Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prieskum ING: Ako vnímajú kryptomeny Česi, Rakúšania či Američania?

Článok

prieskum
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bankový gigant ING uskutočnil v 15 krajinách online prieskum, v rámci ktorého zistil, že v porovnaní s minulým rokom dôveruje investícii do kryptomien menej ľudí.

O výsledkoch prieskumu informoval 14. augusta plátok Der Standard. Realizovaný bol v trinástich európskych krajinách vrátane Českej republiky či susedného Rakúska a taktiež v AustráliiUSA.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Dôvera v kryptomeny klesá

Najhoršie z pohľadu dôvery v Bitcoin a ďalšie kryptomeny dopadlo Rakúsko. Hoci sú Rakúšania podľa prieskumu lepšie informovaní o kryptomenách, než obyvatelia ostatných krajín, sú v investíciach veľmi konzervatívni a len 13% z nich vníma kryptomeny v pozitívnom svetle. Je to pokles o štyri percentá v porovnaní s rokom 2018. Der Standard taktiež informoval, že len 5% obyvateľov Rakúska by bolo ochotných prijímať výplatu v bitcoinoch.

Pokiaľ ide o Českú republiku, v nej je dôvera v kryptomeny o čosi väčšia. Za dobrú investíciu sú považované u 24% opýtaných respondentov, no v porovnaní s rokom 2018 ide taktiež o pokles o 5%.

Tromi krajinami zo sledovanej vzorky, v ktorých oproti minulému roku narástlo pozitívne vnímanie kryptomien sú Turecko (+13%), Poľsko (+9%) a Rumunsko (+3%). V Turecku sú pozitívne vnímané až u 62%, v Rumunsku u 44% a v Poľsku u 43%. Nad 30% sa dostali ešte v Španielsku a USA.

Zdroj: ots.at

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.