Sme aj na sociálnych sieťach

Cardano

Cardano v roku 2020: Prioritou IOHK je vzdelávanie

Článok

cardano

Cieľom spoločnosti IOHK, ktorá je jednou z troch, ktoré stoja za budovaním kryptomeny Cardano, je v tomto roku predovšetkým vzdelávanie komunity a potenciálnych “zákazníkov” o prínosoch a možnostiach tohto blockchainoveho ekosystému.

IOHK zverejnila rozsiahly plán hlavných úloh pre rok 2020. Možno z nich pochopiť, že prioritou je preklenúť priepasť medzi akademickými prácami o Cardano a bežným chápaním toho, čo má Cardano priniesť svetu.

V Cardano, na ktorého vývoji sa okrem IOHK spolupodieľa aj Cardano FoundationEmurgo, sa zhodli, že v minulosti urobili niekoľko chýb, pokiaľ išlo o komunikáciu s verejnosťou a adopciu tohto ekosystému. V rámci novej stratégie preto IOHK začalo pracovať na zlepšení transparentnosti vydávaním týždenných a mesačných správ o vývoji.

,,Vzdelávací tím IOHK bude tento rok investovať značné množstvo času a údolia do rozširovania našej ponuky materiálov,” informovalo IOHK o ďalšej priorite.

Vzdelávacie a školiace materiály budú zamerané na Cardano komunitu a na jej vývojárov. Časť z nich bude orientovaná aj na konkrétne podniky, aby pochopili, čo im tento systém môže ponúknuť.

Dôležitým krokom bude vzdelávanie o programovacích jazykoch. Na maltskej univerzite sa už uskutočnilo niekoľko prednášok o inteligentných programovacích jazykoch IOHK, Plutus a Marlowe. Úsilie IOHK vzdelávať o týchto jazykoch sa ukázalo byť veľmi populárne. Firma tvrdí, že na bezplatné kurzy Udemy o Plutose a Marlowe sa prihlásilo viac ako 5 tisíc ľudí. Z toho dôvodu teraz pracujú na druhom vydaní e-knihy Plutus, ktorá bude vydaná pravdepodobne koncom roka. Okrem toho sa pracuje aj na materiáloch k protokolu Ouroboros a tiež na online kurze pre programovací jazyk Haskell.

Na uľahčenie produktívneho prostredia začalo IOHK pracovať aj na vytvorení nového vzdelávacieho portálu pre svoje interné tímy. Takzvaná Akadémia školenia IOHK má zefektívniť nástup nových zamestnancov v 43 rôznych krajinách.

Zdroj: cryptoslate.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne