Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Najstaršia americká banka investovala do krypto startupu Fireblocks

Článok

Bitcoin - New York
Bitcoin - New York

Najstaršia americká banka Bank of New York Mellon (vznikla pred 236 rokmi v roku 1784), známa aj pod skratkou BNY Mellon, ktorá je jednou z najväčších amerických bank podľa hodnoty spravovaného kapitálu (viac ako 2 bilióny dolárov), investovala popri ďalších firmách do krypto custody startupu Fireblocks.

BNY Mellon učinila tento krok zhruba mesiac po tom ako 11. februára oznámila, že tento rok chce začať ponúkať svojim klientom možnosť bezpečnej úschovy kryptomien na čele s Bitcoinom a tiež im priniesť služby týkajúce sa poistenia týchto aktív.

Fireblocks je práve spoločnosťou, ktorá sa špecializuje na tento druh podnikania a vyzerá to teda tak, že BNY Mellon použije práve jej technológiu na sprostredkovanie svojich custody služieb.

Fireblocks vyzbieral 170 miliónov dolárov

Magazín Forbes uviedol, že startup Fireblocks úspešne ukončil ďalšie kolo financovania, v rámci ktorého vyzbieral od investorov 170 miliónov dolárov. Okrem zmieňovanej banky BNY Mellon sa na financovaní zúčastnili aj ďalšie firmy:

  • Coatue Management LLC, globálna technická investičná firma
    Ribbit Capital, globálna investičná spoločnosť
  • Stipes, spoločnosť zaoberajúca sa rastom akcii
  • Silicon Valley Bank, investičná banka zameraná na špičkové technológie

Po úspešnom kole financovania sa hodnota Fireblocks podľa tlačovej správy odhaduje už na 900 miliónov dolárov. Generálny riaditeľ Michahel Shaulov uviedol, že nadobudnutý kapitál využijú na vybudovanie ešte širšej a bezpečnejšej infraštruktúry pre rastúcu klientelu zákazníkov. Okrem iného by mali prijať okolo 100 nových zamestnancov.

Fireblocks podľa informácii portálu CryptoSlate už teraz zabezpečuje custody servis pre kryptomeny v hodnote 30 miliárd dolárov. Medzi klientov patrí okrem iného aj spoločnosť Galaxy Digital miliarda Michaela Novogratza. Len v priebehu tohto kvartála údajne prijala 70 ďalších zákazníkov a očakáva, že do konca marca pôjde o 90.

Spoločnosť zároveň otvára nové pobočky v Ázii, v Hongkongu a v Singapure.

Zdroj: cryptoslate.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.