Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Čo stojí za rastom Chainlink? Spolupráce aj hľadanie ceny

Článok

chainlink
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomena Chainlink (LINK) už dlhšie obdobie patrí k najväčším skokanom na trhu a 6. júla dokonca vytvorila svoje nové all-time-high voči americkému doláru. Od toho okamihu sa nachádza v akejsi  fáze hľadania si svojej ceny, keďže na súčasných hodnotách nikdy predtým nebola.

Chainlink dosiahol výrazný rast hodnoty aj  priebehu posledných 24 hodín, kedy posilnil o takmer 30 percent na súčasných takmer osem dolárov (v čase písania textu).

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Analytici si myslia, že jedným z dôvodov posilňovania hodnoty LINK je aj samotná skutočnosť, že sa nachádza v neprebádanej zóne, kde neexistujú žiadne bývalé cenové rezistencie. Pochopiteľne svoju rolu zohráva aj FOMO a to nielen okolo samotného LINK, ale aj čoraz viac zmieňovaného údajného začiatku altcoinovej sezóny.

Michael van de Poppe na Twitteri skonštatoval, že očakával strop okolo ceny 7.10 až 7.25 USD, no vyzerá to tak, že pohodlným targetom môže byť už aj 10 dolárov.

Chainlink pochopiteľne nerastie len tak z ničoho. Ide o veľmi zaujímavý projekt, ktorý sa sústredí na riešenie problému s oraclami. Zjednodušene povedané problému prepojenia blockchainov s údajmi z reálneho sveta.

Rastu hodnoty projektu teda určite prispievajú aj rôzne nové partnerstva. 8. júla bolo oznámene spustenie spolupráce s firmou Nexo zameranej na kryptopôžičky, ktorá má viac než 800 tisíc užívateľov.  ,,Sme veľmi vzrušení z toho, že môžeme priniesť bezpečné oracle riešenia od Chainlink na populárnu pôžičkovú platformu Nexo, ktorá umožní používateľom Nexo nezávisle overiť úroky a mieru zaistenia, ktorú by mali dostať,” povedal spoluzakladateľ Chainlink Sergey Nazarov.

V priebehu posledných dvoch mesiacov Chainlink rozbehol spolupráce aj s o spoločnosťami ako Hedera Hashgraph či Matic Network a jeho popularite dozaista prospela aj zmienka v blogovom príspevku samotného Google, ktorý buduje hybridné blockchain/cloud aplikácie s Ethereum a Google Cloud.

Zdroj: cointelegraph.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.