Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Návštevnosť kryptomenových búrz a zmenárni výrazne rastie

Článok

bitcoin-rast
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Hoci ešte nedávno prevládalo presvedčenie, že leto bude pre kryptomeny pravdepodobne veľmi nudné, cenové pohyby v predchádzajúcich týždňoch túto domnienku výrazne vyvrátili. Dôkazom stúpajúceho záujmu o kryptomeny aj počas dovolenkového obdobia sú čerstvé dáta o raste návštevnosti kryptomenových búrz a zmenárni.

Podľa údajov, ktoré referoval ICO Analytics, stúpla návštevnosť stránok kryptomenových búrz v priebehu júla až o 13% a od decembra 2019 až o 26%.

Najväčšia burza Binance zaznamenala v júli nárast návštevnosti o 10%, pričom celkový počet návštev atakoval 25 miliónov relácii. Najväčšia americká zmenáreň Coinbase evidovala 22,5 milióna návštev s medzimesačným nárastom trafficu až o 18%. Zaujímavé je, že burzy BitMEXOKEx zaznamenali v júli mierny prepad. BitMEX klesol o 1,6%, pričom OKEx až o 6%.

DeFi protokolom s najvyššou návštevnosťou bol podľa ICO Analytics Uniswap, ktorý v júli navštívilo 1,4 milióna ľudí. Uniswap je pritom až na deviatom mieste najväčších DeFi projektov podľa celkového množstva uzamknutých mincí v protokole.

DeFi poskytovateľ likvidity Balancer Pool zas zaznamenal najväčší medzimesačný nárast návštevnosti až o 193%.

Zatiaľ však zostáva v platnosti, že ani jedna z DeFi platforiem sa nedokázala svojou návštevnosťou rovnať 20 najnavštevovanejším centralizovaným burzám. Pri súčasnom tempe rastu záujmu o DeFi to však nemusí platiť dlho.

Zdroj: cointelegraph.com

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne