Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Ripple v problémoch? Tone Vays hovorí o “Thorovom kladive”

Článok

XRP problémy

Spoločnosť Ripple má podľa Tonea Vaysa vážny problém v súvislosti so žalobou a novými pokynmi zo strany Americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC).

Ripple už dlhšiu dobu vedie súdny spor s investorom Bradleym Sostackom, ktorý tvrdí, že spoločnosť realizuje predaj neregistrovaných cenných papierov pri predaji tokenov XRP. Teraz sa zdá, by Sostack by sa mohol dostať do výhody. SEC totiž vydala cez týždeň nové pokyny, ktoré by mu mohli dať za pravdu. Ripple musí na nové skutočnosti odpovedať už budúci mesiac.

Ku kauze sa vyjadril aj známy blockchainový odborník Tone Vays, ktorý napísal na Twitteri, že SEC teraz prináša do celej veci takzvané “Thorove kladivo”. Zároveň uviedol, že tejto problematike sa bude čoskoro venovať v rámci podcastu podrobnejšie.

Téma nie je nová

Téma o tom, či Ripple naozaj predáva neregistrované cenné papiere formou predaja kryptomeny XRP, nie je žiadnou novinkou. Ak by sa to potvrdilo, spoločnosť Ripple by mala vážne problémy a pravdepodobne by čelila obrovským pokutám.

Spoločnosť Ripple stále drží veľké množstvo tokenov XRP, čím je Ripple v porovnaní s inými krypto-projektmi omnoho centralizovanejšie. Z tohto dôvodu mnohí fanúšikovia kryptomien otvorene nesúhlasia s tým, aby bola XRP vôbec považovaná za kryptomenu.

XRP je stále treťou najhodnotnejšou kryptomenou na trhu podľa trhovej kapitalizácie. V páre s bitcoinom je však XRP na najnižšej hodnote od novembra 2017.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne