Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Je Bitcoin ukazovateľom geopolitického napätia?

Článok

bitcoin-protesty-2

Nicholas Colas, spoluzakladateľ analytickej spoločnosti DateTrek Research, si myslí, že Bitcoin (BTC) je dobrým ukazovateľom geopolitických nepokojov a zmätku.

Colas v rámci rozhovoru pre CNBC zašiel v súvislosti s touto témou aj do podrobností. ,,Je to jednoznačne vidieť. V obkľúčení protestov v Hongkongu a presune nejakých peňazí, ktoré odišli z Hongkongu a z pevniny, bol Bitcoin jedným z malá aktív, ktoré sme sledovali a skutočne predpovedal túto neistotu vopred. Nič iné sa nehýbalo, Bitcoin však áno.”

Názor Colasa sa zhoduje s názorom bývalého výkonného riaditeľa Deutshe Bank Petra Tchira, ktorý nedávno v článku pre Forbes uviedol, že Bitcoin je hlavným ukazovateľom skrytého geopolitického napätia.

Colas v rámci rozhovoru pre CNBC hovoril aj o volatilite bitcoinu. Keď sa ho spýtali, či predpokladá, že bitcoin v budúcnosti opäť zažije výrazný prepad svojej hodnoty, aký sme sledovali v roku 2018, nedokázal to vylúčiť. Bitcoin je podľa neho stále veľmi novým a volatilným aktívom, ktoré môže výrazne meniť svoju cenu.

Včera sme vás informovali, že záujem o bitcoin rastie v krajinách, kde je neistá geopolitická situácia. Platí to najnovšie o Argentíne a Hongkongu. V Hongkongu sa dokonca bitcoin obchodoval o 300 dolárov drahšie, než všade inde na svete. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Situácia v Hongkongu a Argentíne motivuje ľudí zaujímať sa o bitcoin

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne