Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Bývalý šéf ECB: Bitcoin nie je reálny, ide o špekuláciu

Článok

Bitcoin Európska centrálna banka
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Bývalý prezident Európskej centrálnej banky (ECB) Jean-Claude Trichet vyhlásil, že Bitcoin nemá žiadnu reálnu hodnotu a tá, ktorú mu udeľuje trh, je čisto špekulatívneho charakteru.

Názory Trichera na Bitcoin publikoval čínsky spravodajský kanál South China, ktorý citoval jeho vyjadrenia počas konferencie Caixin konanej v Pekingu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Som silne proti bitcoinu. Táto “mena” nemá charakteristiky, ktoré by mala skutočná mena mať,” vyjadril sa popri tom, ako zdôraznil svoje pochybnosti ohľadom kryptomien.

Nakupovanie kryptomien je v mnohých ohľadom podľa jeho názoru čistou špekuláciou. Hoci priznáva, že niektoré digitálne meny sú kryté skutočnými aktívami, podľa neho zďaleka nejde o “zdravý trh”.

V rozhovore priznal, že nefandí ani plánom Facebooku vytvoriť digitálnu menu Libra, ktorá má byť krytá košom národných mien na čele s dolárom, librou, eurom, či juanom. Podobne ako Trichet sa na adresu kryptomien vyjadril len nedávno aj ďalší bývalý šéf ECB Mario Draghi, ktorý povedal, že dokonca ani stablecoiny kopírujúce hodnotu fiatových mien nie sú navrhnuté tak, aby mohli nahradiť súčasné peniaze.

Zdroj: cointelegraph.com

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.