Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (11.10.): Bitcoin & Bakkt, Ethereum, TON či AliPay

Článok

kryptomeny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Objemy obchodovania Bitcoin Futures na Bakkt vzrástli

Vlažné prijatie platformy Bakkt, ktorá ponúka prvé Bitcoin Futures viazané na reálne bitcoiny, bolo sklamaním pre značnú časť bitcoinových špekulantov. Zdá sa však, že Bakkt si postupne hľadá svoju inštitucionálnu klientelu. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

Objemy obchodovania Bitcoin Futures na Bakkt vzrástli

Predseda CFTC prvýkrát vyhlásil, že Ethereum je komodita

Predseda komisie pre komoditné futures (CFTC) Heath Tarbert, uviedol, že kryptomena Ethereum je komoditou a povolenie futures kontraktov na Ethereum sa stáva postupne realitou. Heath Tarbert, ktorý v júli nahradil v pozícii šéfa CFTC J. Chrostiphera Giancarla, hovoril o kryptomenách počas summitu All markets, ktorý sa konal 10. októbra. Viac informácii sa dočítate tu.

Predseda CFTC prvýkrát vyhlásil, že Ethereum je komodita

Štúdia: TON má veľký potenciál. Stane sa GRAM TOP10 kryptomenou?

Výskum, ktorý uskutočnila newyorská spoločnosť zameraná na rizikový kapitál v oblasti blockchain technológii Decentral Park Capital, dospel k záveru, že hodnota Telegram Open Network (TON) blockchainu prekročí do piatich rokov 20 miliárd dolárov. Viac sa dočítate v tomto článku.

Štúdia: TON má veľký potenciál. Stane sa GRAM TOP10 kryptomenou?

AliPay bude blokovať všetky kryptomenové transakcie

Platforma na realizáciu digitálnych platieb AliPay patriaca pod čínskeho giganta Alibaba vyhlásila, že zakáže akékoľvek transakcie súvisiace s bitcoinom alebo inými kryptomenami. ,,Ak sa zistí, že nejaké transakcie súvisia s bitcoinami, alebo inými virtuálnymi menami, Alipay okamžite zastaví tieto platby,” upozornila spoločnosť zákazníkov. Zaujímavé je, že burza Binance len nedávno potvrdila, že začala prijímať fiatove meny prostredníctvom tento služby. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

COINBASE: Americká zmenáreň Coinbase spustila mobilnú aplikáciu pre iOS na obchodovanie na burze Coinbase Pro. Poskytuje prístup k viac ako 50 obchodným párom pre používateľov z viac než 100 krajín sveta.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne