Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

TON blockchain (GRAM) má vážny problém. Stojí mu v ceste SEC

Článok

ton Gram
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) oznámila, že token GRAM fungujúci na blockchaine Telegram Open Network (TON) je nezákonný.

SEC v tlačovej správe z 11. októbra vysvetľuje, že mimoriadny súdny zákaz na túto kryptomenu, ktorý podala na okresnom súde na Manhattane, podala z dôvodu, že Telegram (TON) nezaregistroval svoj predaj tokenov GRAM, ktoré sú z pohľadu SEC cennými papiermi. Obišli tak povinnosti vyplývajúce zo zákona z roku 1933.

,,Cieľom našej mimoriadnej akcie je zabrániť tomu, aby Telegram zaplatil americké trhy digitálnymi tokenmi, o ktorých vieme, že boli predávane nezákonne,” vysvetlila Stephanie Avakian zo SEC.

Kryptomena GRAM by mala byť uvedená na trh už koncom tohto mesiaca. Len pár dní dozadu oznámila zmenáreň Coinbase, že cez jej službu Coinbase Custody poskytne nadštandardnú úschovu týchto tokenov pre inštitucionálnych záujemcov.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne