Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (17.7.): Hrozba pre Bitcoin, Libra a LedgerX

Článok

trump-bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Arthur Hayes naznačil veľkú hrozbu pre Bitcoin. Riešením hard fork?

Arthur Hayes, CEO a spoluzakladateľ burzy Binance, poskytol rozhovor portálu Cointelegraph, v rámci ktorého sa vyjadril aj k otázke súkromných bitcoinových transakcií. Popri tom načrtol, že riešením by mohol byť hard fork Bitcoinu.,,Myslím si, že Bitcoin je najhorúcejším adeptom na úspešnú kryptomenu. Má elektronické funkcie podobné hotovosti. Má veľkú užívateľskú základňu, veľkú základňu vývojárov … Ale myslím si, že teraz v súčasnosti neposkytuje finančné súkromie,” upozornil. Viac sme o tejto dôležitej téme napísali v tomto článku.

Hayes naznačil veľkú hrozbu pre Bitcoin. Riešením by bol vraj hard fork

Retailoví investori si môžu staviť, či Bitcoin dosiahne cenu $100 000

Americká regulovaná platforma LedgerX odteraz poskytuje aj retailovým, teda menším investorom, možnosť staviť si na to, či Bitcoin dosiahne hodnotu 100 tisíc dolárov do roku 2020. Ak by Bitcoin dosiahol túto métu, musel byť zvýšiť svoju cenu viac než desaťnásobné a jeho kapitalizácia by presiahla 2 bilióny dolárov.  Viac sa o tejto téme dozviete tu.

Retailoví investori si môžu staviť, či Bitcoin dosiahne cenu $100 000

Zástupca Facebooku hovoril pred Kongresom o kryptomene Libra

V Spojených štátoch práve prebieha v kongrese verejné vypočutie predstaviteľov Facebooku v súvislosti s ich pripravovanou kryptomenou Libra. Facebook zastupuje šéf blockchain oddelenia a celého projektu David Marcus, ktorý taktiež riadi vývoj portálu Calibra, teda akejsi peňaženky a platformy pre túto digitálnu menu. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Zástupca Facebooku hovoril pred Kongresom o kryptomene Libra

Americký politik pochválil Bitcoin a kritizoval Libru

Kevin McCarthy, ktorý je vedúcim predstaviteľom amerických menšín, pochválil v rozhovore pre CNBC kryptomenu Bitcoin a popri tom kritizoval Libru, kryptomenový projekt Facebooku. ,,Mám rád Bitcoin. Je tam, kde ho potrebujeme? Nie. Ale skutočná vec, ktorá sa mi páči, keď príde na Bitcoin, je blockchain, pretože mám rád bezpečnosť. Chcem, aby vláda skutočne začala používať blockchain,” otvorene priznal. Viac sa dočítate v tomto článku.

Americký politik pochválil Bitcoin a kritizoval Libru

Hodnota blockchainu v zdravotníctve bude výrazne rasť

Konzultačná spoločnosť Acumen Research and Consulting (ARC) uviedla výsledky svojej štúdie, podľa ktorej do roku 2026 bude mať trh blockchainu v súvislosti so zdravotnou starostlivosťou hodnotu viac ako 1,7 miliardy dolárov s tým, že najväčší podiel bude mať na tomto trhu USA nasledujúc Európou. Najrýchlejšie tempo osvojenia blockchainu v zdravotníctve však nastolia krajiny Ázie a Tichomoria. Iná konzultačná firma AMR v úvode tohto mesiaca zas uviedla, že blockchainový trh zameraný na dodávateľský reťazec bude mať do roku 2025 hodnotu viac ako 9 miliárd dolárov. Najväčším hnacím faktorom jeho rozvoja bude dopyt po transparentnosti. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne