Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (17.7.): Aký bude záver roka, problém centralizovaných platforiem a pumpa Algorand

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Burniske vymenoval dôvody, prečo očakáva pre kryptomeny “šialený” záver roka

Azda s výnimkou silných fundamentov Cardano a šialeného rastu čoraz populárnejšieho altcoinu Chainlink sa trh s kryptomenami aktuálne nachádza v obzvlášť pokojnom období. Chris Burniske, ktorý je partnerom spoločnosti Placeholder Capital však pripomenul, že to dlho tak nezostane, keď ymenoval hneď niekoľko dôležitých momentov, ktorý tento sektor čakajú v druhej polovica roka, a rozhýbu ho k výrazne vyššej volatilite. Dočítate sa o nich v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Nemôžeme sa spoliehať na centralizované platformy, upozornil Malker

Hack Twitteru, na ktorom boli zneužité profily desiatok známych osobností vrátane Elona Muska, Jeffa Bezosa či búrz Coinbase alebo Binance zdôraznili potrebu vybudovania decentralizovaných sociálnych platforiem. Upozornil na to aj Scott Malker, ktorý povedal, že každý človek, ktorý sa spolieha na centralizovanú službu, je v ohrození. ,,Nemôžeme byť od nich závisl9 bez ohľadu na to, že ich úmysly môžu byť dobre. Majú jednoducho svoje body zlyhania,” upozornil.

Možno aj tento prípad posunie vpred iniciatívy na vybudovanie sociálnych sieti na decentralizovaných základoch. Nejaké pokusy už existujú, napríklad Voice od firmy zakladajúcej EOS, no zatiaľ žiadna si nezískala masovejšiu adopciu. Treba však zdôrazniť, že Jack Dorsey, ktorý je šéfom a zakladateľom Twitteru, pred pár mesiacmi naznačil, že chce aby sa aj zo samotného Twitteru stala v budúcnosti decentralizovaná platforma. Dorsey je známy ako veľký fanúšik a podporovateľ Bitcoinu, keďže sám financuje developerov, ktorí pracujú na jeho vylepšeniach. (cointelegraph.com)

VIDEO: Kyiosaki varuje, že nás čakajú obrovské problémy a odporúča Bitcoin

Autor niekoľkých úspešných kníh o investovaní na čele s bestsellerom “Bohatý otec, chudobný otec” (Rich Dad Poor Dad) Robert Kiyosaki je už dlhšiu dobu veľkým kritikom americkej politiky, ktorá schvaľuje bezprecedentné tlačenie peňazí americkým Fedom, ktorý v USA plní úlohu centrálnej banky. Kiyosaki preto v poslednom období sprostredkováva svojmu širokému publiku varovné signály, aby sa ľudia dokázali pripraviť na vážne problémy, ktoré môžu viesť až ku krachu amerického dolára. Vo videu YouTube kanála Zaujalo ma si môžete pozrieť časť jeho odkazu a tiež sa dozviete, že Kiyosaki ako jednu z vhodných investícii odporúča práve Bitcoin.

VIDEO: Voľte zlato, striebro a Bitcoin. Kiyosaki varuje pred zlými časmi

CEO Abra ospevoval Bitcoin a jeho úlohu v systéme

Generálny riaditeľ obchodnej platformy Abra Bill Barhydt v rozhovore pre Cointelegraph hovoril o úlohách Bitcoinu a o tom, ako ho aktuálne vníma v dlhodobejšej perspektíve.  Myslí si, že jeho prirovnávanie k zlatu je veľmi trefné. ,,Označovanie Bitcoinu ako digitálneho zlata je zatiaľ tou najlepšou analógiou, akú som doteraz počul. Bitcoin predstavuje fantastickú poistku voči tradičným trhom popri tom ako vlády nezodpovedným spôsobom vedú svoje ekonomiky k zemi,” skonštatoval. ,,Bitcoin je taktiež najlepším riešením decentralizácie, aké bolo kedy vytvorené. Prvýkrát máme decentralizovaný systém razenia, ukladania a spracovania transakcií bez centrálneho vypínača.” (cointelegraph.com)

Schiff opäť nepochopil Bitcoin. Myslí si, že hack Twitteru je predzvesťou hacku Bitcoinu

Notoricky známy kritik Bitcoinu a propagátor investícii do zlata v jednej osobe Peter Schiff opäť pobavil kryptomenovú komunitu, keď medzi svojimi followermi na Twitteri skonštatoval, že včerajší hack Twitteru môže byť predzvesťou samotného hacku Bitcoinu. Peter Schiff týmto tweetom zjavne potvrdil predovšetkým to, že stále nepochopil, akým spôsobom Bitcoin funguje a že jeho prípadný hack je neporovnateľne zložitejší, než hack centralizovanej platformy akou je Twitter. Téme sme sa podrobnejšie venovali tu.

Algorand vyletel vďaka nečakanému zalistovniu na Coinbase

Trhová kapitalizácia kryptomeny Algorand dosiahla svoje nové rekordné hodnoty vďaka nečakanému uvedneniu na americkej zmenárni Coinbase. Zároveň išlo o tretí najsilnejší deň obchodovania tejto kryptomeny v jej histórii, keď oproti predchádzajúcemu dňu sa viac než 4-násobil. Cena sa prudko zvýšila o takmer 30% za menej než 24 hodín. Zalistovanie Algorand na Coinbase bolo o to prekvapujúcejšie, že táto kryptomena nefigurovala na nedávno medializovanom zozname 18 kryptomien, ktoré Coinbase študuje ako potenciálne mince pre ich obchodnú platformu Coinbase Pro. Na tomto zozname mimochodom chýbalo aj Cardano, u ktorého sa taktiež očakáva skoré zalistovanie. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.