Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (11.2.): Bitcoin sa približuje zlatu a stock-to-flow model stále platí

Článok

bitcoin-penazenka

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

PlanB: Bitcoin má dno na $8 200 a mieri k $100 000 do roku 2022

Jeden z najrešpektovanejších kryptotraderov PlanB, ktorý je autorom populárneho Stock-to-Flow modelu (S2F), si myslí, že aj keby Bitcoin padol pod svoj 200-dňový kĺzavý priemer (200MA), zostane nad hodnotou 8200 dolárov, kde podľa neho našiel svoje lokálne dno. Viac sa dočítate tu.

Bitcoin sa halvingom priblíži k označeniu digitálne zlato, tvrdí Coinbase

S ohľadom na blížiaci sa májový halving, ktorý zníži emisiu nových bitcoinov o polovicu zo súčasných 12.5 BTC na jeden blok už len na 6.25 BTC (zhruba každých desať minút), publikovala americká zmenáreň Coinbase štúdiu, v ktorej poukazuje na to, ako sa Bitcoin postupne mení na digitálne zlato. Ak vás téma zaujala, podrobnosti sme zhrnuli tu.  

Klienti Cred môžu za úrok uzamknúť svoje Litecoiny (LTC)

Nadácia Litecoin Foundation stojaca za vývojom kryptomeny Litecoin (LTC) uzavrela spoluprácu so spoločnosťou Cred. Tlačová správa publikovaná 10. februára uvádza, že klienti Cred s kreditnou kartou môžu v prípade uzamknutia svojich LTC získať až 10% ročné zhodnotenie. Podrobnosti sa dozviete tu.  

Tether spustil tokeny USDT na blockchaine Algorand

Blockchain Algorand fungujúci na koncepte Proof-of-Stake je ďalším, na ktorom budú bežať stablecoiny USDT. Oznámil to Paolo Ardoino, ktorý vyzdvihol funkčnosť tohto blockchainu, ktorý umožňuje potvrdzovať transakcie už za štyri sekundy a účtovať transakčné poplatky za zlomky percenta. Ardoino informoval, že okrem Algorand zvažuje Tether spustenie USDT tokenov aj na ďalších dvoch blockchainoch. Aktuálne funguje na Ethereum, EOS, Omni na Bitcoine a Tron. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne