Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Deutsche Bank: Bitcoin je príliš veľký na to, aby ho bolo možné ignorovať

Článok

Bitcoin Nemecko
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Nový report poprednej nemeckej banky Deutsche Bank skonštatoval, že Bitcoin (BTC) je vzhľadom na svoju kapitalizáciu jedného bilióna dolárov už príliš veľký na to, aby ho bolo možné ďalej ignorovať.

Deutsche Bank upozornila, že Bitcoin môže vzhľadom na svoju nízku obchodovateľnosť byť aj v ďalších rokoch stále mimoriadne volatilný, no zároveň má stále priestor pre ďalší rast hodnoty. Obzvlášť v prípade, že naďalej bude priťahovať pozornosť ďalších správcov aktív a spoločností, ktoré ho čoraz viac vnímajú ako potenciálny hedge voči inflácii.

Nemecká banka v reporte upozornila, že zatiaľ len 30% transakčnej aktivity u Bitcoinu súvisí s platbami. Ako príklad  uviedla čísla z roku 2020, podľa ktorých zmenilo majiteľa 28 miliónov bitcoinov, čo odpovedá 150% bitcoinov, ktoré sú v obehu (existuje vyše 18 miliónov, no tri až štyri milióny BTC sa považujú za stratené). Je to výrazne menej napríklad v kontraste s akciami Apple, ako najväčšej verejne obchodovanej spoločnosti. V roku 2020 zmenilo majiteľa 40 miliárd akcii Apple, čo predstavovalo 270% ich celkového počtu.

Bitcoin pripomína Teslu

Deutsche bank v reporte prirovnáva Bitcoin k automobilke Tesla, u ktorej sa v minulosti dlho špekulovalo, či je len akýmsi “módnym výstrelkom”, alebo dokáže naozaj uspieť. Sentiment okolo Tesla sa však začal za posledných 18 mesiacov výrazne meniť, nakoľko dokázala výrazne zvýšiť produkciu cenovo najdostupnejšieho elektromobilu Model 3.

Bitcoin je podľa reportu v tomto s Teslou podobný, nakoľko je atraktívny, no zatiaľ sa nepoužíva ako denné platidlo. Otázkou teda je, či sa mu podarí podobne ako Tesle naplniť potenciál – kým v prípade Tesla to bolo zvýšenie produkcie, v prípade Bitcoinu by to znamenalo, že sa začne viac využívať ako platobný prostriedok.

Deutsche Bank zároveň informovala, že podľa jej štúdie 33% mileniálov verí, že kryptomeny nahradia hotovosť a kreditné a debetné karty.

Nuž a report taktiež upozornil na zaujímavú skutočnosť podčiarkujúcu meniace sa vnímanie Bitcoinu. Kým v roku 2017 bolo zverejnených 124 článkov označených ako “nekrológy” písaných v tom zmysle, že Bitcoin “zomrie”, tak v roku 2020 ich bolo už len 14 a v roku 2021 zatiaľ len desať.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.