Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (12.10.): Bitcoin vs. Ethereum, problémy Libry a Telegramu

Článok

bitcoin-ethereum
Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Libra Association opúšťajú ďalšie štyri firmy

Libra Association, organizácia, ktorá by mala stáť za kryptomenou Facebooku s názvom Libra, sa začína rozpadať ako domček z kariet. Po tom ako v úvode týždňa potvrdila odchod z asociácie spoločnosť  PayPal, podľa čerstvých informácii sa rozhodli rovnako aj firmy Visa, Ebay, Stripe a Mastercard. Podrobnosti sme zhrnuli v tomto článku.

Libra Association opúšťajú ďalšie štyri firmy

TON (GRAM) má vážny problém. Stojí mu v ceste SEC

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) oznámila, že token GRAM fungujúci na blockchaine Telegram Open Network (TON) je nezákonný. SEC v tlačovej správe z 11. októbra vysvetľuje, že mimoriadny súdny zákaz na túto kryptomenu, ktorý podala na okresnom súde na Manhattane, podala z dôvodu, že Telegram (TON) nezaregistroval svoj predaj tokenov GRAM. Viac sa dočítate tu.

TON blockchain (GRAM) má vážny problém. Stojí mu v ceste SEC

Varovanie od regulačných orgánov

Predsedovia troch amerických finančných regulátorov CFTC, SEC a FinCEN vydali spoločné vyhlásenie, v ktorom varovali platformy pracujúce s kryptomenami pred rizikami súvisiacimi s praním špinavých peňazí (AML) a financovaniu terorizmu (CFT). Regulačné orgány týmto súbjektom pripomenuli  ich ohlasovacie povinnosti podľa zákona o bankovom tajomstve – ide napríklad o podávanie správ regulátorom, hlásenie podozrivých činnosti, či implementovanie účinného programu proti praniu špinavých peňazí. (cointelegraph.com)

PoS urobí Ethereum bezpečnejším, než je Bitocin, tvrdí Buterin

Hlavná tvár kryptomeny Ethereum (ETH) Vitalik Buterik vyhlásil, že po zavedení algoritmu Proof of Stake (Pos) bude táto kryptomena bezpečnejšia než samotný Bitcoin. Buterin tento názor vyjadril počas konferencie Devcon 5, ktorá sa konala medzi 8. až. 11. októbrom v Osake. Viac sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

PoS urobí Ethereum bezpečnejším, než je Bitocin, tvrdí Buterin

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne