Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Ripple v problémoch? Tone Vays hovorí o “Thorovom kladive”

Článok

XRP problémy
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Spoločnosť Ripple má podľa Tonea Vaysa vážny problém v súvislosti so žalobou a novými pokynmi zo strany Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC).

Ripple už dlhšiu dobu vedie súdny spor s investorom Bradleym Sostackom, ktorý tvrdí, že spoločnosť realizuje predaj neregistrovaných cenných papierov pri predaji tokenov XRP. Teraz sa zdá, by Sostack by sa mohol dostať do výhody. SEC totiž vydala cez týždeň nové pokyny, ktoré by mu mohli dať za pravdu. Ripple musí na nové skutočnosti odpovedať už budúci mesiac.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ku kauze sa vyjadril aj známy blockchainový odborník Tone Vays, ktorý napísal na Twitteri, že SEC teraz prináša do celej veci takzvané “Thorove kladivo”. Zároveň uviedol, že tejto problematike sa bude čoskoro venovať v rámci podcastu podrobnejšie.

Téma nie je nová

Téma o tom, či Ripple naozaj predáva neregistrované cenné papiere formou predaja kryptomeny XRP, nie je žiadnou novinkou. Ak by sa to potvrdilo, spoločnosť Ripple by mala vážne problémy a pravdepodobne by čelila obrovským pokutám.

Spoločnosť Ripple stále drží veľké množstvo tokenov XRP, čím je Ripple v porovnaní s inými krypto-projektmi omnoho centralizovanejšie. Z tohto dôvodu mnohí fanúšikovia kryptomien otvorene nesúhlasia s tým, aby bola XRP vôbec považovaná za kryptomenu.

XRP je stále treťou najhodnotnejšou kryptomenou na trhu podľa trhovej kapitalizácie. V páre s bitcoinom je však XRP na najnižšej hodnote od novembra 2017.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.