Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bitcoin sa halvingom priblíži k označeniu digitálne zlato, tvrdí Coinbase

Článok

Bitcoin zlato
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

S ohľadom na blížiaci sa májový halving, ktorý zníži emisiu nových bitcoinov o polovicu zo súčasných 12.5 BTC na jeden blok už len na 6.25 BTC (zhruba každých desať minút), publikovala americká zmenáreň Coinbase štúdiu, v ktorej poukazuje na to, ako sa Bitcoin postupne mení na digitálne zlato.

Coinbase uvádza, že po zrušení zlatého štandardu americkým prezidentom Nixonom v roku 1971 výrazne klesla hodnota dolára voči zlatu, ktoré voči nemu posilnilo o viac ako 4000%. Zlato má väčšiu hodnotu ako iné cenné kovy predovšetkým z dôvodu jeho relatívneho nedostatku a náročnosti jeho ťažby.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin bol navrhnutý tak, aby bol podobne vzácny ako zlato. Získať je ho možné len pomocou procesu ťažby (miningu) a má obmedzené množstvo. Oproti zlatu má však aj niekoľko výhod.

,,Bitcoin je vyzbrojený nespočetnými technologickými výhodami, zrýchľujúcim sa vývojom a dozrievajúcim globálnym trhom. V digitálnom veku je držiteľom hodnoty a rivalom pre zlato,” uvádza Coinbase.

Halving zvyšuje jeho nedostatok

Už tretí halving v poradí, ktorý sa udeje v priebehu mája tohto roku, zníži pôvodnú emisiu Bitcoinu (50 BTC na jeden blok) už len na 6.25 BTC, čím sa stane podľa modelu Stock-to-flow (S2F) z pohľadu jeho ročnej emisie voči jeho celkovému zostatku cennejší než zlato. ,,Stock to flow u zlata je vyšší než u akejkoľvek inej komodity a Bitcoin sa ho po halvingu chystá nasledovať,” upozorňuje Coinbase na dôležitý fundament.

V minulosti sa ukázalo, že zlato je bezpečným prístavom pre investorov v čase geopolitickej neistoty a  tiež v období hyperinflácie. Nakoľko štáty neustále tlačia nové peniaze, čím znižujú ich reálnu hodnotu, Bitcoin môže v tomto smere začať svojou vzácnosťou konkurovať zlatu a teda lákať nových investorov.

Výraznejším investíciám do bitcoinu zo strany inštitúcii bráni podľa odborníkov údajne najmä nedostatočná infraštruktúra trhu a jeho vysoká volatilita. Pri pohľade na dlhodobý graf BTC je však zreteľné, že je stále v stúpajúcom rastovom kanáli.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.