Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Čo stojí za rastom Chainlink? Spolupráce aj hľadanie ceny

Článok

chainlink
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomena Chainlink (LINK) už dlhšie obdobie patrí k najväčším skokanom na trhu a 6. júla dokonca vytvorila svoje nové all-time-high voči americkému doláru. Od toho okamihu sa nachádza v akejsi  fáze hľadania si svojej ceny, keďže na súčasných hodnotách nikdy predtým nebola.

Chainlink dosiahol výrazný rast hodnoty aj  priebehu posledných 24 hodín, kedy posilnil o takmer 30 percent na súčasných takmer osem dolárov (v čase písania textu).

Analytici si myslia, že jedným z dôvodov posilňovania hodnoty LINK je aj samotná skutočnosť, že sa nachádza v neprebádanej zóne, kde neexistujú žiadne bývalé cenové rezistencie. Pochopiteľne svoju rolu zohráva aj FOMO a to nielen okolo samotného LINK, ale aj čoraz viac zmieňovaného údajného začiatku altcoinovej sezóny.

Michael van de Poppe na Twitteri skonštatoval, že očakával strop okolo ceny 7.10 až 7.25 USD, no vyzerá to tak, že pohodlným targetom môže byť už aj 10 dolárov.

Chainlink pochopiteľne nerastie len tak z ničoho. Ide o veľmi zaujímavý projekt, ktorý sa sústredí na riešenie problému s oraclami. Zjednodušene povedané problému prepojenia blockchainov s údajmi z reálneho sveta.

Rastu hodnoty projektu teda určite prispievajú aj rôzne nové partnerstva. 8. júla bolo oznámene spustenie spolupráce s firmou Nexo zameranej na kryptopôžičky, ktorá má viac než 800 tisíc užívateľov.  ,,Sme veľmi vzrušení z toho, že môžeme priniesť bezpečné oracle riešenia od Chainlink na populárnu pôžičkovú platformu Nexo, ktorá umožní používateľom Nexo nezávisle overiť úroky a mieru zaistenia, ktorú by mali dostať,” povedal spoluzakladateľ Chainlink Sergey Nazarov.

V priebehu posledných dvoch mesiacov Chainlink rozbehol spolupráce aj s o spoločnosťami ako Hedera Hashgraph či Matic Network a jeho popularite dozaista prospela aj zmienka v blogovom príspevku samotného Google, ktorý buduje hybridné blockchain/cloud aplikácie s Ethereum a Google Cloud.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne