Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Situácia v Hongkongu a Argentíne motivuje ľudí zaujímať sa o bitcoin

Článok

bitcoin-protesty
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Politické okolnosti v Argentíne, kde sa prekvapujúcim víťazom prezidentských volieb stal ľavicový kandidát Albert Fernandéz (na čo reagovali trhy veľmi negatívne) a tiež nepokoje v Hongkongu, ktoré súvisia s obavami z čínskej intervencie, spôsobujú, že v oboch krajinách rastie záujem o nezávislú decentralizovanú menu – čiže bitcoin.

Tento fakt dokonca spôsobil, že v Hongkongu sa obchodoval Bitcoin za približne 300 dolárov vyššiu cenu, než kdekoľvek inde na svete.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

V prípade Argentínčanov by bola investícia do bitcoinu pred týždňom určite výhodná. Jeho hodnota síce klesla voči doláru v poslednom týždni o zhruba 9%, no hodnota argentínskeho pesa sa za rovnaký čas prepadla až o 30%.

Geopolitické problémy a stúpajúca inflácia naznačujú, že obyvatelia krajín, ktoré sužujú tieto problémy, majú čoraz väčšiu tendenciu inklinovať k bitcoinu. V predchádzajúcich mesiacoch sa s touto teóriou spájala najmä Venezuela.

,,Bitcoin sa stáva v krajnom prípade devalvácie meny a politickej neistoty výhodou poslednej inštancie,“ uviedol na margo týchto správ v rozhovore pre Bloomberg generálny riaditeľ spoločnosti Arca Rayne Steinberg.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.