Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (11.8.): Bitcoin v televízii, čo poháňa Chainlink a Band či IOTA

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

VIDEO: Bitcoin zažije najväčšiu mediálnu kampaň v histórii. Spúšťa ju Grayscale

Spoločnosť Grayscale Investments, o ktorej sme vás niekoľkokrát informovali ako o najväčšom inštitucionálnom kupcovi Bitcoinov, spustila v Spojených štátoch celonárodnú reklamnú kampaň na propagáciu investícii do Bitcoinu skrz jej služby.  Kampaň, ktorej vizualizáciu včera na Twitteri zverejnil generálny riaditeľ firmy Michael Sonnenshein, sa bude vysielať na televíznych staniciach CNBC, MSNBC, FOX a FOX Business s plánom osloviť desiatok miliónov Američanov. Viac sa dozviete v tomto článku, kde nájdete aj video samotnej kampane.

Rast Chainlink a BAND poháňa záujem o DeFi

Medzi top skokanov posledných dni musíme zaradiť najmä dve kryptomeny orientujúce sa na riešenie oracle problémov pre blockchainove siete – Band Protocol (BAND) a Chainlink (LINK). Kým druhá menovaná kryptomena je už dobre známym hráčom a vďaka svojmu poslednému prudkému rastu sa dokonca zaradila už na 6. miesto trhovej kapitalizácie, konkurenčný BAND si taktiež užíva stúpajúcu popularitu. Kým Chaimlink za posledných 10 dní stúpol o 88%, výrazne menej kapitalizovaný BAND vyletel až o nádherných 348%. Nuž a prečo je o tieto protokoly taký záujem? Cointelegraph skonštatoval, že to súvisí najmä so stúpajúcim záujmom o decentralizované financovanie (DeFi), pre ktoré sú práve riešenia od Chainlink a Band Protokol kľúčové. Pre DeFi totiž predstavujú nástroje, skrz ktoré získavajú potrebné informácie z rôznych zdrojov, či už webov alebo iných blockchainových sieti. (cointelegraph.com)

Komunita Ethereum Classic nemá záujem o pomoc Hoskinsona

Kryptomena Ethereum Classic utrpela v predchádzajúcich dňoch viaceré 51% útoky, po ktorých je budúcnosť tejto kryptomeny čoraz nejasnejšia. Charles  Hoksinson stojací na čele kryptomeny Cardano, ktorého minulosť je úzko spojená práve s Ethereum a Ethereum Classic, ponúkol komunite okolkom tohto projektu pomocnú ruku, ak bude súhlasiť so zavedením systému decentralizovanej štátnej komunity. Vyzerá to však tak, že ponuku od Hoskinsona nepríjme. Spoločnosť IOHK, ktorej Hoskinson šéfuje a podieľa sa na tvorbe blockchainu Cardano, by mohla pomôcť Ethereum Classis svojim hybridným proof-of-work a proof-of-stake protokolom, ktorý by mohol zabrániť ďalším 51% útokom. (cointelegraph.com)

IOTA plánuje spustenie fázy s názvom Chrystalis. Je Coordicide bližie?

Po dlhšej dobe tu máme zaujímavé novinky týkajúce sa kryptomeny IOTA. Už v priebehu budúceho týždňa by na tejto sieti malo dôjsť k spusteniu prvej fázy systému s názvom Chrystalis, ktorá je taktiež označovaná pod skratkou IOTA 1.5 a má predchádzať spusteniu dlhoočakávaného Coordicide. Viac sa dočítate v tomto článku.

Návštevnosť kryptomenových búrz a zmenárni výrazne rastie

Hoci ešte nedávno prevládalo presvedčenie, že leto bude pre kryptomeny pravdepodobne veľmi nudné, cenové pohyby v predchádzajúcich týždňoch túto domnienku výrazne vyvrátili. Dôkazom stúpajúceho záujmu o kryptomeny aj počas dovolenkového obdobia sú čerstvé dáta o raste návštevnosti kryptomenových búr, zmenárni a DeFi projektov. Téme sme sa podrobnejšie venovali tu.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne