Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Akumulácia bitcoinových veľrýb by mohla viesť k ďalšiemu rastu ceny

Článok

Bitcoin veľryba
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

David Puell, ktorý sa špecializuje na analýzu on-chain dát bitcoinoveho blockchainu, poukázal na cenovom grafe Bitcoinu na niekoľko kľúčových oblasti, u ktorých sa zhlukujú takzvané bitcoinové veľryby. Tieto údaje by mohli naznačovať, ako sa zachovajú v najbližšom období.

Zhluky veľrýb naznačujú, že mnoho veľkých investorov kupovalo Bitcoin v rozmedzí medzi 9000 až 12 000 UD. Veľryby, ktoré kupovali Bitcoin za 9000 dolárov sú teda už v peknom zisku, no tie, ktoré pristúpili k investícii až niekde pod 12 000 USD, sú “v zlomovom bode”.

Tieto dáta podľa Puella naznačujú, že by malo prísť k prudšej cenovej akcii, pri ktorej sa budú kupujúci a predávajúci snažiť agresívne dostať z cenovej hladiny medzi 12 000 až 14 000 USD.

Na grafe môžete vidieť znázornenie bublín, u ktorých dochádzalo k silnej akumulácii bitcoinov veľrybami. Za veľryby sú považovaní investori, ktorí držia viac než 1000 BTC.

Zatiaľ nie je zrejmé, ktorým smerom sa na základe týchto dát cena posunie. Ak sa veľryby, ktoré nakupovali pri cene okolo 9 000 USD rozhodnú pre  predaj, môže to viesť k dočasnému poklesu. Veľryby, ktoré kupovali Bitcoin až na vyšších cenách, môžu mať záujem o výraznejšie zhodnotenie svojej investície a teda pokúšať sa vyhnať cenu ešte vyššie pred tým ako vyberú zisky.

Puell sa tak či tak domnieva, že súčasná silná akumulácia zo strany veľrýb naznačuje ich pozitívny sentiment. Ak by sa teda aj cena prepadla k úrovniam okolo 10 tisíc dolárov, bude to zrejme moment, pri ktorom dôjde k ďalšiemu intenzívnemu dokupovaniu “lacnejších“ BTC.

Analytik taktiež skonštatoval, že Bitcoin zažíva veľmi zaujímavé obdobie. Myslí si, že predviedol už niekoľko pokusov o spustenie typického bullrunu so silným halvingovým naratívom, ktoré sme videli pri predchádzajúcich cykloch, no viackrát bol jeho rast pozastavený či už zo strany ponzi schémy PlusToken alebo v marci po vypuknutí pandémie koronavírusu. Tendencia rastu však ostáva a Bitcoin je zdá sa stále schopný preklenúť vplyv negatívnych externalít a vrátiť sa na rastovú trajektóriu.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.