Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Zástupca Facebooku hovoril pred Kongresom o kryptomene Libra

Článok

libra-politika
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

V Spojených štátoch práve prebieha v kongrese verejné vypočutie predstaviteľov Facebooku v súvislosti s ich pripravovanou kryptomenou Libra. Facebook zastupuje šéf blockchain oddelenia a celého projektu David Marcus, ktorý taktiež riadi vývoj portálu Calibra, teda akejsi peňaženky a platformy pre túto digitálnu menu.

V úvode dostal slovo senátor Jon Tester, ktorý sa Marcusa pýtal, ako chce Facebook riešiť problematiku podvodných nákupov, stratu finančných prostriedkov alebo poistenie vkladov. Marcus ho ubezpečil, že urobia všetko pre to, aby vyriešili tieto problémy a žiadosti Kongresu čo najrýchlejšie. Tester ho upozornil, že by tieto veci mali byť urobené skôr, než Libra začne fungovať.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Sherrod Brown, senátor štátu Ohio, bol kritickejší. ,,Myslíte si, že ľudia by mali dôverovať Facebooku si ich ťažko zarobenými peniazmi?,” spýtal sa. Marucs oponoval, že v projekte Libra nebude mať Facebook žiadne špeciálne privilégia oproti ostatným správcom. ,,Pán Marcus, viete vymyslieť lepšiu odpoveď než je táto…,” upozornil ho senátor.

Brown sa tiež spýtal, či existuje niečo, čím by dokázali senátori presvedčiť Facebook, aby ustúpili od vzniku kryptomeny Libra. ,,Ak naša krajina nebude konať, čoskoro tu budeme mať digitálnu menu, ktorú budú ovládať iní (iné krajiny), s inými hodnotami, ktoré sa radikálne líšia od našich,” oponoval tejto narážke Marcus.

Zástupca Facebooku dostal aj otázku, prečo je projekt registrovaný vo Švajčiarsku. Marcus na to reagoval odpoveďou, že v USA sa zaregistrujú určite tiež, hneď ako splnia regulačné kritéria. Taktiež dodal, že sociálne a finančné údaje zákazníkov budú úplne oddelené od siete Calibra a celý projekt je koncipovaný, tak, aby spĺňal tie najvyššie nároky na zabezpečenie štandardov z hľadiska súkromia užívateľov.

Prezidentský kandidát Elizabeth Warrenová – ktorá je známa ako kritička kryptomien – sa pýtala na ochotu Facebooku ohľadom prenosnosti údajov. ,,Ak si bude užívateľ Facebooku želať použiť inú peňaženku, než je Calibbra, uľahčite mu export dát?” spýtala sa. Marcus odpovedal, že jednoznačne áno, hoci Warrenová naznačila pochybnosti.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.