Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (15.8.): Bitcoin, prieskum v Česku & problémy Ripple

Článok

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Prieskum ING: Ako vnímajú kryptomeny Česi, Rakúšania či Američania?

Bankový gigant ING uskutočnil v 15 krajinách online prieskum, v rámci ktorého zistil, že v porovnaní s minulým rokom dôveruje investícii do kryptomien menej ľudí. O výsledkoch prieskumu informoval 14. augusta plátok Der Standard. Realizovaný bol v trinástich európskych krajinách vrátane Českej republiky či susedného Rakúska a taktiež v Austrálii a USA. O jeho výsledkoch sme napísali v tomto článku.

Prieskum ING: Ako vnímajú kryptomeny Česi, Rakúšania či Američania?

Je Bitcoin ukazovateľom geopolitického napätia?

Nicholas Colas, spoluzakladateľ analytickej spoločnosti DateTrek Research, si myslí, že Bitcoin (BTC) je dobrým ukazovateľom geopolitických nepokojov a zmätku. Názor Colasa sa zhoduje s názorom bývalého výkonného riaditeľa Deutshe Bank Petra Tchira. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

Je Bitcoin ukazovateľom geopolitického napätia?

Ripple v problémoch? Tone Vays hovorí o “Thorovom kladive”

Spoločnosť Ripple má podľa Tonea Vaysa vážny problém v súvislosti so žalobou a novými pokynmi zo strany Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC). Ripple už dlhšiu dobu vedie súdny spor s investorom Bradleym Sostackom, ktorý tvrdí, že spoločnosť realizuje predaj neregistrovaných cenných papierov pri predaji tokenov XRP. Tému sme podrobnejšie rozobrali tu.

Ripple v problémoch? Tone Vays hovorí o “Thorovom kladive”

Autor aplikácie Bitmessage svedčil proti Wrightovi

Vývojár peer-to-peer aplikácie Bitmessage Jonathan Warren svedčil proti Craigovi Wrightovi v rámci súdneho sporu medzi Wrightom a rodinou zosnulého Davida Kleimana, ktorého mal Wright údajne okradnúť o bitcoiny v hodnote niekoľkých miliárd dolárov. Warren tvrdí, že Wright niektoré dokumenty, ktoré mali byť poslané medzi nim a Kleimanom v rámci Bitmessage, pravdepodobne sfalšoval. Malo ísť najmä o korešpondenciu, ktorá vznikla pred 19. novembrom 2012, pretože podľa Warrena vtedy aplikácia ešte nebola spustená. Craig Wright je v kryptokomunite považovaný za kontroverznú osobu. Okrem toho, že v súčasnosti je hlavným predstaviteľom kryptomeny Bitcoin SV neustále o sebe tvrdí, že je Satosti Nakamoto, teda záhadný autor bitcoinu a bitcoin whitepaper. Doteraz to však nepodložil žiadnymi relevantnými dôkazmi. (cointelegraph.com)

Binance Jersey uzavrela partnerstvo so spoločnosřou Caspian

Zmenáreň Binance Jersey, pobočka kryptomenovej burzy Binance,  ktorá je zameraná na európsky trh a umožňuje nákup a predaj kryptomien za eurá a britské libry, uzavrela partnerstvo s kryptomenovou investičnou službou Caspian. Podľa generálneho riaditeľa Binance Jersey toto partnerstvo vďaka technológii Caspian urýchli obchodovanie a realizáciu objednávok. ,,Je to významný krok vpred pri napomáhaní širokého zavádzania obchodovania s kryptomenami pre inštitucionálny trh v Európe,” uviedol k novinke generálny riaditeľ Caspian Chris Jenkins. (cointelegraph.com)

Vírus, ktorý ťaží Monero a schová sa pred “Správcom úloh“

Spoločnosť Varonis špecializujúca sa na kybernetickú bezpečnosť informovala o novom víruse s názvom Norman, ktorý sa snaží využívať výkon infikovaného počítača na ťažbu kryptomeny Monero (XMR). Vírus má sofistikovaný systém, ktorý sa dokáže schovať a nie je viditeľný ani v prípade, keď užívateľ otvorí „Správcu úloh“ (Task manager). Pri otváraní správcu úloh sa totiž automaticky vypne a zapne sa opätovne až po jeho vypnutí. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne