Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (12.2.): Bitcoin vraj prekoná aj Dow Jones

Článok

Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Ohrozí PlusToken rast ceny Bitcoinu? Presunutých bolo 11 999 BTC

Čínska ponzi schéma PlusToken pravdepodobne opäť presúva svoje bitcoiny. Keď v roku 2019 klesla cena Bitcoinu zo 14 tisíc USD pod $6500 viaceré analýzy naznačovali, že tento prepad má na svedomí práve predaj bitcoinov v držaní PlusTokenu. Aj preto treba byť v čase, kedy sa Bitcoin dostal opäť nad cenu $10 000, veľmi ostražitý. Téme sme sa venovali podrobnejšie tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin prekoná Dow Jones v pretekoch o 40 000, tvrdí Tom Lee

Známy Wall Street stratég Tom Lee z Fundstrat Advisors vyhlásil počas relácie CNBC ďalšiu zaujímavú cenovú predikciu pre Bitcoin. Tentokrát sa ho rozhodol porovnávať s burzovým indexom Dow Jones, ktorý je najznámejším indikátorom amerického akciového trhu. Dow Jones je aktuálne na úrovni vyše 29 200, čo je veľmi blízko jeho historických maxím. Lee si však myslí, že pokiaľ ide o útok na 40 000, Bitcoin ho predbehne. ,,Ak by sme hovorili o tom, kto dosiahne skôr 40 000, bude to iná pesnička. Nevybral by som si Dow,“ vyhlásil. Tom Lee sa nedávno zviditeľnil aj tvrdením, že Bitcoin môže v lete atakovať hodnotu 27 tisíc dolárov. Odôvodnil to tým, že úspešne prekonal 200-dňový kĺzavý priemer (200MA) a keď sa to tak udialo v minulosti, v priemere spravil rast na cene o takmer 200%. (cointelegraph.com)

Davos otvoril pre Cardano veľa nových dverí, píše CryptoSlate

Portál CryptoSlate po Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose skonštatoval, že toto podujatie otvorilo Cardano mnoho nových dverí. 10-členná delegácia, ktorú zahŕňali predstavitelia troch tímov stojacich za projektom – Emurgo, Cardano Foundation a IOHK, vďaka tomu započala niekoľko zaujímavých partnerstiev. Viac sa dočítate v tomto článku.

Kryptomeny centrálnych bank pomôžu Bitcoinu, tvrdí Silbert

Bitcoin bude benefitovať z národných regulovaných kryptomien, ktoré plánujú vydávať centrálne banky. Myslí si to zakladateľ a generálny riaditeľ Grayscale investments Barry Silber. Poukázal popri tom na výsledky nového prieskumu, ktorý publikovala Bank of International Settlemens, podľa ktorej je pravdepodobne, že až 10% svetových centrálnych bánk vydá svoju národnú kryptomenu “v krátkom čase”. ,,V určitom okamihu v budúcnosti by sme mohli mať 80 rôznych CBDC (kryptomien centrálnych bánk). Ak by sa to stalo, vyvolalo by to obrovské množstvo investícii do operátorov finančných systémov, kde by musela byť každá finančná inštitúcia schopná bezpečné ukladať a obchodovať tieto kryptomeny. Nuž a keď naozaj vybudujú infraštruktúru, tá istá infraštruktúra môže byť použitá pre necentralizovanú menu ako Bitcoin.” (cointelegraph.com)

Trump chce CIA pod Ministerstvom financií. Zaostrí aj na kryptomeny

Návrh amerického rozpočtu pre rok 2021 od amerického prezidenta Donalda Trumpa vo výške 4,8 bilióna dolárov počíta so zjednotením tajnej služby s Ministerstvom financií USA s cieľom zefektívniť vyšetrovanie v oblasti počítačovej a finančnej trestnej činnosti. Týka sa aj kryptomien. Viac sa dozviete v tomto článku.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.