelca pomôcť uvoľniť plný potenciál afrického hospodárstva pomocou technológie blockchain. Akon je známy ako veľký filantrop. Podieľa sa na rôznych inováciách, ktoré majú prispieť k udržateľnosti a rovnosti v rozvojových regiónoch. Napríklad jeho iniciatíva “Lightning Africa” poskytuje riešenia solárnej energie v 18 krajinách Afriky. Akon je teraz presvedčený, že kryptomeny a blockchain zohrajú v prípade rozvoja afrického kontinentu obrovskú významnú úlohu. (cryptoslate.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne