Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Barclays môže ukončiť spoluprácu s Coinbase

Článok

Coinbase

Britský bankový gigant Barclays podľa informácii Coindesku preruší spoluprácu s americkou zmenárňou na kryptomeny Coinbase, ktorá využíva jeho služby od marca 2018.

Cointelegraph v reakcii na túto správu konštatuje, že prerušenie spolupráce medzi CoinbaseBarclays môže výrazne spomaliť výmenu kryptomien za britské libry. Coinbase totiž nebude môcť v tom prípade používať britský platobný systém FPS pre rýchlejšie platby.

,,Je mi jasné, že Barclays cíti nejaké riziko – neviem presne čo ho viedlo k tomuto rozhodnutiu, možno nejaká činnosť, s ktorou neboli spokojní. Ide zrejme o to, že Barclays sa v súvislosti s kryptomenami necítil príliš komfortne,” uviedol jeden z anonymných zdrojov.

Coinbase by v prípade oficiálneho prerušenia spolupráce s Barclays malo vo Veľkej Británii ešte jedného partnera – menšiu a mladšiu ClearBank.

Zatiaľ je otázne, do akej miery by potvrdenie tejto informácie mohlo uškodiť samotnej zmenárni. Coinbase sa z globálneho hľadiska darí. Len v minulom roku obslúžila 8 miliónov nových zákazníkov a to napriek bearmarketu. Dokopy svoje služby od svojho vzniku poskytla vyše 30 miliónom ľudí.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne