Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (2.10.): Cena Bitcoinu, Bakkt či wash trading

Článok

bitcoin-bankomat
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Binance Research: Bakkt mal vplyv na pád ceny bitcoinu

Binance Research, výskumné oddelenie burzy Binance, ktoré sa venuje analýze trhu s kryptomenami, uverejnilo správu, ktorej záverom je, že prepad ceny Bitcoinu o zhruba 20% mohlo spôsobiť do veľkej miery otvorenie inštitucionálnej obchodnej platformy Bakkt. Vyjadrenie Binance Research a tiež náš pohľad na vec si môžete prečítať  tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Binance Research: Bakkt mal vplyv na pád ceny bitcoinu

Nemecká banka očakáva výrazný rast ceny bitcoinu

Nemecká banka BayernLB uverejnila správu, v ktorej sa venovala porovnaniu zlata s bitcoinom. ,,Digitálnemu zlatu” predpovedá v budúcom roku výrazný nárast hodnoty až k cene 90 tisíc dolárov. Podrobnosti sme zhrnuli v tomto texte.

Nemecká banka očakáva výrazný rast ceny bitcoinu

Americké banky sa obávajú, že Libra vytvorí “tieňové bankovníctvo“

Federal Advisory Council (FAC), rada, ktorá je súborom zástupcov dvanástich amerických federálnych rezervných bank, upozorňuje na možnosť, že Facebook skrz svoju kryptomenu Libra môže vytvoriť systém „tieňového bankovníctva”. Viac sa dočítate v tomto článku.

Americké banky sa obávajú, že Libra vytvorí “tieňové bankovníctvo“

Švajčiarov netrápi Libra, problémom sú iné kryptomeny

Vedúci švajčiarskeho finančného dozorného orgánu FINMA Mark Branson uviedol, že ho trápia skôr kryptomeny, ktoré sa vyvíjajú mimo tradičného regulovaného priestoru, než kryptomena Libra, ktorá sa snaží byť transparentná a je jednoznačné, kto za ňou stojí. Téme sme sa podrobnejšie venovali tu.

Švajčiarov netrápi Libra, problémom sú iné kryptomeny

Rýchle správy

STABLECOINY: Na trh prichádza nový stablecoin viazaný na americký dolár USD Digital (USDD). Stoja za ním bývalí zamestnanci spoločnosti JPMorgan, Intel a Trust Token.

WASH TRADING: Wash trading, nekalá metóda, ktorou burzy umelo navyšujú objemy obchodovania, aby pôsobili likvidnejšie (fake volume), klesol v porovnaní s minulým mesiacom o takmer 36%. Uviedol to Blockchain Transparency Institute (BTI). Burzami, ktoré majú overiteľne najférovejšie reporty svojej likvidity sú naďalej Kraken, Poloniex, Coinbase a UpBit. Naopak burzy OKEX a Bibox dopadli v hodnotení najhoršie – predpokladá sa, že až 75% obchodov na týchto burzách je falošných. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.