Sme aj na sociálnych sieťach

IOTA

IOTA spúšťa fázu s názvom Chrystalis. Je Coordicide bližie?

Článok

IOTA
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Po dlhšej dobe tu máme zaujímavé novinky týkajúce sa kryptomeny IOTA. Už v priebehu budúceho týždňa by na tejto sieti malo dôjsť k spusteniu prvej fázy systému s názvom Chrystalis, ktorá je taktiež označovaná pod skratkou IOTA 1.5 a má predchádzať spusteniu dlhoočakávaného Coordicide.  

Podľa tweetu, ktorý zverejnila IOTA Foundation, táto aktualizácia umožní spracovať 1000 transakcií za sekundu a zaviesť 10 sekundové potvrdzovacie časy ich realizácie.

V júni nadácia IOTA taktiež vydala najnovšiu verziu svojho uzlového softvéru s názvom Hornet, ktorý dláždil cestu práve k spusteniu IOTA 1.5. Predchádzal mu úspešný komunitou riadený “stresový test”, ktorý vyústil v stabilnú sieť s viac než 150 uzlami. Testovanie ukázalo, že upgradovaná sieť spotrebovala 10-krat menej pamäti, než predchádzajúci nodový softvér.

IOTA mala v úvode tohto roka značné problémy so zabezpečením svojej peňaženky Trinity, ktoré viedli k vypnutiu tzv. Koordinátora. Jej vypnutím sa však dočasne zastavili všetky transakcie, čím ešte výraznejšie utrpela povesť celého projektu.

Koordinátor je zatiaľ centralizovaným bodom celej siete, no v budúcnosti má IOTA fungovať bez neho absolútne decentralizovaným spôsobom. Dosiahnuť by to mala spustením takzvaného Coordicide, no zatiaľ nie je jasné, ako ďaleko je od naplnenia tohto cieľa.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne