Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Situácia v Hongkongu a Argentíne motivuje ľudí zaujímať sa o bitcoin

Článok

bitcoin-protesty

Politické okolnosti v Argentíne, kde sa prekvapujúcim víťazom prezidentských volieb stal ľavicový kandidát Albert Fernandéz (na čo reagovali trhy veľmi negatívne) a tiež nepokoje v Hongkongu, ktoré súvisia s obavami z čínskej intervencie, spôsobujú, že v oboch krajinách rastie záujem o nezávislú decentralizovanú menu – čiže bitcoin.

Tento fakt dokonca spôsobil, že v Hongkongu sa obchodoval Bitcoin za približne 300 dolárov vyššiu cenu, než kdekoľvek inde na svete.

V prípade Argentínčanov by bola investícia do bitcoinu pred týždňom určite výhodná. Jeho hodnota síce klesla voči doláru v poslednom týždni o zhruba 9%, no hodnota argentínskeho pesa sa za rovnaký čas prepadla až o 30%.

Geopolitické problémy a stúpajúca inflácia naznačujú, že obyvatelia krajín, ktoré sužujú tieto problémy, majú čoraz väčšiu tendenciu inklinovať k bitcoinu. V predchádzajúcich mesiacoch sa s touto teóriou spájala najmä Venezuela.

,,Bitcoin sa stáva v krajnom prípade devalvácie meny a politickej neistoty výhodou poslednej inštancie,“ uviedol na margo týchto správ v rozhovore pre Bloomberg generálny riaditeľ spoločnosti Arca Rayne Steinberg.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne