Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (15.5.): Veľká stávka, odložené Bitcoin ETF či expandovanie Coinbase

Článok

Bitcoin bullrun
Bitcoin bullrun

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

SEC opäť odložila verdikt o Bitcoin ETF: Bitwise má stále nádej

Známa pesnička z roku 2018 sa opakuje. Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) opäť odložila svoje rozhodnutie ohľadom Bitcoin ETF, tentokrát v prípade nádejnej žiadosti od spoločnosti Bitwise Asset Management. SEC svoje rozhodnutie odložiť definitívny verdikt v prípade tejto žiadosti oznámila 14. mája. Zároveň požiadala zainteresované strany o verejné pripomienkovanie. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

SEC opäť odložila verdikt o Bitcoin ETF: Bitwise má stále nádej

USA musí vnímať kryptomeny ako otázku národnej bezpečnosti

Ryan Zagone, ktorý je riaditeľom spoločnosti Ripple (XRP) pre regulačné otázky povedal počas Consensusu 2019, že technológie, medzi ktoré nepochybne patria aj blockchain a kryptomeny, musia byť otázkou národnej bezpečnosti USA. Zagone upozornil, že iba v tom prípade dokáže byť USA lídrom v technológiách a nebude závislá od zahraničných inovátorov. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Predstaviteľ Ripple: USA musí vnímať kryptomeny ako otázku národnej bezpečnosti

Coinbase expanduje, pomôže riešiť infláciu?

Najväčšia americká zmenáreň Coinbase rozšírila podporu stablecoinu USD Coin (USDC) pre zákazníkov 85 krajín. Taktiež oznámila, že expanduje so svojimi službami do ďalších 50 jurisdikcií vrátane Brazílie, Juhoafrickej republiky či Taiwanu. Podrobnosti o tejto novinke sa dočítate v tomto našom článku.

Coinbase expanduje do ďalších desiatok krajín. Pomôže riešiť infláciu?

Podporí Samsung krypto aj v lacnejších modeloch?

Juhokórejský technologický gigant Samsung by mohol podľa informácii portálu CoinDesk pristúpiť k rozhodnutiu podporovať technológiu blockchain a kryptomeny v celom rade svojich smartphonov rady Galaxy. Viac sa dočítate tu.

Podporí Samsung kryptomeny aj vo svojich lacnejších smartphonoch?

Stávka Song (Bitcoin) vs Lubin (Ethereum) o nemalé peniaze

Podmienky stávky medzi Jimmym Songom a Josephom Lubinom (vývojár Ethereum) boli konečne stanovené. V hre sú bitcoiny respektíve Ethereum v hodnote zhruba 500 tisíc dolárov. O 4 roky, kedy spoznáme víťaza tejto stávky, však môže ísť o omnoho vyššiu čiastku v dolárovom ekvivalente. O podrobnostiach stávky viazanej na budúcnosť Ethereum sme viac napísali v tomto článku.

Stávka Song (Bitcoin) vs. Lubin (Ethereum): Kto bude mať o 4 roky pravdu?

Rýchle správy

FACEBOOK & COINBASE: Najväčšia sociálna sieť na svete Facebook získal do svojho tímu dvoch zamestnancov, ktorí predtým pracovali pre Coinbase. Obaja by mali dohliadať na dodržiavanie predpisov a regulačných nariadení. Aj tento krok naznačuje, že spustenie stablecoinu Facebook Coin sa blíži.

NEMECKO: Vláda nemeckej spolkovej republiky Severné Porýnie-Vestfálsko oznámila plán vybudovať Európsky inštitút pre Blockchain. Vzniknúť by mal v Dortmunde. ,,Táto technológia môže byť bezpečná, decentralizovaná, cenovo dostupná a pri správnom používaní nie príliš energeticky náročná,” uviedol minister hospodárstva Andreas Pinkwart.

FRANCÚZSKO: Bank of France sa zaujíma o stablecoiny. Povedal to guvernér banky Francois Villeroy de Galhau. Upútalo ho hlavne to, akým spôsobom rastie záujem o vymieňanie stablecoinov za tokenizované cenné papiere, tovary a služby. Poukázal však na obrovský rozdiel medzi stablecoinami, ktoré sú viazané na konkrétnu fiatovú menu a kryptomenami typu Bitcoin.

BINANCE: Už dnes by mali byť na burze Binance opäť povolené vklady a výbery.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.