Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

PoS urobí Ethereum bezpečnejším, než je Bitocin, tvrdí Buterin

Článok

Vitalik Buterin
Vitalik Buterin

Hlavná tvár kryptomeny Ethereum (ETH) Vitalik Buterik vyhlásil, že po zavedení algoritmu Proof of Stake (PoS) bude táto kryptomena bezpečnejšia než samotný Bitcoin.

Buterin tento názor vyjadril počas konferencie Devcon 5, ktorá sa konala medzi 8. až. 11. októbrom v Osake. Konkrétne povedal, že po prechode  na PoS budú náklady na potenciálny útok na Ethereum vyššie, než by stál rovnaký útok na Bitcoin.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Vitalik počas konferencie vzdal hold Bitcoinu a tiež jeho záhadnému tvorcovi Satoshimu Nakamotovi. Povedal, že Satoshi vytvoril nový druh “kryptoekonómie”. V Bitcoine však vidí určité nedostatky súvisiace s konceptom Proof of Work.

,,Čo útočníci, ktorí majú skutočne veľkú motiváciu navyše, alebo len chcú sledovať, ako svet horí? Môžu to byť napríklad vlády, alebo hackeri, ktorí sa chcú baviť. Kritici tejto teórie hovoria, že týchto účastníkov motivujú ekonomické stimuly. Čo ak však existujú ľudia, ktorí by chceli rozbiť (bitcoin) bez ohľadu na to?,” spýtal sa poukazujúc na to, že útok na Bitcoin by bol síce ekonomickým nezmyslom, no môžu existovať ľudia/vlády, ktorým na tom nezáleží. S názorom Buterina sa však pochopiteľne značná časť komunity nezhoduje.

K téme:

Proof of Work vs. Proof of Stake: Základné rozdiely, plusy a mínusy

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.