Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

PoS urobí Ethereum bezpečnejším, než je Bitocin, tvrdí Buterin

Článok

Vitalik Buterin
Vitalik Buterin

Hlavná tvár kryptomeny Ethereum (ETH) Vitalik Buterik vyhlásil, že po zavedení algoritmu Proof of Stake (PoS) bude táto kryptomena bezpečnejšia než samotný Bitcoin.

Buterin tento názor vyjadril počas konferencie Devcon 5, ktorá sa konala medzi 8. až. 11. októbrom v Osake. Konkrétne povedal, že po prechode  na PoS budú náklady na potenciálny útok na Ethereum vyššie, než by stál rovnaký útok na Bitcoin.

Vitalik počas konferencie vzdal hold Bitcoinu a tiež jeho záhadnému tvorcovi Satoshimu Nakamotovi. Povedal, že Satoshi vytvoril nový druh “kryptoekonómie”. V Bitcoine však vidí určité nedostatky súvisiace s konceptom Proof of Work.

,,Čo útočníci, ktorí majú skutočne veľkú motiváciu navyše, alebo len chcú sledovať, ako svet horí? Môžu to byť napríklad vlády, alebo hackeri, ktorí sa chcú baviť. Kritici tejto teórie hovoria, že týchto účastníkov motivujú ekonomické stimuly. Čo ak však existujú ľudia, ktorí by chceli rozbiť (bitcoin) bez ohľadu na to?,” spýtal sa poukazujúc na to, že útok na Bitcoin by bol síce ekonomickým nezmyslom, no môžu existovať ľudia/vlády, ktorým na tom nezáleží. S názorom Buterina sa však pochopiteľne značná časť komunity nezhoduje.

K téme:

Proof of Work vs. Proof of Stake: Základné rozdiely, plusy a mínusy

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne