Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (19.3.): BTC už príliš veľký, aby ho ignorovali?

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú prosperujúce obdobie a ich vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.  

Najstaršia americká banka investovala do krypto startupu Fireblocks

Najstaršia americká banka Bank of New York Mellon (vznikla pred 236 rokmi v roku 1784), známa aj pod skratkou BNY Mellon, ktorá je jednou z najväčších amerických bank podľa hodnoty spravovaného kapitálu (viac ako 2 bilióny dolárov), investovala popri ďalších firmách do krypto custody startupu Fireblocks. BNY Mellon učinila tento krok zhruba mesiac po tom ako 11. februára oznámila, že tento rok chce začať ponúkať svojim klientom možnosť bezpečnej úschovy kryptomien na čele s Bitcoinom a tiež im priniesť služby týkajúce sa poistenia týchto aktív. Viac sa dočítate tu.

Bank of America kritizuje Bitcoin. Je neefektívny a neekologický

Kým veľké americké banky z Wall Street Morgan Stanley, JP Morgan Chase a BNY Mellon si nechcú nechať ujsť príležitosti vznikajúce okolo Bitcoinu, ďalší významný hráč v tomto sektore Bank of America sa stavia k Bitcoinu zatiaľ odlišne. Naznačujú to vyjadrenia jej popredného analytika. Analytik Bank of America Francisco Blanch označil vo svojej novej správe Bitcoin za “mimoriadne volatilné a ekologický katastrofálne aktívum, ktoré v žiadnom prípade nefunguje ako uschovateľ hodnoty alebo poistenie voči inflácii.’’ Ak vás zaujíma viac, otvorte si tento náš článok.

SEC sa začne venovať žiadosti VanEck o Bitcoin ETF. Má na to 45 dní

Včera sa začalo 45-dňové obdobie, v rámci ktorého by sa mala Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) vyjadriť k žiadosti o Bitcoin ETF od spoločnosti VanEck. Na rozdiel od Kanady, kde boli tento rok povolené už tri Bitcoin ETF, všetky doposiaľ podané žiadosti na americkú SEC boli v minulosti zamietnuté. Už v roku 2016 nepochodili bratia Winklevossovci a postupne si zamietavé stanoviska prevzali aj Bitwise, VanEck či Wilshire Phoenix. Téme sme sa podrobnejšie venovali tu.

Prieskum: Časť z amerických stimulačných balíkov zamieri aj do kryptomien

Agentúra Harris Poll vypracovala pre Yahoo Finance! ďalší prieskum o tom, ako budú použité najnovšie stimulačné balíky v hodnote 1400 dolárov, ktoré v týchto dňoch postupne mieria k väčšine Američanov. Zo zistení prieskumu Harris Poll, ktorého sa zúčastnilo 1052 dospelých Američanov v rámci online ankety (čo môže skresľovať výsledky) vyplývajú viaceré zaujímavé skutočnosti. Dočítate sa o nich v tomto našom článku.

Deutsche Bank: Bitcoin je príliš veľký na to, aby ho bolo možné ignorovať

Nový report poprednej nemeckej banky Deutsche Bank skonštatoval, že Bitcoin (BTC) je vzhľadom na svoju kapitalizáciu jedného bilióna dolárov už príliš veľký na to, aby ho bolo možné ďalej ignorovať. Deutche Bank upozornila, že Bitcoin môže vzhľadom na svoju nízku obchodovateľnosť byť aj v ďalších rokoch stále mimoriadne volatilný, no zároveň má stále priestor pre ďalší rast hodnoty. Viac sa dozviete v článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku a tiež na našom YouTube.       

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.