Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (12.8.): Čo keby sa vrátil Satoshi? Woo hovorí o bullrune

Článok

Satoshi Nakamoto
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Úžasná správa pre adopciu BTC: Gigant MicroStrategy kupuje Bitcoiny a plánuje ich držať

Najväčšia verejne obchodovaná spoločnosť orientujúca sa na obchodné spravodajstvo MicroStrategy (Nasdaq:MSTR) oficiálne potvrdila, že začala prijímať Bitcoin ako svoje rezervné aktívum. Firma to uviedla 11. augusta v tlačovej správe, v rámci ktorej taktiež informovala o nákupe 21 454 BTC vo vtedajšej hodnote približne 250 miliónov dolárov. Ide o vynikajúcu správu týkajúcu sa adopcie bitcoinu. Podrobnejšie sme sa téme venovali v tomto článku.

Willy Woo: Bitcoin je v prvej fáze hlavnej časti nového bullrunu!

Ostro sledovaný trader Willy Woo, ktorý má na Twitteri vyše 136 tisíc followerov, tvrdí, že Bitcoin sa aktuálne nachádza vo fáze, ktorú možno označiť za obdobie prvej fázy začiatku nového bitcoinoveho bullrunu. Willy Woo to naznačil v sérii tweetov s bitcoinovým vývojárom Jimmym Songom, v rámci ktorých uviedol, že bullrun sa podľa jeho názoru začal už v apríli 2019. ,,Čo sa však začalo len nedávno, je skorá hlavná fáza býčieho trhu. Opakuje sa štvrtý kvartál 2016, avšak v hre je iná dynamika a iné témy.” Ak vás zaujíma viac, otvorte si tento článok.  

Binance sa zdá sa nepodarilo kúpiť lichtenštajnsku banku v likvidácii

Nedávno sme vás informovali, že burza Binance zvažuje kúpu banky, čím by sa podľa názoru jej šéfa a zakladateľa Changpenga Zhaa dostala bližšie na dosah regulátorom, s ktorými potrebuje “utužovať” vzťahy s cieľom prispieť k adopcii kryptosektora. Lichtenštajnský úrad pre finančný trh (FMA) však zdá sa zmaril prvý pokus Binance o takúto akvizíciu, pretože stiahol žiadosť Changpenga Zhaa o jeho uvedenie ako hlavného akcionára domácej banky Union Bank, ktorá je aktuálne v likvidácii. Pravdepodobným dôvodom zamietnutia tejto žiadosti je skutočnosť, že banka má nejasné pozadie a na jedného z jej významných predstaviteľov podnikateľa Konstantyna Zhevaga je od decembra 2019 vydaný medzinárodný zatykač za podvody a pranie špinavých peňazí. Vedenie burzy Binance v reakcii na tieto správy zaslala portálu Cointelegraph krátku odpoveď, v ktorej poprela, že by mal Changpeng Zhao záujem prezvať moc nad touto spoločnosťou. (cointelegraph.com)

Reklama Grayscale propagujúca investovanie do Bitcoinu čelí kritike

Včera sme vás informovali, že spoločnosť Grayscale Investments začala v popredných amerických televíziách vysielať reklamu propagujúcu investovanie do Bitcoinu skrz jej služby. Ide o najväčšiu a najintenzívnejšiu reklamnú kampaň súvisiacu s kryptomenami v doterajšej histórii. Ako sme však naznačil už vo včerajšom článku, samotné spracovanie reklamy nie je príliš šťastné. Kritika preto graduje. Viac sa dočítate v tomto článku.

Čo keby sa vrátil Satoshi? Adam Back reagoval!

CEO spoločnosti Blockstream Adam Back, ktorý sám bol niekoľkokrát označený za možného zakladateľa Bitcoinu Satoshiho Nakamota, čo pochopiteľne vždy poprel, reagoval na špekulatívnu otázku, ako by sa zmenil Bitcoin, ak by sa vrátil na scénu samotný záhadný Satoshi Nakamoto, ktorého totožnosť nikto nepozná (ak si odmyslíme tvrdenia Craiga Wrighta, ktorý sa zaňho označuje, no nijako to nedokázal). Back si myslí, že Satoshi by sa dnes už nedokázal stať opäť lídrom Bitcoinu a to napriek tomu, že sa mu stále pripisuje vlastníctvo vyše milióna BTC. ,,Myslím si, že Bitcoin je v súčasnosti už dosť decentralizovaný, aby odmietol Satoshiho názory, aj keby sa zbláznil (zbláznil myslí v tom zmysle, že by sa vrátil naspäť na scénu).” (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku. 

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.