Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Libra Association opúšťajú ďalšie štyri firmy

Článok

libra
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Libra Association, organizácia, ktorá by mala stáť za kryptomenou Facebooku s názvom Libra, sa začína rozpadať ako domček z kariet.

Po tom ako v úvode týždňa potvrdila odchod z asociácie spoločnosť  PayPal, podľa čerstvých informácii sa rozhodli rovnako aj firmy Visa, Ebay, Stripe a Mastercard. Informoval o tom 11. Októbra portal Bloomberg.

Všetky spoločnosti vyjadrili projektu Libra podporu.  Má podľa nich obrovský potenciál, no zatiaľ sa rozhodli stáť takpovediac bokom a sledovať, ako sa bude projekt ďalej vyvíjať.

Z technologickej stránky by malo byť všetko v poriadku. Problémom sú však regulácie. Libre stoja v ceste “domáci” americkí zákonodarcovia a veľmi negatívne sa na jej adresu vyjadrili aj vrcholoví predstavitelia z Nemecka či Francúzska. Rusko a Čína medzitým pre  istotu už plánujú spustenie vlastných národných digitálnych mien. Americkí senátori dokonca v tomto týždni varovali Mastercard, Visa a Stripe, aby sa tohto projektu nezúčastnili, ak nechcú čeliť rovnakému “grilovaniu” ako Facebook.

,,Stripe podporuje projekty, ktorých cieľom je zlepšiť prístupnosť online obchodu pre ľudí na celom svete. Libra má tento potenciál. Budeme pozorne sledovať jej pokrok a sme otvorení spolupráci s Libra Association v neskoršej fáze,” uviedla spoločnosť Stripe vo svojom vyhlásení.

O Libre bude čoskoro hovoriť pred americkým senátom šéf Facebooku Mark Zuckerberg. Verejne vypočutie by sa malo konať koncom októbra.

Libra Association mala pôvodne 28 členov. Aktuálne zostalo 24. Facebook pritom plánoval, že časom by ich mohlo byť aspoň 100.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne