Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (13.3.): Turbulentné časy, Snowden, Brandt, MEW a India

Článok

Bitcoin pozor
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Bitcoin sa prepadol pod $3 800. Býky ukázali, že sú ešte v hre

Cena Bitcoinu sa prepadla pod 4000 dolárov, no skutočnosť, že jeho hodnota sa rýchlo vrátila nad 5000 dolárov môže byť v krátkodobom horizonte pozitívnym signálom, no samozrejme bez záruky. Silný odraz je však znakom existujúcej prítomnosti býkov, ktorí v predchádzajúcich dňoch pri oslabovaní Bitcoinu z hodnoť nad 8 000 dolárov akoby ani neexistovali. Viac sa dočítate tu.

Kryptomeny v Indii majú stále problém. Odvolá sa Centrálna banka?

V úvode marca sme vás informovali o tom, že Najvyšší Indický súd zrušil nariadenie miestnej Centrálnej banky (RBI) z apríla 2018, ktoré zakazovalo miestnym bankám poskytovať služby firmám podnikajúcim s kryptomenami.  Zdá sa však, že kryptomeny v tejto krajine stále nemajú vyhrané. Podrobnosti nájdete tu.

Brandt nevylučuje ani pád Bitcoinu pod $1000

Názory Petra Brandta sú v kryptokomunite pomerne rešpektované. Ide o tradingového veterána s vyše 40-ročnou praxou na Wall Street, ktorému sa darí vyhýbať sa prehnaným pozitívnym či negatívnym predikciám. Autor knihy Diary of a Professional Comodity Trader, ktorá sa stala na Amazone bestsellerom, si však myslí, že súčasný vývoj na svetových trhoch môže Bitcoin zasiahnuť ešte tvrdšie, než sa tak stalo doteraz. Viac sa dozviete tu.

Aplikácia MEW umožňuje expresnú kúpu kryptomien. Má to ale háčik

Populárna MyEtherWallet prichádza s novou mobilnou aplikáciu s názvom MEWconnect, ktorá umožňuje instantný nákup kryptomien za menej než 15 sekúnd. Háčik je však v tom, že užívatelia aplikácie musia používať Apple Pay a tolerovať vysoký poplatok vo výške 3,99% v USA a 5,25% vo zvyšku sveta. Aplikácia je zatiaľ dostupná len pre používateľov produktov Apple, pričom na verziu pre Android sa čaká. Riaditeľ MEW Alex Komarov vidí hlavnú výhodu aplikácie v jej expresných službách. ,,Pri bežnej kúpe kryptomien si musíte overiť totožnosť, vykonať vklad, nechať si to schváliť, overiť totožnosť… Teraz môžete celý nákup urobiť za minútu a ak máte Apple Pay, tak za 15 sekúnd,” vysvetlil. (cointelegraph.com)

Snowden o páde Bitcoinu: Veľa paniky pre málo dôvodov

Po obrovskom prepade ceny Bitcoinu, ktorý sa dostal až pod hodnotu 4 000 dolárov, sa k súčasnej situácii na trhu s kryptomenami vyjadril aj whistleblower Edward Snowden, ktorý sa preslávil zverejnením prísne tajných dokumentov odhaľujúcich rozsah amerických a britských operácii vo svete. Viac sa dozviete tu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne