Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Libra Association opúšťajú ďalšie štyri firmy

Článok

libra
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Libra Association, organizácia, ktorá by mala stáť za kryptomenou Facebooku s názvom Libra, sa začína rozpadať ako domček z kariet.

Po tom ako v úvode týždňa potvrdila odchod z asociácie spoločnosť  PayPal, podľa čerstvých informácii sa rozhodli rovnako aj firmy Visa, Ebay, Stripe a Mastercard. Informoval o tom 11. Októbra portal Bloomberg.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Všetky spoločnosti vyjadrili projektu Libra podporu.  Má podľa nich obrovský potenciál, no zatiaľ sa rozhodli stáť takpovediac bokom a sledovať, ako sa bude projekt ďalej vyvíjať.

Z technologickej stránky by malo byť všetko v poriadku. Problémom sú však regulácie. Libre stoja v ceste “domáci” americkí zákonodarcovia a veľmi negatívne sa na jej adresu vyjadrili aj vrcholoví predstavitelia z Nemecka či Francúzska. Rusko a Čína medzitým pre  istotu už plánujú spustenie vlastných národných digitálnych mien. Americkí senátori dokonca v tomto týždni varovali Mastercard, Visa a Stripe, aby sa tohto projektu nezúčastnili, ak nechcú čeliť rovnakému “grilovaniu” ako Facebook.

,,Stripe podporuje projekty, ktorých cieľom je zlepšiť prístupnosť online obchodu pre ľudí na celom svete. Libra má tento potenciál. Budeme pozorne sledovať jej pokrok a sme otvorení spolupráci s Libra Association v neskoršej fáze,” uviedla spoločnosť Stripe vo svojom vyhlásení.

O Libre bude čoskoro hovoriť pred americkým senátom šéf Facebooku Mark Zuckerberg. Verejne vypočutie by sa malo konať koncom októbra.

Libra Association mala pôvodne 28 členov. Aktuálne zostalo 24. Facebook pritom plánoval, že časom by ich mohlo byť aspoň 100.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.