Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Predstaviteľ Ripple: USA musí vnímať kryptomeny ako otázku národnej bezpečnosti

Článok

Bitcoin a USA
Bitcoin a USA

Ryan Zagone, ktorý je riaditeľom spoločnosti Ripple (XRP) pre regulačné otázky povedal počas Consensusu 2019, že technológie, medzi ktoré nepochybne patria aj blockchain a kryptomeny, musia byť otázkou národnej bezpečnosti USA.

Zagone upozornil, že iba v tom prípade dokáže byť USA lídrom v technológiách a nebude závislá od zahraničných inovátorov. ,,Vo Washingtone prebieha búrlivá diskusia okolo 5G, ktorej dominujú zahraničné firmy a USA je závislá od zahraničných technológii a skúsenosti. Pokiaľ ide o blockchain a kryptomeny, myslím si, že existuje súhlas s tým, že budú súčasťou našej budúcej infraštruktúry. Je preto dôležité, aby boli považované za otázku národnej bezpečnosti z ekonomickej perspektívy. Je dôležité, aby USA boli v tejto oblasti lídrom,” zdôraznil.

Prispieť by k tomu mohol federálny zákon Token Taxanomy, ktorý by vylúčil kryptomeny z klasifikácie ako cenné papiere. Cieľom tohto navrhovaného zákona je zavedenie regulačnej istoty v prípade blockchainu a kryptomien pre americké spoločnosti a regulačné orgány v USA. Zároveň by pomohol vyriešiť súčasné protichodné prístupy rôznych amerických štátov ku kryptomenám. V konečnom dôsledku by teda pomohol spoločnostiam v rozvoji tejto technológie, pretože by klesli ich obavy a neistota v tom, ako bude ich podnikanie regulované.

Navrhovatelia tohto zákonu upozorňujú na rastúcu silu trhov s digitálnymi aktívami v Európe a Číne a ak chce byť USA v tomto smere konkurencie schopná, je potrebné jeho skoré schválenie.

Lobujú zaň aj viaceré blockchainové lobistické skupiny vo Washingtone DC. Len v roku 2018 sa ich počet strojnásobil. Kým v roku 2017 ich bolo len dvanásť, vo štvrtom štvrťroku 2018 až tridsaťtri.

Výrazne odlišný názor k reguláciám kryptomien vyjadril pred pár dňami demokratický kongresman Brad Sherman, ktorý navrhol, aby boli kryptomeny v USA kompletne zakázané. Myslí si totiž, že by mohli vláde kompletne zobrať moc z rúk. Ako príklad uviedol Irán, kde by už nemuseli v prípade globálneho úspechu kryptomien fungovať americké sankcie.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.