Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Úžasná správa pre adopciu Bitcoinu: Gigant MicroStrategy kupuje bitcoiny a plánuje ich držať

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Najväčšia verejne obchodovaná spoločnosť orientujúca sa na obchodné spravodajstvo MicroStrategy (Nasdaq:MSTR) oficiálne potvrdila, že začala prijímať Bitcoin ako svoje rezervné aktívum.

MicroStrategy to uviedla 11. augusta v tlačovej správe, v rámci ktorej taktiež informovala o nákupe 21 454 BTC vo vtedajšej hodnote približne 250 miliónov dolárov.

Generálny riaditeľ firmy Michael J. Saylor uviedol: ,,Táto investícia odráža naše presvedčenie, že Bitcoin ako najrozšírenejšia kryptomena na svete je spoľahlivým držiteľom hodnoty a atraktívnym investičným aktívom s dlhodobým potenciálom zhodnotenia, omnoho lepším než držanie hotovosti.”

Rozhodnutie tejto spoločnosti reflektuje výraznú zmenu nálady týkajúcej sa inštitucionálneho postoja ku kryptomenám na čele s Bitcoinom. Zdá sa, že rozhodnutie rešpektovaného investora Paula Tudora spred pár mesiacov alokovať Bitcoin ako držiteľa hodnoty bolo len prvou lastovičkou a začnú sa pridávať ďalší investori a firmy.

,,Predpokladal som už pred 6 mesiacmi, že začneme sledovať, ako firmy budú kupovať bitcoiny ako formu svojho zabezpečenia v rámci ich obchodných súvah,“ komentoval túto novinku na Twitteri Preston Pysh.

Pozitívne reagoval na toto oznámenie aj Barry Silbert, ktorý je CEO investičného giganta Grayscale, ktorý v predchádzajúcich mesiacoch skupoval viac bitcoinov, než sa stíhalo v danom čase vyťažiť. ,,Microstrategy, spoločnosť s hodnotou 1,2 miliardy dolárov, práve vstúpila do sveta verejne obchodovaného bitcoinu. Veľmi chytré!”

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne