Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (11.11.): Bitcoin vs. zlato, Čína o BTC & pokrok v Tunisku

Článok

bitcoin-hodiny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Predikcia Bobbyho Leeho: Bitcoin sa vyrovná zlatu do 9 rokov

Spoluzakladateľ čínskej kryptotmenovej burzy BTCC Bobby Lee si myslí, že Bitcoin jedného dňa prekoná trhovú kapitalizáciu zlata. Na tento moment si však budeme musieť ešte nejaký čas počkať. Viac sa dočítate tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Predikcia Bobbyho Leeho: Bitcoin sa vyrovná zlatu do 9 rokov

V Číne nevídané: Štátom kontrolované médium písalo pozitívne o Bitcoine

Meniaci sa postoj Číny k technológii blockchain zjavne vedie aj k zmene rétoriky o kryptomenách zo strany vládou ovládaných čínskych médií. Štátna spravodajská agentúra Číny Xinhua News najnovšie publikovala článok, v ktorom označila Bitcoin za prvú úspešnú aplikáciu technológie blockchain. Podrobnosti sme zhrnuli v tomto článku.

V Číne nevídané: Štátom kontrolované médium písalo pozitívne o Bitcoine

Lubin z Ethereum: Dúfajme, že Čína umožní prepojiť svoju kryptomenu s otvorenými blockchainami

Jeden zo zakladateľov kryptomeny Ethereum Joseph Lubin vyjadril nádej, že Čína umožní interoperabilitu jej pripravovanej národnej kryptomeny CBDC s verejne dostupnými blockchainami. Lubin svoju myšlienku prezentoval počas rozhovoru pre magazín Forbes, hoci priznal, že netuší, ako sa k tejto téme najľudnatejšia krajina sveta napokon postaví. Ak vás zaujíma viac, otvorte si tento článok.

Lubin z Ethereum: Dúfajme, že Čína umožní prepojiť svoju kryptomenu s otvorenými blockchainmi

Bývalý šéf ECB: Bitcoin nie je reálny, ide o špekuláciu

Bývalý prezident Európskej centrálnej banky (ECB) Jean-Claude Trichet vyhlásil, že Bitcoin nemá žiadnu reálnu hodnotu a tá, ktorú mu udeľuje trh, je čisto špekulatívneho charakteru. Názory Trichera na Bitcoin publikoval čínsky spravodajský kanál South China, ktorý citoval jeho vyjadrenia počas konferencie Caixin konanej v Pekingu. Viac sa dozviete tu.

Bývalý šéf ECB: Bitcoin nie je reálny, ide o špekuláciu

Rekordné objemy obchodovania BTC v juhoamerických krajinách

Obchodovanie s bitcoinami prinieslo v dvoch juhoamerických krajinách v priebehu uplynulého týždňa nové rekordné objemy. Portál Coin Dance zaoberajúci sa monitoringom trhov to skonštatoval o Venezuele a Argentíne, čiže o dvoch štátoch, v ktorých centrálne banky zakazujú nákup Bitcoinu. Štatistiky odrážajú údaje z peer-to-peer platformy Localbitcoins, ktorá naďalej poskytuje možnosť obchodovania najznámejšej kryptomeny, hoci aj na ňu silnejú regulačné tlaky. Hlavnou motiváciou občanov Argentíny a Venezuely obchodovať Bitcoin je hrozivá krivka rastúcej inflácie. (cointelegraph.com)

Tunisko ako prvé spúšťa digitálnu menu. Pomáha mu startup

Tunisko sa stalo prvou krajinou, ktorá oficiálne začala presúvať svoju národnú menu na blockchain. Spolupracuje na tom so startupom Universa, ktorý pomáha vydávať a spravovať digitálnu menu miestnej centrálnej banky. Universa by mala podľa dostupných informácii dostávať odmenu vo forme jedného percenta z hodnoty realizovaných transakcií. Hoci takzvaný e-dinar  podľa šéfa spoločnosti Alexandera Borodicha nemožno vnímať ako skutočnú kryptomenu, vymenoval hlavné výhody tohto produktu: ,,Digitálne bankovky nemožno falšovať. Každá je chránená kryptografiou, pretože jej papierový náprotivok má svoje vlastné digitálne vodoznaky. Okrem toho je výroba takejto bankovky 100-krát lacnejšia ako plytvanie atramentom, papierom a elektrinou pri tlači.“ (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.