Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Prieskum ING: Ako vnímajú kryptomeny Česi, Rakúšania či Američania?

Článok

prieskum

Bankový gigant ING uskutočnil v 15 krajinách online prieskum, v rámci ktorého zistil, že v porovnaní s minulým rokom dôveruje investícii do kryptomien menej ľudí.

O výsledkoch prieskumu informoval 14. augusta plátok Der Standard. Realizovaný bol v trinástich európskych krajinách vrátane Českej republiky či susedného Rakúska a taktiež v AustráliiUSA.

Dôvera v kryptomeny klesá

Najhoršie z pohľadu dôvery v Bitcoin a ďalšie kryptomeny dopadlo Rakúsko. Hoci sú Rakúšania podľa prieskumu lepšie informovaní o kryptomenách, než obyvatelia ostatných krajín, sú v investíciach veľmi konzervatívni a len 13% z nich vníma kryptomeny v pozitívnom svetle. Je to pokles o štyri percentá v porovnaní s rokom 2018. Der Standard taktiež informoval, že len 5% obyvateľov Rakúska by bolo ochotných prijímať výplatu v bitcoinoch.

Pokiaľ ide o Českú republiku, v nej je dôvera v kryptomeny o čosi väčšia. Za dobrú investíciu sú považované u 24% opýtaných respondentov, no v porovnaní s rokom 2018 ide taktiež o pokles o 5%.

Tromi krajinami zo sledovanej vzorky, v ktorých oproti minulému roku narástlo pozitívne vnímanie kryptomien sú Turecko (+13%), Poľsko (+9%) a Rumunsko (+3%). V Turecku sú pozitívne vnímané až u 62%, v Rumunsku u 44% a v Poľsku u 43%. Nad 30% sa dostali ešte v Španielsku a USA.

Zdroj: ots.at

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne