Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Stablecoiny na XRP Ledgeri? Naznačil to CTO Ripple

Článok

XRP logo

Funkcionalita RippleNet poskytuje  bezpečnú, pohodlnú a ľahko použiteľnú peňaženku pre držiteľov kryptomeny XRP a funkcie tohto ledgera sa môžu časom rozširovať. Tvrdí to spoločnosť Ripple stojaca za jej vývojom.

RippleNet sa od svojho založenia v roku 2012 výrazne rozvinul a čoskoro by na jeho ekosystéme mohli fungovať aj stablecoiny kryté inými aktívami. Naznačil to hlavný technologický riaditeľ Ripple David Schwartz, ktorý prezradil, že vo firme už opracujú na pridávaní nových funkcií. ,,Jednou z funkcii, ktoré považujem za veľmi vzrušujúce, je funkcia, ktorá by umožnila ľudom uviesť na trh stablecoiny, čiže aktíva naviazané na určitú vonkajšiu hodnotu,” uviedol.

RippleNet by nebol prvý, ktorý umožňuje vytváranie stablecoinov na svojej sieti. Schwartz však povedal, že v prípade Ripple by bola táto možnosť zvlášť zaujímavá, pretože likvidita by bola zaručená mechanikou hlavnej knihy (ledgeru).

Schwartz následne, že model Proof of Work, na ktorom funguje aj Bitcoin, je podľa jeho názoru „technologickým slepým koncom”. Pokiaľ ide o stablecoiny postavené na technológii Ripple, podrobnosti o tejto možnosti budú údajne zverejnené v dohľadnej dobe.

Počet krajín, v ktorých je využívaná technológia RippleNet, sa zvyšuje. Pomáha k tomu aj spolupráca s firmou Moneygram, ktorá je druhou najväčšou spoločnosťou na svete realizujúcou medzinárodné transakcie. Produkty Ripple a tokeny XRP sú orientované práve na tento účel – znížiť náklady a transakčné časy takýchto finančných prevodov.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne