Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (13.7.): Pozitíva aj negatíva Ethereum, Chainlink & Cardano

Článok

Kryptomeny novinky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Čo stojí za rastom Chainlink? Spolupráce aj hľadanie ceny

Kryptomena Chainlink (LINK) už dlhšie obdobie patrí k najväčším skokanom na trhu a 6. júla dokonca vytvorila svoje nové all-time-high voči americkému doláru. Od toho okamihu sa nachádza v akejsi  fáze hľadania si svojej ceny, keďže na súčasných hodnotách nikdy predtým nebola. Čo je teda za súčasným rastom a kam až môže pokracovat? Viac sa dozviete tu.

Pozor na podvody súvisiace s Cardano

Čím je kryptomena populárnejšia, tým viac sa ju značia zneužiť aj rôzne podbodné projekty. Vzhľadom na súčasné fundamenty má s týmto neduhom problem aj Cardano. Líder tohto projektu Charles Hoskinson dokonca na Twitteri upozornil, že na YouTube koluje video, v rámci ktorého bolo jedno jeho video zostrihané a zneužité na propagáciu falošného giveaway, čiže rozdávania mincí ADA.  Komunitu  preto požiadal, aby toto video húfne nahlasovali, až kým ho YouTube nezmaže. Musíme poznamenať, že je absurdné, že medzi YouTube a takými ostro sledovanými osobnosťami ako je Charles Hoskinson neexistuje priamy kanál, ktorý by umožnil blokovanie podobného podvodného obsahu rýchlejším spôsobom, kým YouTube medzitým mnohokrát blokuje náučne alebo objektívne videá o kryptomenách, ktoré nemajú žiadny podvodný obsah. (cointelegraph.com)

Odkladá sa spustenie Ethereum 2.0? Buterin hovorí inak ako Drake

Kým fanúšikovia Ethereum netrpezlivo čakajú na spustenie novej generácie Ethereum 2.0, ktorá so sebou prinesie staking a prechod na proof-of-stake koncept, čiže jednak možnosť množenia mincí ETH a popri tom vyriešenie problému so škálovateľnosťou, vyzerá to tak, že samotní developeri zatiaľ nemajú medzi sebou úplne jasno v tom, kedy sa táto fáza môže reálne spustiť. Naznačila to diskusia na Reddite, do ktorej sa zapojili Vitalik Buterin a Justin Drake. Viac sme sa téme venovali v tomto článku.

Fundamenty Ethereum hovoria jasnou rečou. Projekt rastie na sile

Hodnota kryptomeny Ethereum (ETH) je výrazne vzdialená svojim rekordom dosiahnutým počas predchádzajúceho bullrunu (o približne 80%), no mnohé metriky naznačujú, že je na tom lepšie, než kedykoľvek predtým. Na zaujímavé údaje o pokrokoch Ethereum upozornil David Hoffman, CEO platformy RealT, ktorý vymenoval viaceré významné fundamenty dvojky na trhu. Dočítate sa ich tu.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne