Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (17.8.): Bitcoin, veľryby, DeFi, Snowden či burzy

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Prieskum: 32% užívateľov Blockfolio nevie o DeFi vôbec nič

Napriek obrovskému nárastu popularity projektov decentralizovaného financovania (DeFi) mnoho kryptomenových investorov zatiaľ vôbec nevie, čo DeFi vlastne v skutočnosti je. Vyplýva to z prieskumu firmy Blockfolio, ktorá sa zameriava na poskytovanie služieb týkajúcich sa správy kryptomenového portfólia. Podrobnosti sa dočítate tu.

Akumulácia bitcoinových veľrýb by mohla viesť k ďalšiemu rastu ceny

David Puell, ktorý sa špecializuje na analýzu on-chain dát bitcoinoveho blockchainu, poukázal na cenovom grafe Bitcoinu na niekoľko kľúčových oblasti, u ktorých sa zhlukujú takzvané bitcoinové veľryby. Tieto údaje by mohli naznačovať, ako sa zachovajú v najbližšom období. Viac sa dozviete v tomto článku.

Hashrate Bitcoinu vytvoril nový rekord. Mineri veria v ďalší rast

Cena Bitcoinu, ktorá atakuje úroveň 12 tisíc dolárov, pozitívne vplýva aj na sentiment jeho ťažiarov. Bitcoinový hashrate totiž opäť dosiahol novú rekordnú hodnotu. Údaje z Blockchain.com ukazujú, že nový rekordný hashrate sa zrodil 15. augusta, kedy vrchol hashrate dosiahol 129 075 EH/s. Stalo sa tak po dvoch týždňoch miernej stagnácie hashrate, po vytvorení predchádzajúceho rekordu 28. júla. Téme sme sa viac venovali tu.

Donald Trump údajne zvažuje milosť pre Snowdena

Americký prezident Donald Trump naznačil ,že by mohol udeliť milosť americkému whistleblowerov Edwardovi Snowdenovi, ktorý v roku 2013 opustil USA a aktuálne žije v azyle v Rusku. Snowden pri zverejnení tajných informácii o amerických operáciách podľa americkej prokuratúry ohrozil bezpečnosť Spojených štátov. Podľa dostupných informácii bol Spočas uverejňovania tajných dokumentov financovaný prostredníctvom rôznych dotácii aj skrz Bitcoin. Snowden pri marcovom poklese ceny pod $4000 skonštatoval, že by v onom okamihu do Bitcoinu veľmi rád investoval. (cointelegraph.com)

Zhao si myslí, že DeFi má budúcnosť aj na centralizovaných burzách

Vďaka rastúcej popularite decentralizovaných financií (DeFi) hľadajú aj centralizované kryptoburzy spôsob, ako koexistovať s touto inováciou. Priznal to aj šéf najväčšej burzy Binance Changpeng Zhao, ktorý vidí v DeFi obrovský potenciál, no myslí si, že ešte nejaký čas bude vyhrávať spôsob, pri ktorom budú aj investície do DeFi prebiehať cez centralizované platformy ako Binance. Dôvodom je najmä skutočnosť, že centralizované riešenia sú jednoduchšie, než používať DEX a starať sa o správne vlastnenie privátnych kľúčov. ,,Ak sa dokáže zaistiť ľahšia, použiteľnejšia a ľahšia záloha (privátnych kľúčov), myslím si, že DEX má budúcnosť. Budeme teda aj naďalej investovať do DEX a tiež vytvárať viaceré projekty. Teraz sú však centralizované burzy podľa počtu používateľov populárnejšie a my chceme iba poskytnúť produkty, ktoré ľudia chcú.” (cointelegraph.com)

 

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.