Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (15.11.): Kedy Bitcoin za $25k? Stablecoiny vraj pomôžu BTC

Článok

bitcoin-hulk

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Tri veci, ktoré potrebujú inštitúcie, kým vstúpia do kryptomien

Portál Cointelegraph v rámci veľkej konferencie BlockShow Asia 2019 vyspovedal viacero zaujímavých osobnosti kryptopriemyslu. Horúcou témou diskusií bolo aj to, kedy sa zvýši prílev inštitucionálnych peňazí do tohto trhu. Justin Show vymenoval 3 hlavné faktory, s ktorými súhlasili aj ostatní diskutujúci. Viac sa dočítate v tomto článku.

Tri veci, ktoré potrebujú inštitúcie, kým vstúpia do kryptomien

Lee porovnal Bitcoin s FAANG: Ak zdvojnásobí počet užívateľov, cena bude $25 000

Tom Lee z Fundstrat Advisors je stále presvedčený, že cena Bitcoinu v dohľadnej dobe vytvorí nové rekordné hodnoty. Počas rozhovoru pre CNBC povedal, že kryptomeny rovnako ako akcie najväčších technologických firiem sveta pod skratkou FAANG budú časom odzrkadľovať svoju skutočnú trhovú hodnotu. Viac sa dočítate tu.

Lee porovnal Bitcoin s FAANG: Ak zdvojnásobí počet užívateľov, cena bude $25 000

Samson Mow o stablecoinoch: Sú krokom k hyperbitcoinizácii

Samson Mow sa domnieva, že stablecoiny typu Tether (USDT) sú jednoznačnou preferenciou veľkých investorov, no nevidí v nich význam pre maloobchodné použitie. Môžu byť však podstatné pre adopciu Bitcoinu. Tejto zaujímavej téme sme sa venovali v tomto texte.

Samson Mow o stablecoinoch: Sú krokom k hyperbitcoinizácii

Karta Coinbase vo viacerých krajinách EÚ: Ako sú na tom Slovensko a Česko?

Spoločnosť Coinbase oznámila zaujímavé novinky týkajúce sa jej debetnej karty VISA. Pridáva podporu pre ďalších 5 kryptomien a rozširuje sa na trh v ďalších desiatich európskych krajinách. Či je dostupná aj na Slovensku a v ČR sa dozviete v tomto texte.

Karta Coinbase vo viacerých krajinách EÚ: Ako sú na tom Slovensko a Česko?

Zakladateľovi OneCoinu hrozí 90 rokov väzenia

Spoluzakladateľ jedného z údajne najväčších kryyptomenových podvodov histórie OneCoin Konstantin Ignatov čelí podľa informácii BBC trestu odňatia slobody až na 90 rokov. Zatknutý bol v marci 2019 a následne sa priznal k niekoľkým obvineniam vrátane prania špinavých peňazí a rôznych druhov podvodov. OneCoin je známy ako obrovská Ponzi schéma skrývajúca sa za investíciou do kryptomeny. Do systému bolo investovaných viac než 4,4 miliardy dolárov. Zaujímavosťou je, že spoločnosť OneCoin, ktorá vznikla v roku 2014, dodnes stále funguje a jej zástancovia tvrdia, že obvinenia o Ponzi schéme nie sú pravdivé. (cointelegraph.com)

Kayamori: V reguláciách musíme byť veľmi opatrní

Mike Kayamori zo spoločnosti Quoine priznal, že z časti zmenil svoj názor na reguláciu kryptomien. Počas konferencie BlockShow Asia 2019 uviedol, že bol vždy zástancom regulácie tohto sektora, no postupom času vidí veci trochu inak. Vlády sa podľa neho totiž snažia regulovať veci, ktorým stále vôbec nerozumejú. ,,Politici si idú svoju vlastnú agendu. Stále som za reguláciu kryptomien, ale je treba robiť ju veľmi opatrne,” povedal a naznačil, že správy  prístup zvolili vo Francúzsku či Švajčiarsku. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne