Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Retailoví investori si môžu staviť, či Bitcoin dosiahne cenu $100 000

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Americká regulovaná platforma LedgerX odteraz poskytuje aj retailovým, teda menším investorom, možnosť staviť si na to, či Bitcoin dosiahne hodnotu 100 tisíc dolárov do roku 2020.

Ak by Bitcoin dosiahol túto métu, musel byť zvýšiť svoju cenu viac než desaťnásobné a jeho kapitalizácia by presiahla 2 bilióny dolárov.  Možnosť staviť si na tento okamih je prvým kryptomenovým derivátovým produktom pre veľkých aj malých investorov odkedy získala spoločnosť LedgerX súhlas od Americkej komisie pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC) na to, aby ponúkala obchodne produkty na Bitcoin pre investorov s akýmkoľvek kapitálom. LedgerX zároveň získal od CFTC povolenie na obchodovanie s futures derivátmi Bitcoinu viazanými na reálny Bitcoin.

Záujem o tejto druh investície majú údajne už mnohí inštitucionálni investori. Generálny riaditeľ LedgerX Paul Chou v rozhovore pre Bloomberg odhalil, že klienti, ktorí vlastnia aktíva v hodnote medzi 10 miliónmi dolárov až jednou miliardou dolárov, už prejavili záujem o nový produkt. ,,Desiatky a desiatky týchto inštitúcii sa k nám vrátili s tým, že by mali záujem obchodovať s takýmto kontraktom. Chápem, že 100 tisíc dolárov je veľká suma, ale mnohí z nás, ktorí sa pochybujú v tomto priestore, si pamätajú Bitcoin za jeden dolár a potom bol po 10 dolároch, 100 dolároch či 10 tisíc dolároch. Suma 100 tisíc dolárov môže prísť bez čo i len mihnutím oka…,” skonštatoval

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao pred pár dňami uviedol, že za tohtoročným rastom ceny Bitcoinu stoja zväčša menší – retailoví investori, čo zároveň znamená, že podľa zistení Binance na raste Bitcoinu nemajú zatiaľ výraznejší podiel inštitucionálni investori. ,,Nezaznamenali sme rýchlejší nárast inštitucionálnych investícii. Videli sme postupný nárast na oboch pozíciách. Množstvo inštitúcii, ktoré vstupuje do tohto sektora, sa v roku 2019 zatiaľ extrémne nezvýšilo,” uviedol.

Príchodom produktov LedgerX, očakávaného spustenia Bakkt a jeho na reálny Bitcoin viazaných Bitcoin Futures či postupné zabehnutie sa Fidelity s custody riešením pre úschovu kryptomien, však môžu naznačovať, že inštitucionálne peniaze začnú prúdiť do kryptomien čoraz výraznejšie.  

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.