Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (12.6.): Kto verí v Bitcoin za milión? Top altcoiny pod $1

Článok

Bitcoin
Bitcoin

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Coinbase Card odteraz dostupná v 6 krajinách Európskej únie!

Americká zmenáreň Coinbase oznámila, že jej debetná karta VISA je odteraz dostupná v šiestich európskych krajinách. Ktoré to sú a čo všetko sa dá s touto kartou robiť sa dočítate v tomto našom článku.  

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Coinbase Card odteraz dostupná v 6 krajinách Európskej únie

Tone Vays o Bitcoine: Neexistuje dôkaz, že sa medvedí trh skončil

Bývalý zamestnanec J.P. Morgan a Bear Stearns Tone Vays, ktorý v roku 2008 patril medzi tých, ktorí sledovali pád finančného trhu z prvej rady, si myslí, že medvedí trh sa ešte vôbec nemusel skončiť. Tone Vays sa v posledných rokoch venuje predovšetkým blockchain technológii a analýzam kryptomien. Zároveň je pravidelným hosťom rôznych blockchain konfrerencií po celom svete. Viac o jeho názore sa dočítate v tomto článku.

Tone Vays o Bitcoine: Neexistuje dôkaz, že sa medvedí trh skončil

Bitcoin za milión dolárov? Títo ľudia tomu naozaj veria

Nielen John McAfee (ktorý je na to ochotný staviť svoj vlastný pohlavný organ) si myslí, že Bitcoin môže jedného dňa dosiahnuť hodnotu minimálne jedného milióna dolárov. Predstavujeme vám zoznam tých, ktorí sa v tom s McAfeem zhodujú, alebo ich cenová predikcia je k tomu minimálne veľmi blízko. Otvorte si náš článok.

Bitcoin za milión dolárov? Tieto osobnosti tomu naozaj veria

Rekordne rýchle IEO

Na Bittrexe sa uskutočnilo rekordne rýchle IEO, čiže predpredaj tokenov v rámci burzy. Išlo o projekt Tokenization Protocol (STP), ktorého 75 miliónov tokenov sa predalo za 8 sekúnd. Celková vyzbieraná hodnota činila 750 tisíc dolárov. Projekt je zameraný na otvorený, decentralizovaný štandard pre tokenizáciu akéhokoľvek majetku. Podľa tvrdení jej tvorcov by mal ušetriť potenciálne milióny dolárov v nákladoch na financovanie projektov a vydané tokenizované aktíva by byť akceptované akejkoľvek jurisdikcií. (cointelegraph.com)

TOP 10 kryptomien pod 1 dolár?

Portál coinwich.co, ktorý podporuje kúpu a výmenu viac než 300 kryptomien bez toho, aby ste potrebovali účet na nejakej zmenárni, zostavil rebríček 10 najzaujímavejších kryptomien na investíciu v roku 2019 pod podmienkou, že ich súčasná cena nie je vyššia než jeden dolár. Na prvé miesto zaradil Quantstamp (QSP), ktorý sa sústredí na audity v blockchainoch, nasledujúc IOTOU, Ardorom, NEM, Ravencoin, Stellar Lumens, Cardano, BitTorrent, PundiX a Ontology.  (coinswitch.co)

Rýchle správy

SATOSHI: Najmenšia bitcoinová jednotka 1 satoshi (1 SAT) má v súčasnosti už vyššiu hodnotu, než jedna indonézska rupia, iránsky rial či vietnamský dong.

TEZOS: Roman Schnider, ktorý viedol blockchain oddelenie poprednej audítorskej a poradenskej firmy PwC, sa pripojil k Tezosu, kde bude zastávať funkciu finančného riaditeľa. Tezos sa opisuje ako platforma zameraná na smart kontrakty a decentralizované aplikácie.

ŠTÚDIA: Prieskum americkej spoločnosti International Data Corporation (IDC) zistil, že iba obmedzené množstvo zdravotníckych európskych firiem si uvedomuje, aký môže mať pre ne prínos blockchain technológia. Až 44% z nich nikdy o tejto technológii nepočulo, zatiaľ čo len 12% určitým spôsobom podnikla k aplikácií blockchainu konkrétne kroky a iba 1% z týchto 12% blockchain už využíva.

BITMEX: Burza BitMEX informovala, že eviduje rastúci počet útokov na užívateľské kontá jej zákazníkov. Zdôraznila preto dôležitosť aktivácie dvojfaktorovej autentifikácie (2FA) tým užívateľom, ktorí si tuto funkcionalitu zatiaľ neaktivovali. BitMEX tvrdí, že vďaka 2FA je riziko napadnutia účtu výrazne nižšie (takmer nulové) a zvažuje, že tuto funkcionalitu preto nastaví ako povinnú.

AMAZON: Spoločnosť Amazon sa dohodla s britskou poisťovňou Legal & General na vytvorení blockchainu pre správu korporátnych dôchodkových fondov. Systém by mal umožniť podpisovať, zaznamenávať a udržiavať údaje o transakciách v trvalom a bezpečnom charaktere po viac než 50 rokov.

CCN.COM: Portál CCN.com podľa očakávania prehodnocuje svoje rozhodnutie ukončiť činnosť po tom, ako mu markatne klesla návštevnosť z vyhľadávača Google.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.     

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.