Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (14.8.): O bitcoine z rôznych uhlov pohľadu

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Bitcoinový skeptik vysvetľuje, prečo bitcoin nikdy nebude držiteľom hodnoty

Redaktor portálu CCN.com Lawrence Mayers publikoval článok, v ktorom uviedol niekoľko dôvodov, prečo bitcoin nie je držiteľom a nikdy sa ním nestane. Mayers sa v úvode článku snaží vysvetliť čitateľom, že držiteľom hodnoty nie je to, čo si zväčša myslíme. Podľa jeho názoru to nie je v skutočnosti ani zlato. Podrobnosti sa dozviete v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoinový skeptik vysvetľuje, prečo Bitcoin nikdy nebude držiteľom hodnoty

Situácia v Hongkongu a Argentíne motivuje ľudí zaujímať sa o bitcoin

Politické okolnosti v Argentíne, kde sa prekvapujúcim víťazom prezidentských volieb stal ľavicový kandidát Albert Fernandéz (na čo reagovali trhy veľmi negatívne) a tiež nepokoje v Hongkongu, ktoré súvisia s obavami z čínskej intervencie, spôsobujú, že v oboch krajinách rastie záujem o nezávislú decentralizovanú menu – čiže bitcoin. Viac o tejto téme sme napísali v tomto článku.

Situácia v Hongkongu a Argentíne motivuje ľudí zaujímať sa o bitcoin

Cardano sa dočká updateu na verziu 1.6

Hlavný predstaviteľ kryptomeny Cardano (ADA) a generálny riaditeľ spoločnosti IOHK, Charles Hoskinson, ktorý stal aj pri zrode Ethereum, informoval, že IOHK v najbližších dňoch vydá pre Cardano upgrade na verziu 1.6. Hoskinson o tom informoval na Twitteri v príspevku, v rámci ktorého požiadal užívateľov aby mu posielali screenshoty a feedback k najnovšej verzii kryptomenovej peňaženky Deadalus, ktorá vznikla taktiež v réžii tejto spoločnosti. ,,Urobili sme množstvo výbornej roboty a som extrémne pyšný na náš tím,” uviedol v tweete. (twitter.com)

Barclays môže ukončiť spoluprácu s Coinbase

Britský bankový gigant Barclays podľa informácii Coindesku preruší spoluprácu s americkou zmenárňou na kryptomeny Coinbase, ktorá využíva jeho služby od marca 2018.Cointelegraph v reakcii na túto správu konštatuje, že prerušenie spolupráce medzi Coinbase a Barclays môže výrazne spomaliť výmenu kryptomien za britské libry. Podrobnosti sa dočítate tu.

Barclays môže ukončiť spoluprácu s Coinbase

Dallas Mavericks ďalším klubom, ktorý akceptuje bitcoin

Basketbalový klub Dallas Mavericks sa stal druhým klubom slávnej NBA, ktorý bude prijímať platby bitcoinom (BTC) pri predaji vstupeniek na zápasy. Informoval o tom platobný kryptomenový procesor BitPay, ktorý túto službu poskytne. Prvým klubom, ktorý je v NBA crypto-friendly je Sacramento Kings. To započalo svoju „kryptomenovú éru” už v roku 2014.

Rýchle správy

BINANCE: Burza Binance bude mať zajtra plánovanú odstávku, ktorá sa môže natiahnuť podľa odhadov až na 6-8 hodín. Počas tohto času bude pozastavené obchodovanie a taktiež výbery a vklady na burzu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.