Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (11.3.): Čo môže za pád ceny, halving, BAT, IOTA & YouTube

Článok

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Záujem o „Bitcoin halving” klesá popri klesaní ceny. Je to zlý signál?

Už viackrát sme vás informovali o pozitívnom jave v súvislosti s vyhľadávaním kombinácie slov “bitcoin halving” vo vyhľadávaní na Google. Vyzerá to však tak, že záujem o túto tému je úzko naviazaný na cenu Bitcoinu. 61 dní pred májovým halvingom totiž môžeme skonštatovať, že od konca februára, kedy sme zaznamenali jej pokles, trend vyhľadávania informácii o halvingu začal taktiež klesať. Tejto zaujímavej téme sme sa venovali tu.

Za tokeny BAT Uberom? Brave oznámil zaujímavé partnerstvo

Používatelia blockchain prehliadača Brave budú môcť čoskoro využiť svoje BAT tokeny v reálnom svete a to vďaka novej spolupráci s TAP Network. Všetky BAT tokeny získane v rámci program Brave Reward môžu byť totiž vyplatené vo forme darčekových kartičiek od stoviek popredných značiek. Viac sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

Čo spôsobilo pád ceny Bitcoinu? Možnosti sú minimálne dve

Portál Cointelegraph sa venoval téme toho, čo s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobilo posledný výrazný prepad ceny Bitcoinu. Možností je viacero a zrejme ide o kombináciu dvoch faktorov – vplyvu statných trhov a ponzi schémy Plus Token. Podrobnejšie sme sa téme venovali tu.

IOTA konečne nahodila Koordinátor. Komunita dúfa v skorý príchod Coordicide

Od 12. februára 2020 zažívali predstavitelia ITOA zrejme najťažšie obdobie od vzniku tejto kryptomeny a podobné možno povedať zrejme aj o fanúšikoch a dlhodobých hodleroch. Po zistení vážnej bezpečnostnej chyby na peňaženke Trinity Wallet, v dôsledku ktorej došlo k hacku MIOTA v hodnote približne dvoch miliónov dolárov, bola totiž IOTA Foundation nútená vypnúť takzvaný Koordinátor, teda centralizovaný bod celého ekosystému, ktorý mal na starosti realizáciu transakcií. Vypnutie koordinátora neobmedzilo len transakcie, ale spôsobilo aj stratu dôvery, nakoľko jeho odstavenie zdôraznilo nežiadúcu centralizáciu celej siete. IOTA Foundation preto aktuálne viac než kedykoľvek predtým čelí veľkej výzve dotiahnuť úspešne do konca fázu Coordicide, ktorá má odstrániť potrebu Koordinátora a vytvorí z IOTA úplne decentralizovanú platformu. Reputácia je však vážne naštrbená a až čas ukáže, či sa to podarí. (cointelegraph.com)

YouTube opäť vymazal videa s kryptoobsahom

Koncom roka 2019 pristúpilo YouTube k prekvapujúcemu kroku, keď zablokovalo alebo úplne zrušilo obsah mnohých popredných kanálov zaoberajúcich sa kryptomenami. YouTube však pár dní nato situáciu napravil a vysvetlil, že išlo o chybu. Neuplynul ani jeden kvartál a ďalšia cenzúra kryptoobsahu na Youtube je však realitou. Informoval o tom populárny švédsky YouTuber Ivan on Tech, ktorý upozornil, že plaforma zmazalo jeho video, ktoré publikoval 9. marca. Rovnakú situáciu zažil aj kanál The Moon o jeden deň neskôr. Minulý týždeň sme vás zas informovali o tom, že Google, ktorý vlastní YouTube, zablokoval na svojom Google Play obchode podporu aplikácii s kryptoobsahom. Okrem iných napríklad aj aplikáciu portálu Cointelegraph. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne